PDA

View Full Version : Dla wysokiego


biesu
25.05.2011, 08:46
Witam,
jak ktoś miał problem ze skompletowaniem stroju dla wysokiego (203cm) i posiada miejsca gdzie można się ubrać, (spodnie, buty,kurtka) to z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Mat
25.05.2011, 08:52
Pierwsze ciuchy kupiłem w Retbike'u. Typowa kurtka, spodnie przedłużyli. Ale nie polecam. Wręcz odradzam.
Jeżeli masz ochotę na górną półkę i sporo kasy, polecam BMW Rallye Pro. Mają jedną z najlepszych rozmiarówek - wersje skracane i przedłużane.
Mam takie gacie i pasują idealnie, a zawsze miałem problem z długością.
Wpadnij na najbliższy motobajzel i poszperaj u gości z Mikołajek Pomorskich.

majki
25.05.2011, 08:57
Held robi tez przedłużane spodnie, Macna ma niezła rozmiarówkę kurtek (na moje 195/90kg mieli dobrze uszyte kurtały). Buty teraz często robią do 50. Generalnie coś tam się pokazuje na rynku z wersji x long, jest lepiej. ;)

brenek
25.05.2011, 09:00
Vanucci robi rozmiary 102, 106 tzn szczupłe i długie. Poza tym we Wrocławiu w Motofazie można zamówić ciuchy na wymiar, niestety tylko w czarnym kolorze. Nie wiem jaka marka. www.motofaza.com

graphia
25.05.2011, 09:02
Ci z Mikołajek Pomorskich mają jakąś stronę? Mam od nich kurtkę BF kupioną z osiem lat temu :)


EDIT: to chyba oni http://www.motoandrzej.pl/

tedix86
25.05.2011, 16:03
Ja mam 197 i kupilem pod Czestochowa w RIDER sa na alegro ale ja pojechalem zmierzyli i zrobili na miare spodnie i kortka 800PLN z presylka. Spokojnie moge polecic ciepla i nie przemaka wypinana podpinka i membrana.

majki
26.09.2012, 10:23
No i mnie naszło żeby sobie kupić porządniejszą kurtkę (od 2 lat się zabieram za temat).
Wymagania:
- duuuużo wentylacji
- możliwie jasna, ew kolorowa (czerwona, granatowa, khaki, szara, srebrna...)
- wypinana membrana
- jakieś kieszonki w większej ilości
- dobre protektory, mile widziane zewnętrzne wzmocnienia w newralgicznych miejscach
- cena do ok.1kpln

No i jak zwykle jest problem, mam 195cm i ok. 87kg, więc dłuuugo i szczupło. I tu jest problem, na klatę L-XL, ale rękawy XXXXL...przydała by się XXLka w wersji slim fit. Generalnie będę jej używał w chłodniejsze okresy, ale ja jestem chłodno lubny i chciałbym mieć szansę wziąć ją na jakiś wyjazd zagramaniczny, nie zależnie od pogody. Na Gore mi nie zależy, wolę mieć kondoma na zewnątrz niż się gotować w korku. ;)
Mierzyłem: Helda (krótko), RST Adventure (b. krótko, ale kurtka zajefajna :Thumbs_Up:), Buse (krótko), Macna (GEO XL prawie dobrze, ale parę cm w rękawie by się przydało, w klacie ok), Wintex (krótko), Scott (kurtała X-one jest idealna, ale już zwykłe motocyklowe są krótkie), Rukka (krótko, ale jest opcja odpłatnego przedłużenia :haha2:). Do sprawdzenia zostały jeszcze Hein Gericke (np. nowe modele Tuarega), może Modeka i STR/Halvarsson.

Ktoś z długich coś podpowie (Mat, wiem, ciuchy BeMWe... :p). ;) A i proszę bez określeń, że tak to tylko w erze, ktoś musi robić coś sensownego, dłuższego niż przeciętna... :rolleyes:

Orzep
26.09.2012, 16:24
Rukka też posiada wersje przedłużane, jakby kogos interesowala ta marka...
Odnośnie problemu "długich" to proponuje sie skontaktować z Krzyskiem, ze sklepu http://www.dugme.pl/index.php?go=kontakt , gdyz on sam ma ponad 2metry wzrostu, jeździ turystycznie i crossowo. Siedzi w temacie sprzedaży... :)

Pozdro Orzep
P.S. Majki nie doczytałem... mam przedłuzone spodnie rukki(8cm), ale nic nie doplacalem.

Mhv
27.09.2012, 07:40
Ja nie jestem dużo niższy i ważę 79 (też mam długie ręce). Mam kurtkę STR lenox, to taka na lato bardziej, milijon wywietrzników:). Ogólnie polecam tę firmę, nie za drogo (jak się znajdzie na wyprzedaży:D) i jakość ok. Płacić za kurtkę 2 tysiące to przewałka wg mnie (nawet za GT, który i tak za 2 lata może przestać być GT). Dodam jeszcze że u polskiego przedstawiciela firmy STR, czyli chyba Kobi(?) kupowałem spodnie i mają materiał..pani przedłużyła mi za parę złotych..długość dowolna..
STR i Halvarssons to chyba to samo.

Co do Modeki..Ja mam kurtkę sprzed 8 lat chyba(?) i jest super. Moja jedyna kurtka przez parę lat i jest ok. Teraz PODOBNO z jakością gorzej.

Mat
27.09.2012, 08:46
Ktoś z długich coś podpowie

Pogadaj z Gregorem - jest podobnej postury co Ty i coś udało mu się zabezpieczyć...

majki
27.09.2012, 09:21
P.S. Majki nie doczytałem... mam przedłuzone spodnie rukki(8cm), ale nic nie doplacalem.
Mi jakiś czas temu powiedzieli w salonie Hądy, że płatne, ale nie wnikałem, bo i tak bardzo nie mój budżet...

kupowałem spodnie i mają materiał..pani przedłużyła mi za parę złotych..długość dowolna..
To wiem, sam miałem kupić Lizardy i je przedłużyć, ale jakoś mi przeszło. ;) Z kurtką tak łatwo nie będzie (ściągacze, suwaki, membrana...). Lenox jest czarny...
Z STR/Halvarsson jest ten problem, że nie mam gdzie mierzyć. Kiedyś w 3fun mierzyłem jakieś kurtki i szału nie było, a ceny spore...podoba mi się Quattra, ale ta cena... :(

Pogadaj z Gregorem - jest podobnej postury co Ty i coś udało mu się zabezpieczyć...
Łoki, zobaczymy co tam Greg dorwał. ;)

majki
28.09.2012, 11:30
Trochę popytałem, poczytałem i tak:
- Rukka ma w ofercie przedłużanie rekawów, kosztuje to...uwaga!...150...ojro. :mur:

- Modeka ma jeden model przedłużany, Denali, niestety czarna jak smoła i kosztuje 1160zł, ale jakbym dorwał to bym przymierzył. http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/denali/182//

http://www.modeka.pl/files/fotos/produkty_2012/083940_1.jpg

- Held ma 1 kurtkę tex w wersji dłuższej lub krótszej, model 4-touring, czarno szara, koszt ok.180ojro.

http://www.infinitymotorcycles.com/images/products/medium/3Held4TouringGrey.jpg

- Dainese ma 2 modele tekstylne przedłużane, ale oba na stałym Gore,
jeden kosztuje 600ojro, ale nie mogę teraz znaleźć w katalogu, a drugi 380 http://www.dainese.com/eu_en/motorbike/g-philip-gore-tex.html?cat=12&subcat=14:

http://www.dainese.com/media/catalog/product/cache/206/front_image/520x600/8a02aedcaf38ad3a98187ab0a1dede95/1/5/1593937_P30_F.png

-Retbike oferuje szycie na miarę, może podjadę do nich pogadam/pomacam co mają/oferują...

Trochę słabo, wybór w sumie żaden, chociaż cokolwiek jest (ale na stanie nikt tego nie trzyma...)

Orzep
28.09.2012, 11:54
Trochę popytałem, poczytałem i tak:
- Rukka ma w ofercie przedłużanie rekawów, kosztuje to...uwaga!...150...ojro. :mur:

Hmmm...Jestem właśnie po konsultacji telefonicznej z miejscem gdzie kupilem kpl.Rukki http://www.motorland.com.pl/kontakt
...i jeżeli chodzi o kurtke(JaMamStandardową), to powiedziano Mi, że nie ma w cenniku czegos takiego jak przedłużenie, natomiast spodnie są w długościach, przy jednym "pasie"...standard, krótsze i dłuższe(8cmTakieMam) i cena jest taka sama dla całego trio. :)

Pozdro Orzep
p.s. Zadzwoniłem tez do Kolegi o którym pisałem w pierwszym poście i co następuję:
"Mam na półce na dzisiaj kilka 3xl/4xl i myslę, że dla Gościa do 200cm bez problemu coś znajdziemy, a jak jest "inny" to mam swoje "dojścia"...nie dopytałem tylko o kolorystyke, firmy :(

majki
11.10.2012, 12:12
No dobra, nabyłem wreszcie drogą kupna dwie kurtki. Obie Alpinestarsa i są jak na mnie szyte. :drif:
Pierwsza to endurowa Venture, rozmiar XXL fajnie siedzi na grzbiecie, da się ją ściągnąć, aby nie latała i nie krępuje ruchów, rękawy ok. Do tego duuuużo wentylacji (wszystkie białe suwaki to wentylacja: 6 wlotów i duży wylot :eek:), kieszeni, na plecach kieszeń na bukłak, odpinane rękawy i fajny krój (nie jest tak krótka jak inne kurtały na zbroję).:Thumbs_Up::Thumbs_Up:
http://www.fc-moto.de/WebRoot/FCMotoDB/Shops/10207048/Products/34311-2878268/Alpinestars-Venture-Off-Road-JAcket-G.jpg

Druga to model Long Range, tym razem XLka. Fajnie dopasowana, rękawy ok. :Thumbs_Up: Niezła wentylacja (cztery wloty i duży wylot na plecach), jasny kolor, sporo odblasków, kieszeni, wypinana membrana i ocieplenie (warstwy się spina suwakami z kurtką, a nie np. guzikami), wszystkie rzepy są "nieczepliwe". Do tego w ociepleniu są fajne ściągacze na nadgarstki. Dobre protektory na barkach i łokciach, na plecach pianka (do wymiany) i pianka na klacie (można wsadzić twarde). :Thumbs_Up: Klasyczna kurtka bez jakiś super wodotrysków, ale leży na mnie idealnie, to się długo nie zastanawiałem...no i kosztowała 500zeta, nówka. :D

http://nokautimg1.pl/p-07-17-0717fa8b390d931d5e3b8f65ded05ef6500x500/kurtka-motocyklowa-alpinestars-long-range-drystar-szara.jpg

G7y_Bw2N9hg

Mierzyłem jeszcze:
Astarsa Koln, ale ta w XL była workowata i rękawy za krótkie. :Thumbs_Down:
Fly Patrol (endurowa) XLka: rękawy ok, ale trochę ciasno na zbroi siedziały, a na tułowiu worek i kurtka ogólnie krótka. :Sarcastic:
Modeka Denali w wersji standardowej XL prawie dobra, fajne protektory, na plecach bardzo długi, sztywny ochraniacz :Thumbs_Up:, wersja przedłużana jest dostępna w PL w 3 dni, ale już nie mierzyłem, bo jednak czarność i cena mnie odstraszyły. Ale ogólnie kurtała całkiem ciekawa. ;)
Held Uncover XLka, trochę za krótkie rękawy, w korpusie lekko za luźna. Kurtka raczej na chłodniejsze pory roku, ale też ma fajne patenty.
Macna Oasis XLka, też całkiem przyzwoicie dopasowana i rękaw niezły, ale coś w tej kurtce mnie nie przekonało, teraz nawet nie pamiętam co, bo była całkiem ciekawa...pewnie cena... :rolleyes:

Generalnie celowałem w Macnę Gator lub Geo, ale trafił się Astars za lepsza kasę w dobrym rozmiarze to łyknąłem. ;) Jestem w szoku, bo w życiu nie miałem tylu kurtek na moto. :D
Model wzorcowy (czyt. ja ;P): 195cm, 87kg, 105 w klatce, długie łapy jak u gibona. :)

p.s. Zadzwoniłem tez do Kolegi o którym pisałem w pierwszym poście i co następuję:
"Mam na półce na dzisiaj kilka 3xl/4xl i myslę, że dla Gościa do 200cm bez problemu coś znajdziemy, a jak jest "inny" to mam swoje "dojścia"...nie dopytałem tylko o kolorystyke, firmy
Dzięki Orzep, nie widziałem wcześniej tego edita. :Sarcastic: Generalnie XXL jest już często na mnie za luźne, a co dopiero 3 czy 4X. Udało mi się już ogarnąć temat, ale dzięki za zainteresowanie. ;)

Lucky Luke
11.10.2012, 12:37
Mam taką kurtkę venturi i jest super , nie ma problemu żeby ją wcisnąć na zbroję oczywiście nie ma żadnych membran i podpinek ale w tern jest rewelacyjna bo ma dużo otworów wentylacyjnych jestem z niej bardzo zadowolony.

lotnik
14.10.2012, 20:34
Majki gdzie kupiłeś tą kurtkę za 500zł? Też szukam na 192cm

spider2you
14.10.2012, 21:24
Kurtki szukaj w Intermotors w Outlecie, ale chyba już przebrane.

majki
15.10.2012, 00:25
Kupiłem ostatnią sztukę w Outlecie Intermotors, akurat XL, już nawet jej nie ma na stronie. Całkiem ciekawa kurtka i naprawdę jest fajna na szczupłego i wysokiego. :Thumbs_Up: