PDA

View Full Version : Wysłanie opon


trzykawki
25.05.2011, 13:29
Na pewno ktos z Was wysyłał opony za granice, jesli chodzi o mnie to chce je wysłać do Serbii. Czy mozna prosic o podpowiedź jak to zrobić. Poszedłem po najmniejszej linii oporu i zapytałem sie w DHL cena za dwa komplety ..... 5 tys PLN. Ze dwadziescia razy sie Pani zapytałem czy sie nie myli, no i sie nie myliła - przynajmniej tak ona twierdzi. Próbowałem poszperać na forum ale nie znalazłem.

Olek
25.05.2011, 13:32
Pogadać z tirowcami ;)

rambo
25.05.2011, 13:40
A nie mozesz sobie isc kupić opon w Belgradzie ??

PARYS
25.05.2011, 13:52
A nie mozesz sobie isc kupić opon w Belgradzie ??
To zależy jakie będzie chciał kupić. Zazwyczaj są sprowadzane na zamówienie (szczególnie motocyklowe). Jeśli samochodowe to raczej powinny być.

W temacie - jaki jest cel wysyłki? Sam sobie wysyłasz czy komuś?

K-milka
25.05.2011, 14:00
Poczta Polska - zwykła paczka do 20kg ok 200zł, ale nie wiem jaki jest czas dostawy.

yarecki
25.05.2011, 14:01
Na pewno ktos z Was wysyłał opony za granice, jesli chodzi o mnie to chce je wysłać do Serbii. Czy mozna prosic o podpowiedź jak to zrobić. Poszedłem po najmniejszej linii oporu i zapytałem sie w DHL cena za dwa komplety ..... 5 tys PLN. Ze dwadziescia razy sie Pani zapytałem czy sie nie myli, no i sie nie myliła - przynajmniej tak ona twierdzi. Próbowałem poszperać na forum ale nie znalazłem.
- zapytaj w GLS , kiedyś wysyłałem komplet opon samochodowych do Budapesztu - w porównaniu z DHL- było kilka razy taniej . Jezeli dobrze pamiętam to coś ze 250 ? zeta ? z rok temu ? przesyłka szybka ( chyba w 2-3 dni robocze )

trzykawki
25.05.2011, 15:08
dzieki, jeszcze poczekam, moze któś z konkretami wpadnie. Oponki sle dla siebie i kumpla coby zmienić przed perygnacyjami off po Montenegro i Albanii

stopa-uć
25.05.2011, 16:04
Cześć
kiedy opony mają TAM być ,i gdzie to TAM.Może mógłbym Ci zabrać jak zgrają się terminy. Mam plany jechać w te strony.
Pozdro
Stopa-Uć

trzykawki
25.05.2011, 21:33
Miejscowość Kraljewo, czas to pomiędzy 17-stym a 19-stym czerwca... no to jakby w totka wygrać , zeby sie udało. Ale i tak wielkie wdzięki za szczere chęci

tomkow
25.05.2011, 22:31
tu wychodzi ca. 200 zł:
http://www.eurokurier.pl/?p=cennik

trzykawki
26.05.2011, 08:52
A jaki jest problem żeby zabrać ze sobą no chyba że nośność motocykla zostanie przekroczona ;)

głównie estetyczny...

stopa-uć
26.05.2011, 21:54
Nestety terminy się nie zgrają,ja polecę później.
powodzenia

JARU
27.05.2011, 16:58
Cytat:
<table border="0" cellpadding="5" cellspacing="0" width="100%"> <tbody><tr> <td class="alt2" style="border: 1px inset;"> Napisał Dzieju http://africatwin.com.pl/images/buttons/pl/viewpost.gif (http://africatwin.com.pl/showthread.php?p=179611#post179611)
A jaki jest problem żeby zabrać ze sobą no chyba że nośność motocykla zostanie przekroczona ;)
</td> </tr> </tbody></table>
głównie estetyczny...

jak tak to ok, na tym forum mamy wysoko postawiona poprzeczke jesli chodzi o estetyke rejli rozwiazan. Nie ma lipy :D:D

Adagiio
28.05.2011, 06:56
Człowiek się grzecznie zapytał o możliwość wysyłki opon a tu kurwa już wycieczki osobiste , bo ma gs-a . Zaczynacie dorównywać tym w majtkach z frenzelkami , jak by to jeszcze jakiś młody szczaw co w dupie był i gówno widział napisał to by sie nie odzywał , a tu stary chłop takie sranie po iglakach wypisuje na dodatek zielony !
Żenada

trzykawki
30.05.2011, 07:16
ależ pax vobiscum, wszystko jest ok. Oczywiscie ze pierwsza myśla było zabrać oponki ze sobą. Ale ja juz troche stary jestem i sie mnie niechce: odpinac zapinać podnosic .... Nieważne. Temat odkładam bo to jakś porażka z tym wysyłaniem. Namiary podane sa ok ale np GLS robi to tylko do krajów Unii. W międzyczasie doszedłem do wniosku, że to jakieś histerie moje są i zdecydowałem: jadę na kostkach - przetestujemy wytrzymałość Mitasów E10 na asfaltach. Generalnie to sie nie kalkuluje:

Oponki - 550
teoretyczny zasięg 8-10 kkm
dystans do przejechania podczas wyjazdu : 4-4,5 kkm
koszt wysyłki w obie strony (zakładajac że sie coś znajdzie) - 400
przekładki- 200

czyli za koszty dodatkowe moge mieć nowy komplet

Lepi
30.05.2011, 08:36
Na tak nie duży dystans i takie opony to faktycznie lepiej jechać na jednym zestawie. Jakbyś potrzebował na miejscu ostrzejszą oponę to najłatwiej kupić na miejscu ni bawić się w wysyłanie. Można też wieźć ze sobą. To nie takie straszne. A co do przekładania, godzina roboty nie jest (dla mnie) warta 200 zł.