Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Pochówek Pary Prezydenckiej na Wawelu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6249)

Uriel 14.04.2010 14:59

Cytat:

Napisał MECENAS (Post 110280)
A ja po ostatnich postach nie chcę na tym forum polityki i proszę o kasowanie wszystkich politycznych, wątków i wypowiedzi.

PRECZ Z POLITYKĄ NA FORUM.

Od politykowania są inne fora i tam proponuję wysyłać skasowane wypowiedzi.


Kontrpropozycja - nie czytaj takich wątków. Jak nazwa sugeruje dyskusję polityczną to po prostu nie klikaj. W ten sposób ocaleje wolność słowa i Twój spokój :-)

PARYS 14.04.2010 15:00

Coraz bardziej myślę, że cała ta sprawa śmierdzi. Mocno.

Pamiętacie jak niedawno, jakiś miesiąc temu była akcja z nadaniem śp Kaczyńskiemu honorowego obywatelstwa miasta Krakowa? Wtedy klub PiS złożył taki wniosek, PO się sprzeciwiło, a prezydent zrezygnował w efekcie tego. No i teraz z tym pochówkiem na Wawelu?

Z ostatnich informacji, mają stworzyć nową kryptę noszącą nazwę "Prezydenckiej". Śp prezydenta Kaczorowskiego też mają tam ponoć złożyć.

JuIo 14.04.2010 16:21

Zastanawiam się kto założył ten wątek i co miał na celu? Ciężko się czyta wasze posty, zwłaszcza od kiedy uświadomiłem sobie że w kraju zgoda narodowa trwała, trzy dni!

ferdek 14.04.2010 16:31

Juio, jak masz w dupie poglądy innych tudzież sprawa Cię nie obchodzi to nie czytaj wątku, albo przynieś sobie miskę na rzygi przed komputer bo zabronić wyrażania swoich poglądów nie możesz.
Wawel jest miejscem pochówku wybitnych Polaków, którzy zrobili dla Polski więcej niż inni, którzy mieli istotny wpływ na losy kraju. To nie jest ani cmentarz prezydentów, ani patriotów, ani ofiar wypadków komunikacyjnych.
P.S. Szanowałem Prezydenta, był patriotą, w dodatku zawsze stawał w obronie mojej grupy zawodowej i jest mi bardzo smutno, że zginął. To tak gwoli ścisłości.

chomik 14.04.2010 16:36

Także jestem przeciwny, nie jest zasługą śmierć w wypadku..... tylko co i jak się w życiu zrobiło... wybaczcie ale Lech Kaczyński i jego Żona nie mieli takiego życia....

michnpio 14.04.2010 16:41

Cytat:

Napisał JuIo (Post 110297)
Co za deps założył ten wątek! Rzygać się chce! 11 str. w dwa dni, nawet kurwa na zlot w Borku nie było tylu entuzjastów!

Zgadzam się dla dobra sprawy zostać nawet "depsem" - co by to nie oznaczało, bo nie wiem.

Reżyser Andrzej Wajda i jego żona Krystyna Zachwatowicz-Wajda napisali specjalny list, w którym wzywają władze Kościoła do wycofania się z decyzji o pochowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego z żoną na Wawelu. List publikuje portal gazeta.pl.
Oto treść listu:
"Najwyższe nasze zdumienie wywołała decyzja pochowania prezydenta Lecha Kaczyńskiego z żoną - na Wawelu. Prezydent Lech Kaczyński był dobrym, skromnym człowiekiem, ale nie ma żadnych przyczyn, dla jakich miałby spocząć na Wawelu wśród Królów Polski - obok Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uważamy, że wysoce niestosowne jest w takiej sprawie powoływanie się na wybór rodziny. Decyzja ta wywołuje poważne protesty i może spowodować najgłębsze od odzyskania niepodległości w 1989 roku podziały polskiego społeczeństwa.

Apelujemy do Władz Kościoła o wycofanie się z tej wysoce niefortunnej decyzji podjętej pochopnie w chwili żałoby i współczucia".

Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Kraków 13 kwietnia 2010

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,7770158,A...#ixzz0l5URHKXH

SONDAŻ ( wynik na godz.17,23 )
Czy zgadzasz się z Andrzejem Wajdą i Krystyną Zachwatowicz?

88%
tak (23095)

12%
nie (3053)

Liczba oddanych głosów: 26148

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,7770158,A...#ixzz0l5Y5TtP3

Ola 14.04.2010 17:26

Panowie (bo Pań chyba do tej pory w tym wątku nie było), szanuję Waszą dyskusję / debatę i to, że macie odmienne poglądy w kwestii miejsca pochówku Pary Prezydenckiej. Nic dziwnego, że tak ważki temat wzbudza tyle różnorodnych wypowiedzi i argumentacji. Nie bardzo jednak rozumiem "wycieczki personalne" i obrażanie innych użytkowników forum. Nie jest to właściwe miejsce (z resztą żadne inne też by nie było) na przytaczanie różnych slangowych i obraźliwych określeń wobec kogokolwiek. Jeżeli kogoś ponoszą emocje, to proponuję zastosować "metodę Podosa": zapisać posta, gdzieś poza forum, a dopeiro po jakimś czasie,na zimno podjąc decyzję, czy na pewno chce się go wkleić.

JareG 14.04.2010 17:27

Cytat:

Napisał hans (Post 110303)

Kurde, chyba musze sie podszkolic w tym nowoczesnym slownictwie - bo nie bede wiedzial czy mnie obrazaja czy nie.. albo moze lepiej przy kazdym podejrzanym slowku od razu walic w ryj? :D

Południowiec 14.04.2010 18:04

Cytat:

Napisał PARYS (Post 110287)
Z ostatnich informacji, mają stworzyć nową kryptę noszącą nazwę "Prezydenckiej". Śp prezydenta Kaczorowskiego też mają tam ponoć złożyć.

Jeszcze tego by brakowało ...

Jeszcze Kwaśniewskiego i Jaruzelskiego niech pochowają na Wawelu to zmieniam paszport na wenezuelski, jak Cejrowski.

Porażka totalna. Żadne mejle i cuda nic nie pomogą.

Szerokości.

felkowski 14.04.2010 18:18

Cytat:

Napisał Ola (Post 110306)
Jeżeli kogoś ponoszą emocje, to proponuję zastosować "metodę Podosa": zapisać posta, gdzieś poza forum, a dopeiro po jakimś czasie,na zimno podjąc decyzję, czy na pewno chce się go wkleić.

Nic dodać nic ująć.

Miałem się nie odzywać, i nie dlatego że nie mam zdania.
Teraz do każdego z nas; Wydaje mi się, że jeśli nie szanuję twego zdania to tak jakbym Ciebie nie szanował. I żeby nie było wcale się nie muszę z twoim zdaniem zgadzać.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.