PDA

View Full Version : Mazury, Suwalszczyzna, Podlasie - co zobaczyć?


balczezzz
02.06.2011, 21:20
Cześć,
Szybka decyzja - wybieram się jutro z żoną na weekend 3-5.6.2011 na północny wschód naszego pięknego kraju. Czy macie jakieś propozycje miejsc które warto zwiedzić, odwiedzić, wyjątkowo piękne drogi, widoki, noclegi, spokojne szutry (1 moto, dwie osoby) ...

Zależy mi raczej na niestandardowych i "nieprzewodnikowych" propozycjach, gdyż duże jeziora widziałem i pływałem, a w Stańczykach też kiedyś byłem :)
Dzięki!

Wegrzyn
02.06.2011, 21:50
Widzę, że uderzasz w te strony co ja. Tyle, że jadę na jakieś 2 tygodnie w lipcu trochę się powłóczyć. Jak nie chcesz nic z przewodników to do Stopy się zgłoś, ostatnio na zawodach motoxtreme mi opowiadał, że ma namiary do kolegów, którzy znają fajne miejscówki.
:)

balczezzz
02.06.2011, 22:38
Już go zapytałem na priv. Przy takiej małej ilości czasu wyjdzie raczej spontan na zasadzie zgub się, licz na to że będzie fajnie, wracaj do domu na azymut. Plus jest taki, że pogoda ma być piękna ...

rambo
02.06.2011, 23:24
Będę od jutra gdzieś pod Augustowem, wpadajcie na ognicho :) :Thumbs_Up:

siwy
03.06.2011, 01:59
Rok temu włóczylismy się wzdłuż kanału mazurskiego. Fajne trasy, ciekawie się zwiedza te tamy na kanale jak ktos wczesniej nie widział. Na suwalszczyźnie podobały mi się trasy wokół Wigier i w okolicach Wiżajn - teren mocno pagórkowaty, ładne widoki.

wasilczuk
03.06.2011, 09:09
z mazur na podlasie wal wzdłuż granicy. poczujesz smak rajdu podlaskiego. nasze tereny dobrze zna też wolly.

balczezzz
03.06.2011, 16:47
Dzięki za wskazówki i zaproszenie na ognicho. Jak będziemy w pobliżu to się odezwę i wpadniemy z kiełbachą. Pozdro!

balczezzz
06.06.2011, 20:42
no i po 2.5 dniach oraz 1150km wróciliśmy do domu .... jeszcze raz dzięki za podpowiedzi miejscówek i nieoczekiwane spotkanie z kolegą Klarensem z forum :-) pozdrawiam. Poniżej jako załączniki parę fotek z wyjazdu, co by zmobilizować tych, którzy jeszcze w tych stronach nie byli. Ja na pewno wracam na wschód i pn-wsch już wkrótce!

P.S.
Myślałem, że opowieści o siedzeniu w Afri mnie nie dotyczą :mur: ... obawiam się, że czas zacząć szukać tapicera albo wrócić do Thunderace'a, który był o niebo wygodniejszy ... choć mógłbym mieć problem na szutrówkach ;)

Motolupus
30.08.2011, 13:45
Witam
Ja również chętnie jeżdżę po Suwalszczyźnie.
Korzystam z noclegów w gospodarstwie agro-eco-turystycznym pod Suwałkami traktując je jako bazę wypadową.
Polecam następującą trasę: Suwałki – Krasnopol (zabytkowy wiatrak/piła mechaniczna) – Klasztor w Wigrach – Sejny – Trakiszki (zabytkowy dworzec kolejowy) – Puńsk – Krejwiany (głaz pomnik Nosiciela Książek) – Puńsk – Szypliszki – Rutka Tartak – Wiżajny – Bołcie (trójstyk graniczny) – Żytkiejmy – Pobłędzie (zabytkowy dworzec kolejowy) – Stańczyki (mosty) – Gołdap – Rapa (piramida) – Banie Mazurskie – Olecko – Suwałki.
Łącznie ok. 290 km. Jeśli przeznaczy się na to cały dzień to trasę pokonuje się w relaksowym tempie, bez napinki z licznymi przerwami na kontemplacje, zdjęcia, popas…
Pozdrawiam
Motolupus

rambo
30.08.2011, 14:19
Popieram Popieram Popieram :at::at::at:

Wróciłem z tydzień temu, z kolejnego wyjazdu z Suwalszczyzny. Ciekawy tez jest park zaraz za jeziorem WIżajny. Można lasem se wjechać do parku Wisztyńskiego, lub legalnie obok trójstyku w Bołcie. Pikne i szybkie siutry i spokój :)

Motolupus
30.08.2011, 21:13
Tego parku nie znam.
Czy Park Wisztyński znajduje się na wschód od Jez. Wiżajny? Tu gdzie na mapie widnieje nieduży obszar leśny z informacją Góry Sudawskie?
A propos trójstyku. Będąc w Bołciach w lipcu br. okazało się, że aby dojść do trójstyku od szosy Wiżajny - Żytkiejmy należy uiścić opłatę. Na krzesełku pod parasolem siedział młody człowiek, a obok niego wisiała tabliczka z napisem "Teren prywatny. Wstęp płatny".
W tym roku planuję jeszcze dwa wypady na suwalszczyznę. Pierwszy w dniach 9 - 14 września. Muszę m.in. zobaczyć Wodziłki (ze starą drewnianą zabudową). W lipcu nie udało się bo będąc w Smolnikach w punkcie widokowym "U Pana Tadeusza" deszcz zmusił mnie do zmiany trasy.

Olis
30.08.2011, 23:21
Osobiście mocno proponuję Krainę Otwartych Okiennic na Podlasiu. Trasa wiedzie mniej więcej przez takie miejscowości jak Soce, Trześcianka, Puchły. Piękne okolice, można poczuć klimat polsko - białoruski, babcie siedzące na ławeczkach przed domem rozmawiające mieszanką polskiego i białoruskiego języka i niesamowicie malownicze zabudowania. Esencja Podlasia :-) Z resztą jeżeli ktoś ma więcej czasu to proponuję przemierzyć całą wschodnią granicę. Sporo folkloru i pięknie jest :-)

rambo
31.08.2011, 00:53
Tego parku nie znam.
Czy Park Wisztyński znajduje się na wschód od Jez. Wiżajny? Tu gdzie na mapie widnieje nieduży obszar leśny z informacją Góry Sudawskie?
A propos trójstyku. Będąc w Bołciach w lipcu br. okazało się, że aby dojść do trójstyku od szosy Wiżajny - Żytkiejmy należy uiścić opłatę. Na krzesełku pod parasolem siedział młody człowiek, a obok niego wisiała tabliczka z napisem "Teren prywatny. Wstęp płatny".
W tym roku planuję jeszcze dwa wypady na suwalszczyznę. Pierwszy w dniach 9 - 14 września. Muszę m.in. zobaczyć Wodziłki (ze starą drewnianą zabudową). W lipcu nie udało się bo będąc w Smolnikach w punkcie widokowym "U Pana Tadeusza" deszcz zmusił mnie do zmiany trasy.

U Pana Tadka żadna atrakcja ale widoczek jak jest pogoda ciekawy. Nie równą się z górą Cisową. Park wisztyński jest na północ Wiżajn. Jest droga przez Sudawskie o którym piszesz jak i międzu Bołcie a Wiżajny. Ja wjechalem na dziko przez las

Motolupus
31.08.2011, 10:01
Rambo, dzięki za inspirację. Postanowiłem poznać trasę wokół J. Wiżajny. Liczę, że będzie to miłe urozmaicenie po dłuższej jeździe asfaltem drogą nr 651.
Mile wspominam trasę prowadzącą z Klasztoru w Wiżajnach wzdłuż wschodnich i południowych brzegów J. Wigry przez Czerwony Krzyż, Sarnetki, Bryzgiel do Płociczna.
Olis, planując zwiedzanie południowej części woj. podlaskiego nie zapomnę o Twojej propozycji.
Do zobaczenia na trasie.

arty1
20.12.2012, 08:45
Dla tych którzy byli i dla tych którzy dopiero się wybierają w nasze rejony

nhSoQ7KmWzk

matjas
20.12.2012, 09:16
pięknie zrobiony filmik. aż chce się jechać.

RAVkopytko
15.06.2013, 16:25
Witam, wybieram się z żonką na Podlasie pod koniec czerwca,samochodem ale zabieram rowery :D.
Moglibyście wspomóc mnie adresami fajnych miejsc do oglądnięcia i do spania? Jakieś agroturystyki lub podobne rzeczy.Najbardziej interesują mnie rejony i okolice Hajnówki,Białowieży,Kleszczele ,Biała Podlaska itp.