Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Polska -> Chorwacja -> Francja na motocyklu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41876)

wooocash 29.01.2022 19:23

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 766563)
Mi 3 tygodne to na Czarnogórę było za mało :D

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Nie no bez jaj :) W dwa tygodnie pobytu w Czarnogórze jechałem chyba każdą drogą asfaltową i połową offowych w tym pięknym kraju...

Muscalero 29.01.2022 20:25

Cytat:

Napisał wooocash (Post 767075)
Nie no bez jaj :) W dwa tygodnie pobytu w Czarnogórze jechałem chyba każdą drogą asfaltową i połową offowych w tym pięknym kraju...

Czarnogóra rzeczywiście jest piękna. Czy to 2 czy 3 tygodnie będzie co oglądać. Przez kilka lat systematycznie tam jeździłem i za każdym razem było się czym zachwycać. Jednak w tym roku rozczarowała mnie drożyzna i trafiłem chyba na jakieś rozgoryczenie Czarnogórców. Taką tylko dygresja :)

matjas 29.01.2022 20:40

kurde muscalero nie załamuj mnie :( wygląda na to, że nie zdążę na te bałkany po taniości. pizdiec....

CzarnyCzarownik 29.01.2022 21:25

Ja bym tam jeszcze posiedział i te 3tyg to naprawdę mało :D Jazda na moto, trochę chodzenia po górach a potem odpoczynek na plaży żeby zakwasy zeszły. I czas leci między palcami że szok :)


Matjas: co do miejsc na bałkanach, to najlepsze są te z ładnym widokiem i z dala od wszelakich ludzi. A te na szczęście są i będą za darmo :D

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

matjas 29.01.2022 21:26

zobaczymy ile się będę pier.. niczył z wyjechaniem. jak pójdzie w lata to będzie jak w Chorwacji, że samych Chorwatów już na nic nie stać :D

Muscalero 29.01.2022 21:45

Cytat:

Napisał matjas (Post 767083)
kurde muscalero nie załamuj mnie :( wygląda na to, że nie zdążę na te bałkany po taniości. pizdiec....

Polecam Albanię. Jeszcze można po taniości. Jakość jedzenia, obsługa i samo podejście do turystów zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. A co do samych asfaltów i dróg. To jak to ktoś powiedział porównujac Albańską SH8 do Stelvio. Stelvio srelwio.

wooocash 31.01.2022 19:27

Cytat:

Napisał Muscalero (Post 767081)
Czarnogóra rzeczywiście jest piękna. Czy to 2 czy 3 tygodnie będzie co oglądać. Przez kilka lat systematycznie tam jeździłem i za każdym razem było się czym zachwycać. Jednak w tym roku rozczarowała mnie drożyzna i trafiłem chyba na jakieś rozgoryczenie Czarnogórców. Taką tylko dygresja :)

Tylko w 2021 byłem dwa razy w Czarnogórze i na początku czerwca były pustki i ceny zdecydowanie niższe niż w 2020r ale już we wrześniu byłem zniesmaczony cenami pomimo tego, że kręciłem się raczej po mało turystycznych miejscach. Rozmawiałem z wieloma tubylcami i ludzie są mega rozgoryczeni pandemią, opowiadali, że w 2020r na turystyce kraj zarobił mniej o ponad 80% niż w 2019. Niby w 2021 jest lepiej ale w wakacje strasznie rozpędzili się z cenami bo nikt nie wiedział co będzie dalej z pandemią a kraj mimo wszystko mocno jest oparty o zarabianie na turystyce.

chomik 31.01.2022 19:38

1 Załącznik(ów)
Swego czasu zrobiłem samotnie Polska - Grecja w 3 tygodnie. Jechałem na spokojnie i tam gdzie chciałem stawałem, spałem, odpoczywałem jeden/dwa dni a potem jechałem dalej, pełen luuz. 5500km przejechane, spanie w 80% na dzikusa. Moim zdaniem trasa do zrobienia, najwyżej jeden czy dwa dni przeskoczysz po 1000/dzień i już masz zapas na chill out i medytacje :)

Muscalero 31.01.2022 21:35

Cytat:

Napisał wooocash (Post 767354)
Tylko w 2021 byłem dwa razy w Czarnogórze i na początku czerwca były pustki i ceny zdecydowanie niższe niż w 2020r ale już we wrześniu byłem zniesmaczony cenami pomimo tego, że kręciłem się raczej po mało turystycznych miejscach. Rozmawiałem z wieloma tubylcami i ludzie są mega rozgoryczeni pandemią, opowiadali, że w 2020r na turystyce kraj zarobił mniej o ponad 80% niż w 2019. Niby w 2021 jest lepiej ale w wakacje strasznie rozpędzili się z cenami bo nikt nie wiedział co będzie dalej z pandemią a kraj mimo wszystko mocno jest oparty o zarabianie na turystyce.

My właśnie we wrześniu zjechaliśmy wokół jeziora Shoderskiego nad Bojane Island za Ulcnij i uciekaliśmy do Albanii biegusiem. Czyli podobne odczucie miałem jak Ty. Szkoda, bo Czarnogóra jest pięknym krajem, a tak to pewnie straci turystów.

marcos 01.02.2022 06:31

Czyli mówicie że rozdzielić na 2 lata i generalnie zwiedzać jak najwięcej !


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.