PDA

View Full Version : 4 panewki w przednim zawieszeniu


aciu
03.06.2011, 08:37
Jak w tytule tematu...gdzie szukać panewek do przedniej zawiechy ?? Gdzie taniej, gdzie pewniej, gdzie w ogóle? Proszę o sugestie

puntek
03.06.2011, 08:58
Jak w tytule tematu...gdzie szukać panewek do przedniej zawiechy ?? Gdzie taniej, gdzie pewniej, gdzie w ogóle? Proszę o sugestie

jak już wymieniasz to tylko hąda raczej Panie ..

Poncki
03.06.2011, 10:32
Kupowałem w Hądzie do RD04.
Myślałem, że ich wymiana wyeliminuje stukanie ale się myliłem...
Koszt chyba koło 300 zł.

Poczytaj tutaj:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2194&highlight=stuki

aciu
03.06.2011, 11:28
No właśnie zdarzyło mi się pare razy trzy cztery w ciągu 2 miechów że rozległ się taki metaliczny dźwięk w przednim zawieszeniu. Może nie ma się co obawiać takiej częstotliwości ale dmucham na zimne bo jeszcze coś więcej się wytarmosi i będzie płacz. Hąda woła sobie jakieś 55zł za jedną chyba....coś tak w ten deseń. do tego olej + uszczelniacze i robocizna majstra wyjdzie pewnie 400zł

Poncki
03.06.2011, 12:17
Nie sądze żeby to były te panewki, szczególnie jesli masz oryginalny przebieg...

Rozbierz zawiechę i się okaże.

Ewentualnie kup i dowiedz się czy jest możliwość zwrócenia jeśli nie wykorzystasz.

Poza tym upewnij się że ten dźwięk dochodzi z lag. Może to jest np łożysko główki?

majki
03.06.2011, 12:32
Panewki tylko Hąda. Wymiana panewek, uszczelniaczy, oleju itp w zawiasie Afry to banał. ;)

A może łożysko główki ramy daje o sobie znać??

Poncki mnie ubiegł, za długo pisałem. :)

pałeł
03.06.2011, 12:41
Panewki tylko Hąda.




nie tylko honda jestem jescze ja :) zawsze to na parę zł zostanie http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8941

aciu
03.06.2011, 13:19
łożyska główka ramy są dobre, były sprawdzane. Zastanowię się nad tymi panewkami bo zalukałem do wałka zdawczego i ma troche luzu na boki oraz przód tył :/

zimny
28.06.2011, 20:51
Witam,

ja też będę wymieniał panewki. Mam takie laickie pytanie - czy w katalogu hądy to będę elementy nazwane jako - tuleja-ślizgacz, tuleja-prowadnica (nr 15 i 16 z rysunku lag w katalogu motoristy..)

Pozdrawiam
zimny

duzy79
29.06.2011, 19:11
"No właśnie zdarzyło mi się pare razy trzy cztery w ciągu 2 miechów że rozległ się taki metaliczny dźwięk w przednim zawieszeniu. Może nie ma się co obawiać takiej częstotliwości ale dmucham na zimne bo jeszcze coś więcej się wytarmosi i będzie płacz. Hąda woła sobie jakieś 55zł za jedną chyba....coś tak w ten deseń. do tego olej + uszczelniacze i robocizna majstra wyjdzie pewnie 400zł"

Ja miałem taką przypadłość w sensie metalicznego odgłosu z przedniego zawieszenia jeszcze jak ujeżdżałem CB 1000. Zawieszenie w afryce nie różni się nadto od tamtego. I po zmianie oleju w lagach zapomniałem o problemie. CB miało przejechane jakieś 70-80 tyś km kiedy to robiłem. Jak sprzedawałem motocykl to miał ponad 100 tyś km i nic w zawieszeniu nie stukało.
Może i tobie by pomogło Aciu.

aciu
29.06.2011, 20:58
"No właśnie zdarzyło mi się pare razy trzy cztery w ciągu 2 miechów że rozległ się taki metaliczny dźwięk w przednim zawieszeniu. Może nie ma się co obawiać takiej częstotliwości ale dmucham na zimne bo jeszcze coś więcej się wytarmosi i będzie płacz. Hąda woła sobie jakieś 55zł za jedną chyba....coś tak w ten deseń. do tego olej + uszczelniacze i robocizna majstra wyjdzie pewnie 400zł"

Ja miałem taką przypadłość w sensie metalicznego odgłosu z przedniego zawieszenia jeszcze jak ujeżdżałem CB 1000. Zawieszenie w afryce nie różni się nadto od tamtego. I po zmianie oleju w lagach zapomniałem o problemie. CB miało przejechane jakieś 70-80 tyś km kiedy to robiłem. Jak sprzedawałem motocykl to miał ponad 100 tyś km i nic w zawieszeniu nie stukało.
Może i tobie by pomogło Aciu.


Wiesz muszę sie nad tym zastanowić,tzn wymienić olej i uszczelniacze. Bo dzwięk czasem jest czasem nie ma, ale też zauważyłem że najczęściej pojawia się przy przegazówkach a tu już piszą że może być ta miedziana uszczelka przy kolektorze wykopcona...zajże tam czy jest sadza to będzie wiadomo.

Dzięki za info!

duzy79
29.06.2011, 22:36
No fakt jak przegazówki są jedną ze zmiennych w tym zadaniu to zawieszenie raczej odpada.

Kuler
22.09.2011, 04:50
Witam, uszczelniacze lag w RD03 to komplet nr 20 jak mniemam - koszt 87zl u pana Hądy. A które to te osławione panewki, czy teflonowe pierścienie które można próbować wymieniać na stukanie przedniego zawiasu?

Kuler
23.09.2011, 01:15
Widzę że jakoś ciężko uzyskać odpowiedź, więc podpytam czy owe panewki to nr 11 i 12?

Pytanko drugie: Spuściłem dziś powietrze z lag wentylkami - siedząc na moto. Przód się opuścił i Afra zrobiła się jakby "zglebiona" :) Pewnie dlatego że i tak mam ją opuszczoną na lagach 4cm. Teraz pytanko - jak to w końcu jest z tym powietrzem w lagach? spuszczać do zera, czy pompować do określonego ciśnienia? Podpowie ktuś?

Dzieju
31.10.2011, 09:10
Spuściłem dziś powietrze z lag wentylkami - siedząc na moto. Przód się opuścił i Afra zrobiła się jakby "zglebiona" :) Pewnie dlatego że i tak mam ją opuszczoną na lagach 4cm. Teraz pytanko - jak to w końcu jest z tym powietrzem w lagach? spuszczać do zera, czy pompować do określonego ciśnienia? Podpowie ktuś?
Zależy co potrzebujesz i na jaką drogę.
Mając progresy nie potrzebuję dopompowania , spuszczam na zero i jest wystarczająco twardo.
Na seryjnych też nie miałem potrzeby pompowania.
Poeksperymentuj pod siebie , każdemu co innego pasuje.

rambo
31.10.2011, 15:29
Ogólnie gaz w amorze sprawia że zawieszenie pracuje zawsze lepiej niż bez gazu/powietrza. Czasy amorów tylko olejowych naszczęście odeszły :bow: