Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Fakty czy mity - Klekoczace sprzeglo (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=429)

szparag 19.12.2010 16:47

Czyli powoli koszt regeneracji przestaje być opłacalny :).
Zamów nowy łańcuszek do pompy oleju, a zębatkę kup używaną, myślę, że każdy odda ci ją za parę złoty.
Sprawdzę jutro czy takowej nie posiadam. ( oczywiście jeśli możesz zrezygnować z zamówienia ).
"Awaria" wystąpiła w skutek nie właściwego montażu kosza na wałek, co jest raczej dość banalne, kosz ma dziurki, a zębatka wypusty :) ale myślę , że to już wiesz.
Pozdrawiam

daniel_87 19.12.2010 17:10

koszt regeneracji i tak jest baaardzo opłacalny przy cenie nowego kosza :)

szparag 19.12.2010 17:30

Zasadniczo tak. Ale Ja ostatnio kupiłem za 150 zł zajebistą używkę :), może dlatego, że nie potrzebowałem, bo moje jeszcze całkiem cicho pracuje :). Wziąłem będzie na zaś :)

polnybandzior 19.12.2010 18:52

Cytat:

Napisał szparag (Post 149896)
Czyli powoli koszt regeneracji przestaje być opłacalny :).
Zamów nowy łańcuszek do pompy oleju, a zębatkę kup używaną, myślę, że każdy odda ci ją za parę złoty.
Sprawdzę jutro czy takowej nie posiadam. ( oczywiście jeśli możesz zrezygnować z zamówienia ).
"Awaria" wystąpiła w skutek nie właściwego montażu kosza na wałek, co jest raczej dość banalne, kosz ma dziurki, a zębatka wypusty :) ale myślę , że to już wiesz.
Pozdrawiam

Tak jak mówisz, teraz już wiem :D. Jeśli takową zębatkę będziesz posiadał to chętnie ją przygarnę :)

banditos 03.02.2011 18:12

Polnybandzior i jak sprzegielko smiga?

Ps. Skad wytrzasnales taki rysuneczek pogladowy sprzegla?

bliźniak 04.02.2011 01:51

Przeczytuję się w wypowiedziach o dźwiękach i prubując je porównać z tym co się wydobywa z pod mojej pokrywy spręgła - pocieszyłem się znacznie ;) Słychać fakt, faktem że coś tam szumi, ale określenia typu "sprzęgło wali jakby chciało wyjść z Afryki" nie pasują do tego co słyszę ani troszkę ;P :bow: Jak narazie tłumaczę sobie tym, że po zimie umknął mi z pamięci szum dochodzący zwykle z tamtej strony ;)

rambo 04.02.2011 21:32

Te kosze tak mają jak wiekszość HOND. Kosz od CBR nie wiele się różnie i też tłucze. U mnie po regeneracji pojawiła się cisza, którą po kilkunasty tyś km zamieniła się ostry łomot po odpaleniu, wrzuceniu jedynki na zimnym jeszcze silniku :( nie wiem co to ale jak się rozgrzeje cisza, a wcześniej tłucze jakby kosz tarł o dekiel albo co. Ktoś tak ma..? :Sarcastic:

bouli 10.02.2011 19:54

Mam pytanko przyczyna klekotania. Po odpaleniu gdy się wciśnie na zimnym silniku klamke sprzęgla slychać jakby jakaś nakrętka się odkręciła w środku przy koszu i ocierała o obudowę taki odgłos, jak się puści klamkę milknie. Gdy się królowa rozgrzała to po wcisnięciu klamki slchać bardzo lekki klekocik praktycznie niesłyszalny juz nie tak jak na zimnym silniku czy to łozysko tak jak w Trampku i Viaderku. Dodaję, że sprzęgło działa prawidłowo nie slizga się biegi wchodzą bez problemu. Czy to tak ma byc jeździć i sie nie przejmować?

rambo 14.02.2011 18:00

No to jest nas dwóch, dodam że kosz mam po wymianie łożyska głównego i regeneracji hałasujących sprężyn :o

bouli 14.02.2011 19:29

Cytat:

Napisał rambo (Post 159853)
No to jest nas dwóch, dodam że kosz mam po wymianie łożyska głównego i regeneracji hałasujących sprężyn :o


Rambo i co takie same objawy jak u mnie. Po wymianie tych rzeczy co pisłaeś bez zmian:dizzy:. To chyba nie oprzejmować się i jeździć. Ja nie wymienialem niczego jutro zdejmę pokrywę zobacze jak to wygląda w srodku narazie niczego nie bede wymieniał


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.