Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   5-1-7 you must be quickly, go! go! go! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20048)

mygosia 09.02.2014 07:43

Jeźykowa wioseczka !!!

RAVkopytko 09.02.2014 09:11

Och Karolina,wierze w użycie pomarańczowego lakieru.Żądam dowodów ;)

Buraki pastewne dobre są :D ale najlepsza jest marchewka pastewna :D

zipo 09.02.2014 15:55

3 Załącznik(ów)
Karolajna...
Fish&chips na plazy..blee.. namawiam- wiecej tego nie jedz;)
To dobre tylko na wojnie jak niczego innego do zjedzenia nie ma w poblizu :)
Podroze ksztalca a Anglia nie jest taka meczaca jak Londyn.
Mozna znalezc miejsca i czasy przeplatajace sie ze soba.
Wrzuce kilka fotek z ostatnich wycieczek z wybrzeza N/E.
Mi sie podoba poszarpana linia brzegowa, ktora przy dobrej widocznosci mozna sycic oczy. Jesli ktos lubi odpoczywac przy otwartych przestrzeniach i szukac inspiracji dla wyobrazni, to godne polecenia sa Whitby,Scarborough,Filey,Hornsea i inne .
To sa tereny dla "wilka". Wiatr,morze,gory,doliny i wijace sie w nieskonczonosc podmiejskie i wiejskie drogi biegnace blisko morza po calej linii brzegu.Mozna tez uzyc public path ( z rozsadkiem) i znalezc urokliwe zakatki.
Juz sam York jest wspanialym zabytkowym miastem, z wkomponowanymi ruinami zamkow i cytadeli wpisanymi w miasto. Doslownie.
Wspaniala Katedra ( obecnie w remoncie) przyciaga turystow z calego swiata.Prawdziwa uczta dla milosnikow zabytkow najwyzszej klasy.
A Londyn..coz,jeszcze kilkadziesiat lat temu doslownie splywal gnojem z kazdej dziury.Potworny scisk, napiecie i zanieczyszczenie powietrza,drogie nieruchomosci itp..Tylko kilka parkow i nieliczna otwarta scape.

Margaret Thatcher i jej nieustepliwy sposob rzadzenia dokonaly postepu, dzieki ktoremu teraz miesiecznie przylatuje do UK miliony zwiedzajacych.
Nie stalo by sie to, gdyby budowle zabytkowe i ich klasyfikacja nie byly dobrze oznaczone,skatalogowane itp.A sa.Nie stalo by sie to tez, gdyby Anglicy nie czuli nad soba surowego Prawa. Ich elokwencja i dobre maniery sa wprost proporcjonalne do gwaltownosci ich natur a mozna to latwo sprawdzic-co tez zrobilem:)..jednak to jest temat @Wilczycy.

National Heritage, National Trust i inne organizacje zostaly powolane, by ulatwic zwiedzajacym odnalezienie nawet tych obiektow, o jakich jeszcze nie slyszeli :)
Jestem niemal pewien , ze my w Polsce nigdy nie osiagniemy tego poziomu organizacji spolecznej, ktora tak przyciaga osoby majace dosc krajowego burdelu i politycznych przepychanek, by tu zyc, pracowac i ..traktowac ten kraj jako "skocznie".Bo stad wszedzie blisko samolotem.

Kilka fociszy, a jak Gospodyni watku zechce do dam kilka wiecej

Metalowy dziadek i organiczny maly lodojadacz
Chatka 50 mil na N/S od York. Ludzie nadal tak sobie zyja.kto powie ile osob widac na fotce?
Klif. Mialem okazje zobaczyc jak osuwa sie zbocze.Bylem jakies 2km od tego.
Zwaly ziemi i skal runely w dol a po kilku sekundach uslyszalem gluchy odlos i wibracje w ziemi...pomyslalem-

" sporo czasu uplynelo miedzy tym gdy zobaczylem jak sie zapada a tym jak uslyszalem dzwiek..hmm.. to chyba dlatego , bo uszy sa dalej niz oczy..."
:)

nicek27 09.02.2014 21:39

Tak se rozmyślam gdzie w wakacje pojechać. Między innymi jest Anglia i chyba w tą stronę będzie to szło. Po zdjęciach tak się zdecydowało.:D
Po Irlandii trochę śmigałem różnymi moto i same te dróżki wiejskie w ch. frajdy sprawiają. :drif:

wilczyca 09.02.2014 22:01

Fajne rzeczy piszesz o Anglii, znasz ją od podszewki :) Ja niestety głównie z autostradowego pasa, ewentualnie miejskiego gąszczu... czasem zaplątałam się między żywopłoty na nierówne asfalty... Albo plaża ściągnęła mnie na moment z trajektorii dostawczej.
Może ciekawie byłoby zrobić drugi wątek, taki właśnie angielski w pełnym słowa tego znaczeniu? O pięknych zakątkach, ciekawych drogach, miejscach, które warto zwiedzić... o ludziach, o kulturze. Widzę duży potencjał w Twoich opowieściach, a pewnie znajdzie się wielu wyspiarzy, którzy chętnie coś od siebie dorzucą w tej kwestii, szczególnie że gro z nich jest mobilnych :)

Ja jestem ignorantką w wielu kwestiach. To, co dla innych jest ważne i ciekawe, dla mnie niekoniecznie. Za to mam swoje dziwne, małe przyjemności, które też nie każdy rozumie :) Czasem atrakcje na granicy wyobraźni bardziej mnie wciągają niż miejsce poprzedzone budką z napisem "tickets". Stąd następują w tym wątku zawiłości i czasem za asfaltowym zakrętem znienacka pojawia się szuter, żeby po chwili walczyć w korycie rzeki, pod prąd. Nie wiem, czy naddatek treści nie namiesza za bardzo...
Co o tym myślisz?

Cenię sobie bardzo Wasze komentarze :)

A tu na pomarańczowo, dla żądających dowodów...

https://lh6.googleusercontent.com/-B...2/DSC05457.JPG

Uwaga! Mój pomarańczowy potrafi się przerzucać na to, co aktualnie pod ręką. :D

https://lh5.googleusercontent.com/-R...0/DSC05502.JPG

RAVkopytko 09.02.2014 22:06

Mogę wysłać Ci klamki do lakierowania ? :D

zipo 09.02.2014 22:48

Powiem jak jest-
Prawdopodobnie ,nie zamiescilbym zadnego wpisu w/w temacie gdyby nie Ty.
Karolajna , uwazam ze piszesz fascynujaco,ciekawie ale dla czytelnika jak ja
najwieksze znaczenie ma to,iz Twoje slowa sa czyste.
Wyczuwam w nich zew wolnosci i szacunek do zycia.
Nie wyczuwam tu lansu i pozer-factory.
Jesli nie masz nic przeciwko i Admini nie zamierzaja wydzielac z tego watku wpisow
to wolalbym kontynuowac u Ciebie.:)
Pasuje mi atmosfera dokladnie "tu".
Bede dodawal od siebie wpisy o zyciu,ludziach,wszystkim co wiem .
Licze jednak na Twoja tworczosc,bo to ta- inspired me.

Wzor I kolory na klamkach sa miodzio! Mozna to dodatkowo utrwalic specjalnym
lakierem bezbarwnym by przyciagalo uwage na dlugie lata.
A...napisz do czego uzywasz krokieta z miesem gdy malujesz? ;)
Fajny zestaw.
Jutro zaladuje kilka kolejnych fotek.

spaw 09.02.2014 22:51

WOW! ale zaje**ste klamki :D
Czy Wy też uważacie że gdyby kobiety zajęły się lakiernictwem mogłoby być naprawdę ciekawie? :D

Wysyłane z mojego HTC Desire HD A9191 za pomocą Tapatalk 2

Stary-S3 09.02.2014 23:00

Bo najważniejsze w wycieczce nad morze jest Fish&Chips. W Szkocji bardzo mi smakowały.

banditos 09.02.2014 23:10

Miło sie czyta wspominając minione chwile..;)
Musze napisać że super sie razem latalo. To ze nie stracilismy prawka to normalnie jakiś cud!

Masz dar Karolino do pisania, oj masz...

Ps. Powodzenia w szukaniu pracy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.