Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Jezdzi ktos Old- Youngtimerem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28108)

Mhv 09.01.2017 15:25

Ja mam za sobą czas V8 i miło wspominam, ale najczęściej V8 = starsze auto = awaryjność lub mułowatość = wysokie spalanie (mieć wiejta i nie odkręcać to jak mieć leovinca i jeździć poniżej 2,5 tys. obrotów), no i to co pisze Borys - bardzo trafnie.
Życie zmusza czasem do pewnych kompromisów..mam niestare tdi, pali pół kropli, wielkie auto, bezawaryjne..jestem zadowolony, jest tym samym czas na ważniejsze rzeczy.

jorge 09.01.2017 15:50

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 513332)
Dokładnie , żal patrzeć na to co przyświeca obecnym producentom.
Czy ktoś za 20 lat wspomni że jeździł np. jakąś KIA , Tico czy innym współczesnym produktem ?

Wiesz komfort nowego jest inny. Żonę chętnie wsadzę z dzieckiem do nowego, zwłaszcza jak to firmowe auto. Niemniej jak będzie się poruszała nie bitą (tylko skąd) 740 lub krokodylem - to też nie będę się bał. Co do 280 ZX-a - nie miałem w nim radia, miałem dźwięk rzędowej 6-ki.

Można kupić:

http://www.ebay.com/itm/Datsun-Z-240...-/152367591672

bukowski 09.01.2017 16:17

Ja pisałem tylko o ekonomicznym absurdzie.
Mialem 5.2 Magnum w jeepie. 230 KM (chyba), 23 litry gazu, 18 benzyny.
4.6 Northstara w Cadillacu, 305 KM. Pięknie jeździł, średnio 15 litrów benzyny, po mieście 20, na autostradzie 11-12.
No i 4.2 230 KM w W126. Gładki, 12-14 litrów benzyny.

Tylko caddyego nie dałoby się objechać tedeikiem (wciągającym poniżej 6.5 litra na setkę). ;) A oczywiście dźwięk, styl, sposób oddawania mocy - nie ma czego porównywać. Także podtrzymuję, co napisałem: stare vs. nowe to jak porównywanie RD03 z hayabusą. Mozna, tylko na koniec wyjdzie, ze sobie pogderaliśmy jak stare pryki :)

Fihu 09.01.2017 17:00

Długo polowałem na MB 190 lub 124 a skończyło się na VW t3 - choć stwierdzenie że nim jeżdże to przesada na razie ;)
Aktualnie z Kudłatym robimy jeszcze Dniepra mt09

Lucky Luke 09.01.2017 20:59

Wiecie co ja nie mam żony, pewnie dlatego mogę jeździć V8 na co dzień :D
Ale ja lubię jak auto ma pierdol... tzn. dobre przyspieszenie :)

kuntakinte 09.01.2017 21:24

2 Załącznik(ów)
Land Rover Seria 3 Diesel. Silnik albo skrzynie szczelne po remoncie maks 4 tygodnie, poniewaz takie "tolerancje" wszedzie, ze simmeringi nie mialy szansy tego uszczelnic. Najwolniejszy samochod ktory w zyciu jezdzilem ale charakter najwiekszy. Zima mozna bylo w drodze zamarznac ale na lato cudowny samochod. Lewarek biegow pomiedzy nogami siedzenia srodkowego. Ach jak przyjemnie sie dziewczyny odwozilo do domu ;-)

bukowski 09.01.2017 21:59

Cytat:

Napisał kuntakinte (Post 513655)
Land Rover Seria 3 Diesel. Silnik albo skrzynie szczelne po remoncie maks 4 tygodnie, poniewaz takie "tolerancje" wszedzie, ze simmeringi nie mialy szansy tego uszczelnic. Najwolniejszy samochod ktory w zyciu jezdzilem ale charakter najwiekszy. Zima mozna bylo w drodze zamarznac ale na lato cudowny samochod. Lewarek biegow pomiedzy nogami siedzenia srodkowego. Ach jak przyjemnie sie dziewczyny odwozilo do domu ;-)

Pięknota!!!
Choć ja jestem nieuleczalnie zakochany w RR pierwszej serii z V8, chyba 3.5. Piękny dźwięk

Sylwek_76 09.01.2017 22:36

2 Załącznik(ów)
Sneer; V8 Range to,wg wszelkich opowieści,niechciany silnik Hamerykańców. Podobno był za stary i mało nowoczesny,więc bez żalu oddali Brytolom.A ci tłukli produkcję jeszcze przez 30 lat.

Mój malutki Daihacik nie ma takiej legendy,jak LR,ale jest do znudzenia prosty,niezawodny,nie cieknie i zawsze dojeżdża do celu. Przez 12 lat wymieniłem pompę cieczy i łożysko w skrzyni rozdzielczej. Typowy traktor na resorach p/t,klaustrofobiczny i niewygodny,ale kochany i z charakterem. Zwykły diesel, 75 km,bez turbo.Również bez centralnego zamka i el. szyb,za to ma ręczny gaz na pokrętło i ogrzewanie tylnej części kabiny. Na pace przywiezie tonę kamienia,przyciągnie traktor do naprawy i zawsze pali z półobrotu.

kuntakinte 10.01.2017 08:10

75 KM jak te lata to bardzo duzo w takim maly autku. Ogolnie bardzo fajne sa male gaziki takie jak Rocky albo LJ 80. Szkoda ze samochody, szczegolnie japonskie, mialy taka kiepska blache. Technika byla nie do zajechania

bicio 10.01.2017 09:08

borys zgadzam się w pełni z tobą, choć u mnie w mietku już takich idealnych połaci drzwi, a zwłaszcza maski to nie ma ;)
Dlatego kupuje taczkę do jazdy na co dzień i to jeszcze taką żeby motór wszedł, a mietek idzie pod dach i poczeka na lepsze czasy :)
U mnie jest jeszcze problem z zamiłowaniem do katowania sprzętów, w 124 muszę się temperować co jest frustrujące :/


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.