Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Rdza na ramie Afry 2017??? jaja czy co? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31324)

stopa-uć 26.02.2018 16:27

Dorzucę tylko taką opowiastkę dotyczącą innego tematu ale finałem był sąd.
BYŁEM NA 26 SPRAWACH.-(wygrałem)

UNIKAM jak mogę ,
już słowo sąd przeraża mnie.

Ciał

radiolog 26.02.2018 16:28

Cytat:

Napisał Novy (Post 572477)
Chłopie - piszesz bzdury jakich mało!
Od kiedy uszkodzony lub wadliwy element jest podstawą do wymiany całego sprzętu na nowy?!
Od kiedy wysyłasz sprzęt na koszt Sprzedawcy?

To są pobożne życzenia właściciela BMW, zresztą to świetny sposób do nadużyć, po roku użytkowania, pojadę sobie nad morze i dawaj, będę pruł fale bałtyku , albo jakiegoś bardziej zasolonego morza przez miesiąc, potem rdza murowana i dawajcie mi nowy samochód...
Jest wada fabryczna przedniego zawiasu w BMW wodniaku?, jest i co ktoś dostał nowy motocykl? W najlepszym razie dostaniesz nowe lagi, albo częściej tylko tuleje wzmacniające, albo figę z makiem, bo tulei jest niedobór.
W subaru padały shortblocki, też niedoróbka w fazie projektu, zwrócili komuś auto? nie co najwyżej jak serwisowałeś w aso, to mogłeś liczyć na znacząca zniżkę na zakup nowego silnika,, etc, etc

Melon 26.02.2018 17:07

Cytat:

Napisał radiolog (Post 572531)
To są pobożne życzenia właściciela BMW, zresztą to świetny sposób do nadużyć, po roku użytkowania, pojadę sobie nad morze i dawaj, będę pruł fale bałtyku , albo jakiegoś bardziej zasolonego morza przez miesiąc, potem rdza murowana i dawajcie mi nowy samochód...
Jest wada fabryczna przedniego zawiasu w BMW wodniaku?, jest i co ktoś dostał nowy motocykl? W najlepszym razie dostaniesz nowe lagi, albo częściej tylko tuleje wzmacniające, albo figę z makiem, bo tulei jest niedobór.
W subaru padały shortblocki, też niedoróbka w fazie projektu, zwrócili komuś auto? nie co najwyżej jak serwisowałeś w aso, to mogłeś liczyć na znacząca zniżkę na zakup nowego silnika,, etc, etc

Rama w moto to jak nadwozie w aucie.Koszt wymiany ramy to nie to samo co wymiana tulei w bmw.Swego czasu wymieniłem ramę w kacie 1190 i nie było to strasznie męczące.No i moja roboczogodzina była cienka do autoryzowanej.

kris2k 26.02.2018 17:24

Cytat:

Napisał teddy-boy (Post 572517)
sprzedawca kieruje pytanie o naprawde do producenta, a jego odpowiedz moze nie zadowolic zadnej ze stron i co wtedy?
A jak sie ma sprawa z przepisami jesli kupuje jako firma? czy sa takie same?

Konsumenta praktycznie rzecz biorąc nie obchodzą relacje na linii sprzedawca-producent.
Konsument reklamuje towar u sprzedawcy powołując się na niezgodność towaru z umową, na przykład rdza na spawach ramy. Jeśli sprzedawca nie uprzedził konsumenta że takowa usterka może wystąpić, jeśli w instrukcji obsługi nie jest napisane nic o takiej ,,specyfice" produktu, to teoretycznie racja jest po stronie klienta. Przyjmuje się wówczas że wada istniała w chwili wydania towaru w pierwszym roku do sprzedawcy należy udowodnienie że było inaczej.
W praktyce wygląda to tak że sprzedawca przyjmuje towar, reklamuje go u producenta, producent uwzględnia bądź nie reklamację, i oferuje naprawę towaru bądź gdy jest ona nieopłacalna jego wymianę na nowy. Przy pierwszym zgłoszeniu zazwyczaj sprzedawca powołuje się na nadmierny nieuzasadniony koszt wymiany towaru i proponuje nieodpłatną naprawę. Przy powtórnej usterce już zmuszony jest do wymiany towaru lub zwrotu gotówki.
Sprzedawca wówczas zwraca towar do producenta a ten zobligowany jest do jego przyjęcia.
To nie tak że sprzedawca jest przez to narażony na koszty.
Jeśli producent nie uzna reklamacji, sprzedawca musi dać odpowiedź na piśmie w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od wniesienia reklamacji, w innym przypadku uznaje się reklamację za zasadną. Pozostaje wtedy rzecznik praw konsumenta, polubowny sąd konsumencki, bądź sąd cywilny.

Przepisy te mają zastosowanie w przypadku zakupu jako osoba fizyczna. Zakupy na firmę to już inna para kaloszy.

teddy-boy 27.02.2018 09:02

Ciekawy temat dla kogos kto jest prawnikiem, lub jakiegos prawnika ktory chce przecwiczyc temat i zablysnac. Wtedy moze taka batalie stoczyc jako test czy takie przepisy dzialają

madafakinges 27.02.2018 09:08

A co gdy mam moto na fakture na połowe watu? Jestem traktowany jako firma czy konsument?

motif 27.02.2018 09:31

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 572633)
A co gdy mam moto na fakture na połowe watu? Jestem traktowany jako firma czy konsument?

firma niestety, panowie z BOC nie chcieli nawet gadać ze mna jak się dowiedzieli że moto na firmę. Ile VATu odliczysz to nie ma znaczenia zupełnie.

Dziwne te przepisy, firma czy osoba prywatna tak samo może konsumować towar więc nie rozumiem dlaczego np zakupu na firmę często nie możesz zwrócić np a osoba prywatna może. Prawa inne i długość gwarancji inna :(

tadzik 27.02.2018 09:41

To nie długość gwarancji, tylko rękojmi błędnie przez sprzedających nazywanej gwarancją. Rękojmię między podmiotami gospodarczymi można ograniczyć, rozszerzyć lub wyłączyć i stąd zapisy w umowach. Najlepiej to widać na allegro w regulaminach sprzedających.
Nie wiem czy nie namieszałem Wam tu dodatkowo ;)

madafakinges 27.02.2018 09:43

Dobrze że to hąda i z gwaracji nie trzeba korzystać;)

motif 27.02.2018 09:46

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 572639)
Dobrze że to hąda i z gwaracji nie trzeba korzystać;)

no tak, wcześniej rdza ją całą zeżre i nie będzie co reklamować :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.