PDA

View Full Version : Jaki regler / pompa paliwa na zapas...


Jaca GDA
26.05.2011, 17:38
Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, planuje wypad do Rumunii i chciałbym zabrać zapasowy regler oraz pompe paliwa, wiem ze oba tematy były wałkowane ale chciałbym zeby ktoś udzielił mi rady w sprawie łatwości wymiany tych podzespołów. Które z oferowanych na rynku pomp i rozwiązań są dobre ale też oferują "plug and play" tak zeby taki laik jak ja mógł w trasie jak najszybciej i najprościej wywalić zepsute i zamienić na nowe.

Przykładowo pompa FACET podobno dobra ale montaż z tego co czytałem troche skomplikowany na polowe warunki.

To co pisałem analogicznie chciałbym sie doweiedziec co do reglera.

Gdzie i jakie kupic?

Misza
26.05.2011, 17:52
Regler - RAFWRO, na tyle plug&play że możesz polutować konektory i wsadzić w połówkę kostki jakby co.

Pompa: allegro i szukasz takiej samej elektrycznej mitsubishi jak jest w afrze, ale szukaj wśród sportów


A najlepiej solidnie przeglądnąć całą elektryke i dzida. Rumunia na tyle blisko, że nic nie powinno zdążyć się spierniczyć :)

bukowski
27.05.2011, 08:10
Przykładowo pompa FACET podobno dobra ale montaż z tego co czytałem troche skomplikowany na polowe warunki.


montaz FACETA jest zupelnie jest nieskomplikowany. Zreszta mozesz sobie go ulatwic - wyciagajac z wtyczki pod siedzeniem przewod + (albo i oba...) w okolice pompy oraz sprawdzajac, czy wystarczy przewodow paliwowych do faceta.
Jesli nie wystarczy, pakujesz do bagażu kawałek rurki paliwowej, 2 grubsze trytytke i dwa cybanty. W razie "W" wymiana zajmie Ci 15 minut - podpinasz prąd z wtyczki, mocujesz trytytkami pompe w miejsce starej, zakladasz przewody paliwowe na pompe i...to by bylo wsio.
Acha - kupujac faceta upewnij sie, ze masz w komplecie krocce. Podobno sprzedaja czasem bez tych kroccow, wtedy jestes w ciemnej d...

majo
27.05.2011, 22:37
Regler sobie kup jakikolwiek..szczerze mówiąc nigdy nie mialem problemów z tym elementem, osobiście mam zapasowy z larssona i od 2 lat go nie użyłem więc nie wiem czy dobry czy zły:)
Co do pompy to tak jak pisze kolega kup tak samo wygladająca elektryczną z innego motocykla, czasem mają inną dł przewody elektryczne i musisz sobie dolutowac kawalek kabelka aby w lesie tego nie robic:)
Czy to Facet czy inne ustrojstwo powinno działać, podłącz w domu zdemontuj i włóż do kufra, albo zamocuj z zaślepionymi przewodami w razie draki łatwiej przełączyc:)

RAFWRO
28.05.2011, 09:50
Pompa - kup w larsonie nowe styki i zamontuj, uszczelnij wieczko i otwór przez który przechodzą przewody zasilające pompę. Na taki wyjazd pewnie bym się bardzo nie napinał na zapasową- zawsze możesz pojechać na wszechobecnej, niedrogiej i lekkiej grawitacji (oczywiście pod warunkiem że masz wystarczająco paliwa w baku).