PDA

View Full Version : błędne wskazania tripmastera


Joncio
24.05.2011, 13:21
Witam,kto mi odpowie (może R2D2 będzie miał doświadczenie) co się stało z moim tripmasterem i jego wskazaniem odległości (TRIP 1, TRIP2, -TRIP). Było wszystko dobrze aż tu nagle po zatankowaniu i resecie zlicza całkiem dziwnie przejechane kilometry, tzn przejadę ok 50-70 km(nie liczyłem ile dokładnie) to na wyświetlaczu wyskakuje 0,1km kolejne 50-70 km i 0,2km....itd. Prędkościomierz i licznik na zegarze analogowym pokazuje poprawnie wskazania więc raczej to nie ślimak, choć nie wiem czy to ma coś wspólnego, styki tripa przeczyszczone, odłączenie aku w celu resetu też było...więcej pomysłów nie mam. Pomóżta Pany i podpowiedzcie jak go przywrócić do poprawnego działania. Wspomnę tylko że chodzi o AT :)

Rodezjan
25.05.2011, 09:24
Kolego miałem tak samo i olałem temat.
Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale po 5tyś km padł ślimak licznika analog.

R2D2
25.05.2011, 21:56
Witam,kto mi odpowie (może R2D2 będzie miał doświadczenie) co się stało z moim tripmasterem i jego wskazaniem odległości (TRIP 1, TRIP2, -TRIP). Było wszystko dobrze aż tu nagle po zatankowaniu i resecie zlicza całkiem dziwnie przejechane kilometry, tzn przejadę ok 50-70 km(nie liczyłem ile dokładnie) to na wyświetlaczu wyskakuje 0,1km kolejne 50-70 km i 0,2km....itd. ...

Jedna z 2 standardowych usterek tripa , da się naprawić :)

Joncio
26.05.2011, 11:57
a jak?:drif:

R2D2
26.05.2011, 20:40
1- Rozebrać tripamaster
2- podłączyć do zasilacza i sprawdzić zasilanie procesora itp.
3- poszukać uszkodzonych elementów
4- zmyć lakier z uszkodzonych elementów
5- wymienić uszkodzone elementy na nowe
6- przetestować elektronikę czy działa prawidłowo
7- zalakierować płytkę w miejscach napraw
8- złożyć tripmaster
9- wychylić :beer::beer:
9 - cieszyć się dalej jego długowiecznością :D

Joncio
26.05.2011, 21:22
...aaaa to tak jak myślałem. Standardowa procedura (ale wolałem zawodowców zapytać) tylko że w mojej, prostszej wersji nie zmywam lakieru. Puki co zacznę od punktu 9.
Dzięki za pomoc ;)