Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Kove 800 X Super Adventure (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43835)

Adagiio 19.04.2024 07:56

Nadal się zachwycajcie złodziejskimi produktami i wspierajcie złodziei, kupując u nich. To niebawem pojedziecie szukać roboty do Chin :haha2: .
Oglądałem reportaż o potędze tekstylnej jaką kiedyś było Prato, dziś w rękach chińskiej mafii , chińczycy robią za 1 euro/godz po kilkanaście godzin dziennie , śpią w piwnicach albo na halach produkcyjnych zaadaptowanych na boxy bez wody i prądu. Czysta zdrowa konkurencja dla innych. Ścieki i odpady produkcyjne wywożą do lasu i spuszczają do rzek .

żuk 19.04.2024 08:15

Kove 800 X Super Adventure
 
Adagiio rozumiem co piszesz i również bez cienia ironii nad tymi problemami ubolewam, ale jeżeli Kowalskiemu pokażesz motocykl za, dajmy na to, 20k i drugi z tego samego segmentu, za 40k, to spuszczone odpady do rzek czy chińczyk robiący ciurkiem na 5 zmianę za miskę prosa jest dla niego abstrakcją. Stara maksyma cena czyni cuda zamienia wodę w whisky, ołów w złoto itd.
Tym bardziej, że z biegiem czasu ten za 20k w trakcie produkcyjnej ewolucji z jakością może pójść w górę, natomiast ten za 40k leci na oczach Kowalskiego z jakością w dół. Miękkie ramy, chujowe spawy, wyginające się widelce, plastiki cienkie jak kartka.. Tylko loga się jeszcze nie odklejają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Emek 19.04.2024 08:17

Cytat:

Napisał żuk (Post 850964)
Tylko loga się jeszcze nie odklejają.

Nieaktualne. Mnie się logo w CRF odkleiło. :haha2:

Ronin78 19.04.2024 11:16

Kto z Was nie kupował nic na alixepress czy teraz na temu? Fajnie się idealizuje, gorzej z wykonaniem.

Adagiio 19.04.2024 11:19

Ja nie kupowalem.

Mazurkas007 19.04.2024 11:29

A ja wam powiem, że to jest wszystko o kant dupy, za przeproszeniem.
Płacimy w UE nie za produkt, tylko za podatki i daniny. Pisałem już o tym wiele razy.
Dlaczego Ford Ranger, którego kupiłem w salonie w TH kosztuje w przeliczeniu 120kPLN a ten sam model w salonie, w Polsce pod 250kPLN?
Bo VAT, bo akcyza, bo EKO, bo tamto, sramto.
Na rynku motoryzacyjnym w Azji, jest miejsce dla marek Japońskich, Chińskich i Europejskich, wszyscy mają salony i wszyscy sprzedają.
Tylko w Europie każdy produkt jest w scenie złota, z czego 50% ceny lekko, to są podatki, daniny i uj wie co jeszcze. Chińskie ceny to nie tylko fejkowe produkty i słaba jakość. Polski ZUS, SRUS, 800 i co tam jeszcze, wszystko jest w cenie. Dostajecie w ratach, oddajecie przy zakupach.

Melon 19.04.2024 12:00

Cytat:

Napisał chomik (Post 850959)
Tutaj na rynku ciężarowym pokazali faka
https://www.money.pl/gospodarka/setk...09070656a.html

"Rynek ten jest zalewany tańszymi oponami z Dalekiego Wschodu i w związku z tym nasz zakład podjął decyzję o wygaszeniu produkcji opon ciężarowych - zaznaczył rzecznik Michelin Polska."

Przenieśli do Rumunii bo tam taniej robią

dawid8210 19.04.2024 12:37

Na Temu nic nie kupuję, a po temu za ich agresywne reklamy wciskające się zewsząd. Działa to na mnie jak płachta na byka. Temu sremu :D

Ronin78 19.04.2024 12:58

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 850978)
Ja nie kupowalem.

Się chwali, zarabiają pośrednicy, Mazurkas dobrze to określił. ID3 w PL 170k pln, w Chinach 70k pln. Kto przejada te 100k pln? Nikt mi nie wmówi, że godnie żyjący robotnicy z europejskiej montowni.

krakus 19.04.2024 13:02

Cytat:

Napisał Ronin78 (Post 850977)
Kto z Was nie kupował nic na alixepress czy teraz na temu? Fajnie się idealizuje, gorzej z wykonaniem.

ja kupowałem. Ostatnio o tym myślałem, gdy znalazłem podróbkę olejarki cobra w garażu. Pojawił się moralniak i sam nie wiem co z tym fantem zrobić...

Cytat:

Napisał Ronin78 (Post 850987)
Się chwali, zarabiają pośrednicy, Mazurkas dobrze to określił. ID3 w PL 170k pln, w Chinach 70k pln. Kto przejada te 100k pln? Nikt mi nie wmówi, że godnie żyjący robotnicy z europejskiej montowni.

czy auta sprzedawane w PL i Chinach, są produkowane w tych samych zakładach?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.