Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Kove 800 X Super Adventure (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43835)

Boldun 16.05.2024 11:08

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 853056)
p.s. z sieci:
Decyzją prezydenta Władimira Putina od 1 stycznia 2023 r. minimalna płaca w Rosji wynosi 16 242 rubli (ok. 648 zł). To wzrost z 15 279 rubli (610 zł), czyli poziomu, który został ustalony 1 czerwca 2022 r. Wzrost pensji minimalnej wyniósł tym samym 6,3 proc. - donosi "Kommiersant". Bank centralny oszacował natomiast, że rosyjska inflacja w 2023 r. wyniesie 5-7 proc.

162$ - jest siła

W Tym samym artykule Masz porównanie:
"Przypomnijmy, że w Polsce od 1 stycznia 2023 r. pensja minimalna wzrosła z 3010 zł do 3490 zł brutto (z 2363 zł do 2709 zł netto), czyli o 15,94 proc. Według danych GUS-u poziom inflacji w Polsce wynosił 16,6 proc. w grudniu 2022 r."

Płaca minimalna w 2024 r. 20 proc. w górę, średnia krajowa – ok. 10 proc.
Propozycja rządowa zakłada, że całkowity wzrost płacy minimalnej od lipca 2023 r. do lipca 2024 r. wyniesie 19,4 proc.
Jak to się skończy?
Sam Wiesz że Rosja nie walczy z samą UA. Bojce upraińscy wolą te stare (nie zawsze) kałasze od nowoczesnej zachodniej broni z racji tego że amunicję można "zdobyć na ruskich" i nie trzeba się cofać do bazy by ją uzzupełnić.(to akurat dane od prywatnego korespondenta z frontu. pojechał drugi raz. w 22r bronił Kijowa)
Ten FlyRadar także nie pokzuje wszystkiego ;) są loty z i bz włączonych transponderów. także na i z UA
Linkę do Audiobooka dej

Ps.Przy okazji Mod może rzuci okiem, bo spory Off się zrobił- taka sugestia

szynszyll 16.05.2024 11:19

1 Załącznik(ów)
No to chyba wiadomo, ze radar24 jest dla hobbystow :D krazownik moskwa zapewne zatopiono kalaszem bez wsparcia NATO. linke zrobie i podrzuce. Kumpel moturzysta pracuje w SG w Medyce to widzi z bliska kilometry pociagow z cysternami, kontenerami, cusiami pod plandeką... wojna=wielka kasa. Od wybuchu wojny na Jasionce procedura start/ladowanie wzrosla ponad 7x - teraz to wlasciwie baza NATO obstawiona systemami przeciwrakietowymi

p.s. za 10 minut zobacze go nad moim domem bo nad nim przebiega sciezka podejscia od wschodu - no chyba ze bedzie siadal od strony krakowa. i tak 24/7.

Ronin78 16.05.2024 12:41

Ostatnio coś ruszyło, ale był czas z miesiąc/dwa temu, że była kroplówka i oprócz lor z Teslami, Lamborghini i kombajnami CLAAS to nic nie szło.

szynszyll 18.05.2024 19:21

Listy z Rosji Rosja 1839 Astolphe markiz de Custine

swietna ksiazka, napisana doskonałem językiem i przeczytana przez profesjonalnego lektora. Herling Grudziński powiedział o niej: nigdy nie spotkałem się z tak dokładnym i wnikliwym opisem czasów stalinowskich jak w tej książce napisanej w 1839.

https://megawrzuta.pl/download/45484...607ab7fbb.html

Mazurkas007 16.06.2024 18:19

Hello wszystkim, taki trochę off-top, ale chyba jedyny słuszny watek, aby o tym napisać.
Przez ostatnie 8 dni byłem w Chinach, wizytacja potencjalnych dostawców do dużego projektu w Azji.
Przez te osiem dni odwiedziłem wszystkie większe miasta, wliczając w to Szanghaj, Pekin, Hangzhou, Zibo, w sumie codziennie inna lokalizacja.
Miałem okazje wykorzystać ich autostrady, koleje, linie lotnicze.
To jest kuźwa dramat, to trzeba zobaczyć, UE to jest skansen. Jakie tam są fabryki, maszyny, centra techniczne, jakie firmy.
Pierdzielenie o Chińczykach, którzy podrabiają trampki i wysyłają w świat, to można w bajki wsadzić. To jest inna planeta, po prostu. Za lat 15-20 max, to nas czapkami zasypią i będą tu na wycieczki jeździć, jak do Biskupina.

sysiek300 16.06.2024 18:28

To jest oczywistość ale jak ktoś jest "fanatykiem" to mu nie przegadasz.

rdrv33 16.06.2024 18:40

Nieśmiało zapytam - czy ktoś moderuje te wątki? Bo zaczęło się od Kove 800 X Super Adventure a jak tak przeglądam wątek to się zrobił z niego temat geopolityczny. Później człowiek szuka czegoś widzi temat, którego potenajlnie szuka a w nim 50 stron i wuja się z niego można dowiedzieć, bo wszystko nie na temat.

nabrU 16.06.2024 18:40

Cytat:

Napisał Mazurkas007 (Post 855147)
Pierdzielenie o Chińczykach, którzy podrabiają trampki i wysyłają w świat, to można w bajki wsadzić. To jest inna planeta, po prostu. Za lat 15-20 max, to nas czapkami zasypią i będą tu na wycieczki jeździć, jak do Biskupina.

Powiedz, jak tam EV się w Chinach mają, to może też oczy co niektórym otworzysz na ten 'tymczasowy etap' motoryzacji :rolleyes:

chomik 16.06.2024 20:12

Cytat:

Napisał Mazurkas007 (Post 855147)
Hello wszystkim, taki trochę off-top, ale chyba jedyny słuszny watek, aby o tym napisać.
Przez ostatnie 8 dni byłem w Chinach, wizytacja potencjalnych dostawców do dużego projektu w Azji.
Przez te osiem dni odwiedziłem wszystkie większe miasta, wliczając w to Szanghaj, Pekin, Hangzhou, Zibo, w sumie codziennie inna lokalizacja.
Miałem okazje wykorzystać ich autostrady, koleje, linie lotnicze.
To jest kuźwa dramat, to trzeba zobaczyć, UE to jest skansen. Jakie tam są fabryki, maszyny, centra techniczne, jakie firmy.
Pierdzielenie o Chińczykach, którzy podrabiają trampki i wysyłają w świat, to można w bajki wsadzić. To jest inna planeta, po prostu. Za lat 15-20 max, to nas czapkami zasypią i będą tu na wycieczki jeździć, jak do Biskupina.

Amen.

herni 16.06.2024 21:36

Cytat:

Napisał Mazurkas007 (Post 855147)
Hello wszystkim, taki trochę off-top, ale chyba jedyny słuszny watek, aby o tym napisać.
Przez ostatnie 8 dni byłem w Chinach, wizytacja potencjalnych dostawców do dużego projektu w Azji.
Przez te osiem dni odwiedziłem wszystkie większe miasta, wliczając w to Szanghaj, Pekin, Hangzhou, Zibo, w sumie codziennie inna lokalizacja.
Miałem okazje wykorzystać ich autostrady, koleje, linie lotnicze.
To jest kuźwa dramat, to trzeba zobaczyć, UE to jest skansen. Jakie tam są fabryki, maszyny, centra techniczne, jakie firmy.
Pierdzielenie o Chińczykach, którzy podrabiają trampki i wysyłają w świat, to można w bajki wsadzić. To jest inna planeta, po prostu. Za lat 15-20 max, to nas czapkami zasypią i będą tu na wycieczki jeździć, jak do Biskupina.

To jest prawda .UE niestety ale się cofa:mur:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.