PDA

View Full Version : Jaka kiera do Afry?


KML
30.05.2011, 22:05
Latacie na orginalnych kierownicach?
Co można założyć do Africi, może być minimalnie szerzej i aby boki były równolegle do ziemi.

Właśnie założyłem handbary i widzę że patrząc od przodu tworzą V-kę , a moim zdaniem powinny być równolegle do ziemi.
Może to efekt że jest trochę odchylona do przodu , ale mam długie łapy i tak jest mi wygodnie na długość.
Przeszkadza mi to że właśnie robi się taka V-ka, teraz mam rękawiczki w których na wewnętrznej stronie dłoni jest ochraniacz i czuję jak nadgarstki mam delikatnie wykręcone do wewnątrz.

Mówię o tym:
http://img849.imageshack.us/img849/4361/p5300221.jpg

nicek27
30.05.2011, 23:03
Może spróbuj ją troche odkrzywić?;)
Na serio, to czy jest duży wybór w kierownicach? Ja mam Renthal, która to raczej jest taka sama jak do Afryki.. <?przełączniki i duperelki mam z AT, czyli średnica na pewno to samo?>. Acha i raczej spełnia Twoje wymagania co do zgięć i przegięć.
http://polskajazda.pl/foto/foto-zoom/200802MateuszMZ3.jpg

KML
30.05.2011, 23:11
Co znaczy odkrzywić? Wygiąć?

Przejżałem właśnie sporo fotek z tymi handbarami i widzę że na orginalnych kierownicach są poziomo.
Myślę że troszkę za bardzo ją odsunąłęm do przodu, jutro przestawię i zobacze jak będzie się jeździło, ale obstawiam że do dupy.

Lepi
01.06.2011, 20:53
Kiera w afrze jest niestety czoperowata. Jest mocno zagięta do tyłu co po obróceniu jej do przodu podnosi w górę końce. Nie wiem co Ci tam podejdzie bez przeróbek. Ja bym poszedł na całość i zapodał kierę o zmiennym przekroju. Zapomnisz co to jest prostowanie kierownicy po glebie.

Misza
01.06.2011, 21:07
Polecam kierownice 28mm, zupełnie inna jakość. Prowadzenie, komfort itp. 200zł w olek motocykle kierownice Accel i 180zł mocowania.

e200g_
01.06.2011, 21:28
Całkowicie się zgadzam z przedmówcą. Kierownica 28mm robi robotę. Zupełnie inna jakość:Thumbs_Up:. Postawiłem na Renthal, ale jest kilka innych firm. Tyle, że trzeba kupować razem z mocowaniami i wypadałoby dorobić jakieś podwyższenie. Ja sobie sam dotoczyłem podwyższenie na tulejach, ogólnie poszło do góry 6cm i wszystko pasuje, jakby już tam kiedyś było.

KML
01.06.2011, 22:24
Ok, będę szedł tym tropem :Thumbs_Up: