Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Przeróbka pompy paliwa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=95)

R2D2 30.03.2008 09:27

Cytat:

Napisał motormaniak (Post 1005)
Myśle czy nie można by wziąść styku z przerywacza zapłonu WSk czy MZ i wlutować go. W przerywaczu WSK który oglądałem styk jest wlutowany chyba mosiądzem ... Cyna by nie dała rady? Szczególnie po zastosowaniu Układu lub przekażnika.
R2D2 - Świetny pomysł - kiedyś kumpel zrobił dla mnie do Junaka układ z tranzystorem do przerywacza zapłonu- ale nie wyrabiał - za duże obroty- pompa jednak pracuje powoli....
Kiedy mi zrobisz Taki ?????? PIERWSZY!

Mam kilka plytek zrobionych , musze tylko zrobic jakas instrukcje podlaczenia.
Dostane na dniach 2 pompe do przerobki , i ma sie testowac.
Rozwiazanie jest "swierze" wiec wymaga testow , z moich testow 12 godzin wynika ze powinno byc ok.
Sama plytka bedzie kosztowac 15zł.

Czaju 30.03.2008 09:52

Jak testy przejdą pomyślnie to się piszę na tą płytkę.

deptul 30.03.2008 09:54

R2D2, dopisz mnie, proszę do listy chętnych. :bow:Jeśli będę mógł zostać szczęśliwym użytkownikiem to podaj proszę nr konta.

wieczny 30.03.2008 10:52

Zamówię prawdopodobnie dwie, a na pewno co najmniej jedną.

Ropuch 30.03.2008 10:59

Juz dzis doipsz mnie do listy chetnych na te przerobke...podaj adres wysylki pompy...mam 1 w zapasie oryginalna i chetnie bym pod lekko podreperowal i wozil lub trzymal na zapas :)

kudlacz 30.03.2008 18:51

Jeśli można to też piszę się na owa płytkę ;). A tak na marginesie można wymienić styki bez żadnego problemu-teraz nie pamiętam czy wsadziłem styki od simsona czy małego fiata. Wydatek groszowy tylko trzeba powoli i dokładnie całość rozbierać i składać. Gotowe styki oczywiście zabiłem młoteczkiem :] jak na razie działa Pozdrawiam

bartol 31.03.2008 12:28

Chętnie się zapisze na ten wynalazek :bow:

Maniek 31.03.2008 16:12

Ja uznałem że niema sensu komplikować rzeczy prostych!. pare tygodni temu oczyściłem pompke nasmarowalem mechanizmy ruchome i uszczelniłem silikonem, styki przetarłem drobnym papierem sciernym, są na tyle grube że rok wytrzymają. Jak się wypalą wymienie je na styki ze stycznika dobrej firmy np. "meler"-a albo "fael" są w każdej hurtowni elektrycznej najlepiej przemysłowe 400V 25A mają duże styki jak w każdym styczniku ze stopu srebra.

podos 31.03.2008 16:19

Cytat:

Napisał Maniek (Post 1310)
Jak się wypalą wymienie je na styki ze stycznika dobrej firmy np. "meler"-a albo "fael" są w każdej hurtowni elektrycznej najlepiej przemysłowe 400V 25A mają duże styki jak w każdym styczniku ze stopu srebra.


Jak sie ma pobor prądu pompy 50W do tych 25A co podales? Wystarczy?
chetnie bym wymienil dla pewnosci

Cytat:

Napisał hubert (Post 980)
Tu jest jakaś instrukcja po angielskiemu :)

fuelpumpXRV750.pdf

Dokładnie to samo. Co to za przekaźnik - elektrycy/elektronicy?

Franz 31.03.2008 16:43

R2D2
Czy wymiana styków jest możliwa?
Mam dziesiątki różnych styczników i cos się dobierze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.