Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Akumulator Litowojonowy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34068)

CzarnyCzarownik 27.01.2020 18:51

Eh... motocykl wyprawowy, a potem w czarnej dupie będzie człowiek szukać sklepu z akumulatorami LiFePO4 :D

Jeszcze słyszałem, że DCT nie da się odpalić na popych :)

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

kristoch 27.01.2020 18:52

Cytat:

Napisał bukowski (Post 666645)
w mojej NAT jest normalny aku Pb - to jest 2016.
tak sobie mysle, ze te CTeki też kosztują 200-300 zł, to skoro tu jest z dedykowanym balanserem, to w sumie czemu nie?
@Kristoch - jak u Ciebie się ten Shorai sprawuje?



Ja sprzedałem NAT z shoraiem wiec trzeba by nowego właściciela pytać. Shorai u mnie przezimował i potem pojeździł kilka miesięcy i działał bez zająknięcia (kręcił lepiej niż ori Pb za nowości). Ale co to jest kilka miesięcy.
Do 690 też kupię Shoraia tylko, że lista usprawnień obowiązkowych 😉 w KTMie jest duuużo dłuższa niż w NAT. Shorai czeka więc w kolejce na kasę

PS
Do innego postu - na aku bez BMSa w środku bym uważał. To naprawdę może wybuchnąć.

Franz 27.01.2020 19:19

Cytat:

Napisał bukowski (Post 666645)
w mojej NAT jest normalny aku Pb - to jest 2016.
tak sobie mysle, ze te CTeki też kosztują 200-300 zł, to skoro tu jest z dedykowanym balanserem, to w sumie czemu nie?
@Kristoch - jak u Ciebie się ten Shorai sprawuje?

Nie jestem Kristoch , ale mialem i mam shorai
Padł po dwoch latach
Ladowanie ładowarką dedykowaną

nabrU 27.01.2020 19:26

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał bukowski (Post 666630)
Shorai, którego kupił Kristoch, kosztuje aktualnie 450 zł (114 USD) ma zmierzone 5,7 Ah.

A to ciekawe bo mnie na stronie Shorai po wybraniu modelu moto (czyli CRF1000L) wyskakuje ten poniższy za 199.95 dolarów. Do tego dolicz cło i VAT i już tak wesoło nie będzie...
Więc nie wiem skąd u Ciebie cena 450zł.

bukowski 27.01.2020 19:43

wrzuć linka od Kristocha. jest promo na 139 USD, to więcej niż 450 PLN, ale niedużo.
Ale jeśli po 2 latach padł, to może pójdę w ołów...shorai za 2 lata gwarancji chce dodatkowo 90 USD, czyli jest coś na rzeczy.

nabrU 27.01.2020 19:59

Cytat:

Napisał bukowski (Post 666663)
wrzuć linka od Kristocha. jest promo na 139 USD, to więcej niż 450 PLN, ale niedużo.

BigBrother w UK czuwa i przenosi mnie automatycznie z shoraidirect.com na shoraipower z wyższą ceną :dizzy:

Enyłej, ja mam już aku LiFePO4...

mdxmd 27.01.2020 20:32

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 666597)
Napisz do nich bezpośrednio mejla bo mają tego więcej niż na allegro. Mi dobrali aku po numerze zamiennika : allegro2@master-sport.de

no i mają kosztuje 250zł i podają, że ma 16Ah nie wiem jak to możliwe i według jakiej normy ale wydaje się to nie realne...

https://parts-ms.com/pl/akumulatory/...2505&results=1

ja po tym jak miałem problemy z LI, którego oddałem na gwarancji ze zwrotem kasy, wróciłem do OEM PB i chyba z nim już zostanę chociaż ma 4 lata to moto kręci i pali nawet poniżej 0.

GregoryS 27.01.2020 20:40

Sprawdzilem tego "klocka" zimujacego w sypialni na szafie ;) Dokladnie jest to HY-110, 6 Ah, dżapaneeeze, Li-ion. Wymiary : 112×70×110 mm, wiec powodzenia jesli ktos chcialby znalezc podobny wielkoscia zamiennik "nielitowy" zeby miescil sie w orygialnej puszce.. Chcac nie chcac, od 2019 (albo i wczesniej) do NAT wchodza tylko litowki.

Cytat:

a potem w czarnej dupie będzie człowiek szukać sklepu z akumulatorami
No bedzie. Co gorsza doczytalem przed chwila na miedzynarodnym forum afryki ze honda ZDECYDOWANIE ODRADZA odpalanie motonga "z kabli" przy padnietej baterii litowej. Nie jestem w stanie tego zweryfikowac, moze w instrukcji cos pisze... musialbym ja znalezc. No to przyznam szczerze ze rzeczywiscie, jak ten klocek wyzionie ducha w czarnej dupie to nie wiem.. chyba tylko dzwonic do aso zeby przyjechali ? :P

No chyba ze wyszarpac tego padnietego klocka, poslac kolege do najblizszej wsi i modlic sie zeby ktos mu sprzedal jakikolwiek akumulator z lady czy uaza, zamontowac go trokami za kierownikiem i przykablowac do oryginalnych zaciskow w puszce ? zadziala ?

CzarnyCzarownik 27.01.2020 20:52

Jakby Li-PO kosztowało 250zł za 12V i 16Ah to by ludzie na rowerach elektrycznych nie wydawali kupy siana za baterie :D Do kampera 12V i około 100Ah z tego co pamiętam około 7-10kpln.

Jak kupujecie litowce to patrzcie na pojemność (o ile jej potrzebujecie):
Czasami podają ją w Wh (12 - 13Wh to około 1Ah) bo dużo ludzi nie wie co to za jednostka.
Czasami napiszą, że to odpowiednik baterii 8-16Ah, bo ma prąd rozruchowy 250A. Ale 8-16 to nie pojemność naszej baterii!

Niska waga litowców nie bierze się z kosmosu, tylko w duzej części z niskiej pojemności. W PB prad rozruchowy jest stosunkowo niski w bateriach o małej pojemności, dlatego do moto stosuje sie te 12 czy 16Ah. Litowiec odpali taki sam motocykl mając pojemność 1.5-2Ah.

Ale energi w akumulatorze już nie oszukamy i chyba każdy zgadnie, który akumulator pierwszy zdechnie jak za dlugo motocykl nie odpali i bedziemy kręcić rozrusznikiem :D

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Marcinnn6 27.01.2020 22:29

No to ten aku z mojego linka chyba nie ma BMS, nic o tym nie piszą więc trzeba założyć, że nie ma. Pewnie prawdopodobieństwo pożaru w takich bateriach jest większe, a wolałbym, żeby motur mi się nie spalił ani aku nie urwał przy wybuchu jaj.

JMT są już lepsze, bo mają i wskaźnik i procesor który dba o to aby nie urywały jaj.

A jak wygląda samo użytkowanie takiego aku? Chodzi mi o ładowanie. Czy trzeba to robić jak często, czy wogóle potrzebuje mieć ładowarkę. Bo do kwasowego w zasadzie można nie mieć jeżeli się jeździ cały czas. Jak zacznie siadać i tak kupuje się nowy i ładowanie wtedy to już takie wskrzeszanie trupa


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.