PDA

View Full Version : Wyprawa na Kaukaz Południowy 2011 - Gruzja, Azerbejdżan, Armenia


Głazio
03.07.2011, 23:46
Wyprawa na Kaukaz Południowy - Gruzja, Azerbejdżan, Armenia

Wyruszamy na dwóch motocyklach 6 lipca 2011 wieczorem. Planowany powrót 24 lipca 2011.
Uczestnicy:
1. Zaraza - Yamaha Super Tenere 750 (Rzeszów).
2. Tamara i Głazio - BMW R 1150 GS (Lubaczów).

Planujemy przejechać przez Ukrainę, Rumunię, Bułgarię, Turcję bez większego zwiedzania ponieważ mamy już te regiony zjechane (wyjątek Turcja przynajmniej jej wschodnia część).
Jeśli nie przytrafi się nic nieplanowanego to:
Zwiedzamy to czego nie zdążyliśmy w ubiegłym roku w Gruzji - odwiedzając ewentualnie miejsca sentymentalne.
Azerbejdżan i Armenia w tym roku to danie główne. Chcemy zwiedzić wszystko na co pozwoli nam czas i drogi.
Pięknych zabytków i krajobrazów nie brakuje w żadnym z tych krajów.
Powrót podobną trasą jak przyjazd - nie chcemy ryzykować przeprawy promem, która może trwać znacznie dłużej niż w zapowiedziach kapitana.
Być może dowiemy się czy jest możliwy przejazd z Azerbejdżanu do Rosji - choć z moich informacji wynika, że nie.
Jeśli będziecie zainteresowani śledzeniem info z trasy na bieżąco to kiedy będzie możliwe (cyzt. dostęp do neta) będziemy pisać na: http://www.radiator-mototurystyka.pl/forum-radiator/37-turystyka-zagraniczna/2667-wyprawa-na-kaukaz-poudniowy-2011-gruzja-azerbejdan-armenia
Po powrocie napiszemy więcej.

Do zobaczyska po 24 lipca http://www.radiator-mototurystyka.pl/components/com_kunena/template/default_ex_black/images/english/emoticons/smile.png
:at:
P.S.
Jestem przekonany, że będziemy mogli się podzielić swoimi wrażeniami zimową porą tak jak po ostatnim naszym wyjeździe w MDK.
Na pewno wrażeń i atrakcji nie zabraknie, ponieważ zachodnią Gruzję na wiosnę nawiedziła powódź. Drogi będą więc bardziej Hard Corowe niż w ubiegłym roku http://www.radiator-mototurystyka.pl/components/com_kunena/template/default_ex_black/images/english/emoticons/smile.png

wojtekk
04.07.2011, 05:36
Powodzenia! :Thumbs_Up: Plany piękne i czekam z niecierpliwością na opisy i zdjęcia :)

Komak
04.07.2011, 20:34
Miłego wypoczynku.Powodzenia!

Czarek40
04.07.2011, 22:00
Powdzenia.:at: Stuknijcie też na naszym forum pare słów wtrakcie wyprawy i jakieś foty.:Thumbs_Up:

Boski-Kolasek
05.07.2011, 09:24
Tamara i Glazio to juz drugi raz, czyli Kaukaz Poludniowy przyciaga!!!!!!!!!

Głazio
05.07.2011, 20:05
Tamara i Glazio to juz drugi raz, czyli Kaukaz Poludniowy przyciaga!!!!!!!!!
A przyciąga przyciąga - szczególnie ludzie w Gruzji.
Po naszej relacji, która jest na naszej stronce a pojawiła się również na ścigaczu zauważyłem bardzo duży wzrost podróży w tamtym kierunku.
Zobaczymy czy to się potwierdzi jak będziemy na miejscu. W samej Gruzji nie spotkaliśmy motocyklistów z Polski - w tym roku zobaczymy ... ?

Jesli nie spodoba nam się w Azerbejdżanie i Armenii to na pewno wrócimy do Gruzji. Gościnność tych ludzi po prostu nas zaskoczyła.

Głazio
05.07.2011, 20:11
Powdzenia.:at: Stuknijcie też na naszym forum pare słów wtrakcie wyprawy i jakieś foty.:Thumbs_Up:

Co do logowania na każdym forum - to z góry mówię nie ma szans. Postanowiłem to ograniczyć tylko i wyłącznie do jednego. Sami wiecie jak jest w podróży - szkoda czasu na klikanie po następnych stronach. My ten czas mamy i tak bardzo ograniczony a plany bardzo ambitne - nie wiem jak nasz towarzysz podróży jest wprawiony w bojach ale będzie musiał wytrzymać.
W innej dziedzinie (czyt. %) ma na pewno dużą wprawę :-)
Najważniejsza jednak jest :at: zwiedzanie i poznawanie nowych kultur.
Stąd z góry przepraszam - nie będę miał czasu na to by pisać na paru innych forach.
W skrócie napiszę po powrocie.
Zainteresowani znajdą chwilę by zobaczyć co w trawie piszczy :-)
Do zobaczenia :-)

magrafb
05.07.2011, 21:01
A wiecie ze w azejberdzanie musicie miec grubą kase na depozyt, ewentualnie tranzytem na trzy dni?

Głazio
25.07.2011, 16:39
Powrócili.
Trasa z 3 krajów została okrojona tylko do Gruzji - awaria (prawdopodobnie na jednej z przepraw przez wodę zalało coś z elektroniki).
Emocji i tak nie brakowało.
Relacja wkrótce :-)

rambo
25.07.2011, 16:42
Chyba nie w Tenerze..? ;) :p

Głazio
25.07.2011, 16:42
A wiecie ze w azejberdzanie musicie miec grubą kase na depozyt, ewentualnie tranzytem na trzy dni?

Z ciekawości - bo nie dojechałem do granicy z Azerbejdżanem - ile kosztuje owy depozyt ?
Za rok możliwe, że ponowię próbę.
To jednak zbyt odległa sprawa.

Głazio
25.07.2011, 16:46
Chyba nie w Tenerze..? ;) :p
Ot tak żeby było śmieszniej to w GS-e.
Śmieszniejsze jest jeszcze to, że po transporcie moto do Batumi i zakupieniu biletów na prom - moto o własnych siłach odpalił wjechał i przyjechał do Polski.
Muszę dojść do tego co to był za problem - jeśli nie uda mi się tego rozwiązać to czas na zmianę rumaka - oczywiście takiego, który udźwignie 2 osoby z tobołami.

marcz
31.07.2011, 09:43
Z ciekawości - bo nie dojechałem do granicy z Azerbejdżanem - ile kosztuje owy depozyt ?
Za rok możliwe, że ponowię próbę.
To jednak zbyt odległa sprawa.

Chcieli od nas 7000 usd za każde moto. Rozwiazeniem okazała sie wiza tranzytowa, ale mieliśmy tylko 72h na wjazd i wyjazd.

Olek
08.08.2011, 23:32
Chwila, ale na granicy azerskiej łyknęliście tranzytówkę??

marcz
24.08.2011, 23:12
tak, trwało to zamieszanie ok 5h, ale sie udało