Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   DCT nie zmienia biegów. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37625)

Kamax 27.06.2020 16:58

Cytat:

Napisał luk2asz (Post 687421)
Zadzwoń do serwisu Hondy ARHER w Krakowie - może ci mechanik Adrian pomoże. Wie co robić bo miąłem to samo przy dokładnie takim przebiegu.
Generalnie czyszczenie czegoś tam w silniczku który steruje zmianą i ustawienie jakiejś tam krzywki.
Kwestia przebiegu i syfu jaki się tam zebrał.

Mi udało się ustawić bieg na 2 i dojechać tak do serwisu.

Przy 1000 km miałem podobnie, z tym że po wyłączeniu i włączeniu zapłonu było ok.

Aha, zacznij od przepchnięcia motocykla o około nawet metr, zmieni się położenie czujnika , czasami pomaga.

OK dzięki . W poniedziałek zadzwonie i się zorientuje czy dam rade to sam ogarnąć. Jestem na urlopie na wsi i ciężko tu o serwis.

Kamax 27.06.2020 18:31

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał luk2asz (Post 687430)
A co chcesz w skrzyni czyścić jak to dwie zwykle skrzynie manualne połączone dwoma sprzęgłami z silnikiem.
Mowie ze wiesza się maly silniczek sterujący wybieraniem biegów. Po lewej tronie motocykla, czarny . Nie ma go w manualu , wygląda jak rozrusznik.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Chodzi o ten silniczek?

nabrU 27.06.2020 18:32

A czy ja mogę prosić modów o zmianę nazwy skrzyni w temacie na poprawną, czyli DCT. Zapewne ułatwi to potomnym wyszukiwanie...

luk2asz 27.06.2020 19:11

Tak o ten . Głębiej jest jeszcze taki jakby to nazwać pol trybik.
Nie znam się ale wątpię żeby przez telefon serwis podzielił się wiedzs probuj.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Kamax 30.06.2020 20:18

Zrrobione
 
2 Załącznik(ów)
:Thumbs_Up:
Koledzy dzięki za pomoc.
Fotki dla kolejnych afrykanów, żadna filozofia przeszlifować komutator drobnym papierkiem ściernym i wyczyścić ten silniczek i moto śmiga jak powinien.
Szczególne podziękowania dla luk2asz za kontakt i Adriana z ARHER z Krakowa za pomoc i super instrukcje telefoniczną jak pozbyć się problemu.

radiolog 30.06.2020 20:23

Może trzeba zapobiegawczo spryskać czymś na śniedziejących zaciski, bo się powtórzy za jakis czas

Kamax 30.06.2020 20:29

Cytat:

Napisał radiolog (Post 687811)
Może trzeba zapobiegawczo spryskać czymś na śniedziejących zaciski, bo się powtórzy za jakis czas

Nic nie śniedzieje. po prostu osiada w środku pył ze szczotek i komutator warto lekko przeszlifować drobnym papierkiem i myśle , że na następne 40- 40 tys mam spokój.

Novy 30.06.2020 20:47

Świetna informacja! :Thumbs_Up:
W jakim czasie to zrobiłeś?


Mam nadzieję, że jeszcze między wycinkami komutatora poczyściłeś, bo to przede wszystkim tam pył ze szczotek się zbiera i generuje zwarcie.

PS.
Kamax - zedytuj proszę tytuł wątku, żeby w przyszłości można go było bez problemu wyszukać.
DCT zamiast dtc :bow:

Kamax 30.06.2020 20:50

Cytat:

Napisał Novy (Post 687814)
Świetna informacja! :Thumbs_Up:
W jakim czasie to zrobiłeś?


Mam nadzieję, że jeszcze między wycinkami komutatora poczyściłeś, bo to przede wszystkim tam pył ze szczotek się zbiera i generuje zwarcie.

Czas operacyjny ok 30 min.
Szczeliny oczywiście przeczyszczone.

tyran 30.06.2020 20:53

W Crosstourerze też występuje ta przypadłość?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.