PDA

View Full Version : hamulec tył nie można odpowietrzyć


buli
12.06.2011, 11:01
Jestem szczęśliwym posiadaczem exc 400 02r od wczoraj http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_wink.gif mam problem z hamulcem tylnym ponieważ podczas oględzin motocykla hamulec tył chodził bez zarzutów podczas transportu wylał mi się płyn hamulcowy nie mogę teraz go odpowietrzyć, przyuważyłem jak chce odpowietrzyć układ z pompy hamulcowej leje mi pompy od dołu jak wchodzi bolec hamulca, czyli można rozumiec ze pompa potrzebuję jakiegoś zestawu naprawczego... moje pytanie gdzie można taki zestaw kupić?
Jeżeli jest to wina pompy...

Kazmir
12.06.2011, 22:14
W jaki sposób był transportowany???

pałeł
13.06.2011, 08:21
mysle ze pompe masz zapowietrzona wcisnij plyn przez odpowietrznik przy zacisku w razie w tel to wytłumacze

Lepi
13.06.2011, 09:36
... moje pytanie gdzie można taki zestaw kupić?
Jeżeli jest to wina pompy...
u kazdego dilera kata. Tak jak po bułki idzesz do piekarza, po wode do hydraulika ;)

Misza
13.06.2011, 15:51
Jestem szczęśliwym posiadaczem exc 400 02r od wczoraj http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_wink.gif mam problem z hamulcem tylnym ponieważ podczas oględzin motocykla hamulec tył chodził bez zarzutów podczas transportu wylał mi się płyn hamulcowy nie mogę teraz go odpowietrzyć, przyuważyłem jak chce odpowietrzyć układ z pompy hamulcowej leje mi pompy od dołu jak wchodzi bolec hamulca, czyli można rozumiec ze pompa potrzebuję jakiegoś zestawu naprawczego... moje pytanie gdzie można taki zestaw kupić?
Jeżeli jest to wina pompy...

Na czerwono.. czyli że Ci wycieka płyn z pompy? To znaczy że potrzebuje zestawu naprawczego.

A jeżeli chodzi o odpowietrzanie pomp tylnych hamulcy to się przydaje czasem taką pompe odkręcić i ustawić tak żeby "wlot od zbiorniczka" był wyżej niż "wylot na zacisk".

No i oczywiście uzupełniać płynem od dołu, czyli od zacisku.

Olek
13.06.2011, 16:48
Nie robiłem nigdy, ale spróbuj może najpierw dużą strzykawą przez odpowietrznik, tak żeby wszystko napełnić za jednym zamachem..

nicek27
13.06.2011, 16:52
I następnym razem nie pytaj o KTM w warsztacie AT...
:D

buli
13.06.2011, 17:06
Próbowałem od zacisku wtłaczać płyn od góry... zbiorniczek odkręcałem dawałem go wyżej niż pompa. Nic nie pomagało. Zamówiłem dziś kpl naprawczy w KTM za 106zł myśle że to wystarczy... czy ktm czy yamaha i zasada działa hamulca ta sama... Dzięki wszystkim za pomoc