PDA

View Full Version : Brak STOPu: Panowie, zadam moze glupie pytanie..


JareG
22.06.2008, 12:38
.. ale dzis odwiedzilem 5 stacji benz., i na zadnej nie bylo zarowki do STOPu :mur:
Znaczy, byly - ale wszystkie zachowuja sie tak samo - pozycyjne jest, STOPu niet
Czy ta zarowka to jakas taka superdziwna jest..? Bede musial jakies czary odstawiac coby ja nabyc czy wystarczy wizyta w sklepie motocyklowym? A moze w ASO Honda? :haha2::D

To, co wyjalem z lampy wyglada tak:
http://africatwin.nazwa.pl/grafika/zarowa-stop-0.jpg
.. i faktycznie rozni sie od tego, co jest na CPNach - tam nie ma 3 slupkow z tylu, tylko dwa sa..

Swoja droga to chyba bede musial sprawdzic szczelnosc tylnej lampy, sadzac po tej padnietej zarowie.. :D

Kazmir
22.06.2008, 13:11
Zrób fotkę od cokołu żarówki po co nam widok bańki. Jeśli faktycznie inny cokół to albo zakup oryginalnej żarówki, albo wymiana oprawki na "normalną"

JareG
22.06.2008, 13:14
Zrób fotkę od cokołu żarówki po co nam widok bańki. Jeśli faktycznie inny cokół to albo zakup oryginalnej żarówki, albo wymiana oprawki na "normalną"
Fotke banki wrzucilem, bo tam zauwazylem roznice :haha2:
Cokół czyli to metalowe ponizej banki..? Jest normalny, wg mnie oczywiscie :)
Zaraz cykne i podrzuce fotke.

Voila!
http://africatwin.nazwa.pl/grafika/zarowa-stop-4.jpg
http://africatwin.nazwa.pl/grafika/zarowa-stop-3.jpg

Misza
22.06.2008, 13:47
To żarówki dwużarnikowe (czy jakoś tak) można dostać na stacjach Orlenu - a przynajmniej ja dostałem i wziąłem od razu 5 :)

JareG
22.06.2008, 15:26
Przecież to najbardziej typowa z żarówek do aut 12V21/5W . Stosowana chyba w 90% aut z instalacją 12V do światel pozycyjnych i stop . Gdzie problem ????
No problem jest taki, ze po zakupie takich zwyklych/najbardziej typowych zarowek (kupilem, i zalozylem) u mnie swieci sie tylko pozycyjne. Nie reaguje na hamulec - ani przedni, ani tylny :mur:
Wiec albo zarowa jest inna, albo cos mi sie zrypalo w instalacji.. tyle, ze nie widze przyczyny takiego zrypania. Niedawno co prawda jechalem w zaj**m deszczu, ale STOP dzialal - jechalem pierwszy, reszta za mna i na pewno by zauwazyli ze nie mam swiatla :haha2::D:D

JareG
22.06.2008, 17:04
(..) Jeśli brak - zdejmij boczek prawy i sprawdź czy masz napięcie w kostce z której wychodzą przewody do tylnej lampy
A wiesz co - niedawno zdejmowalem ten boczek, i byc moze podczas zakladania zem cos z przewodami nabroil.. bo nie chcial wlezc i go nieco na sile 'przekonywalem' :D

A co do gniazda zarowki, to patrzylem w nie podczas poszukiwan zarowkowych i jest czyste.

Chyba z nudow zaraz podrepcze do garazu :)

JareG
22.06.2008, 18:17
A wiesz co - niedawno zdejmowalem ten boczek, i byc moze podczas zakladania zem cos z przewodami nabroil.. bo nie chcial wlezc i go nieco na sile 'przekonywalem' :D
(..)
Chyba z nudow zaraz podrepcze do garazu :)
No i dupa :(
Kable wydaja sie byc OK, raczej nie urwalem zadnego zakladajac boczek; gniazdo zarowki jest czysciutkie i nie wypalone. Wiecej nie walczylem, bo mam drzwi garazu na zachod i po prostu mi mozg zaczelo odparowywac.. chyba sie skonczy wizyta u elektryka, ze mnie zaden mechanior ani Indiana Jones :haha2:

ramires
22.06.2008, 20:17
JareG, a wez ty podepnij miernik i sprawdz czy prąd dochodzi ...

JareG
22.06.2008, 20:22
JareG, a wez ty podepnij miernik i sprawdz czy prąd dochodzi ...
No dochodzi - pozycyjne mam, nie mam tylko hamulcow..

ramires
22.06.2008, 20:37
ale czy mozesz wlaczyc stop i zrobic pomiar, jesli nie ma prądu to opcje są dwie:

zarowka ma za krótkie dyngsy na dole
oprawka zgnila na nicie (lub zasniedziala) - same styki ze są czyste to nic nie oznacza.

podepnij miernik i nacisnij stop - jesli nie ma to sprawdz od czujnika kabel odpowiadający za stop

JareG
22.06.2008, 20:44
ale czy mozesz wlaczyc stop i zrobic pomiar, jesli nie ma prądu to opcje są dwie:
Miernik co prawda kiedys sobie kupilem.. ale obsluga tego cudaka mnie przerasta :D
.. wezwe jakiegos fachowca, niech sie meczy :haha2:

ramires
22.06.2008, 20:50
JareG, czarny przewód od miernika do masy
czerwony w oprawkę w pin/bolec/blaszkę ktora ma dawać prąd na światło stopu

cała filozofia.
Miernik ustawiasz niemal na cokolwiek ;) ale dobrze ustawić na 20V (prąd stały dla pewności, bo nie wiem jaki Ty masz miernik)

hubert
22.06.2008, 22:50
Klamkę najlepiej sobie zablokuj na stałe jakimś drutem, weź do łapy schemat elektryczny Afri i do dzieła :)

JareG
23.06.2008, 17:49
Panowie, STOP znow swieci :dizzy:
Zablokowal sie jakis automat stopu, czy co.. koszt naprawy: piwo dla fachowca.. do tego jako bonus mam wyczyszczony klosz lampy :D

JareG
23.06.2008, 18:46
Aby STOP się zapalił trzeba nacisnąć jedną z dwóch , albo obie równocześnie dżwignie hamulca .
Mutt, bez jaj - az taki ciemny to ja nie jestem :D
Zreszta, STOPa nie bylo jak podstawialem motór do fachowca.. potem mnie nie bylo, a jak przylazlem po chwili juz bylo po naprawie :haha2:

JareG
23.06.2008, 19:04
Fachman - Czarodziej znaczy się . To wszystko wyjaśnia:p
Wazne, ze zrobil :D (i ze nie zdarl - ja i tak sie nie znam wiec jak by mi zaspiewal 50 zeta to zaplacilbym.. :haha2:)
BTW: A co, nie ma tam w instalacji czegos takiego jak ten automat stopu..? :confused:

Kazmir
23.06.2008, 21:09
Jeśli jest wyrobiona oprawka żarówkę można zamontować "odwrotnie" i nie będzie stopu tylko postojowe Zobacz na wysokość bolczyków na cokole żarówki nie są na jednakowej wysokości podobnie jest w oprawce Sprawdź inną żarówką czy dochodzi prąd na tych stykach w oprawce

JareG
23.06.2008, 21:18
Jeśli jest wyrobiona oprawka żarówkę można zamontować "odwrotnie" i nie będzie stopu tylko postojowe
Nic nie jest wyrobione, tez kombinowalem ze moze jakos inaczej zarowe wmontowalem.. ale nie, mozna tylko w jeden sposob :)

Zimny75
09.03.2012, 20:00
Odkopuję stary temat, niestety nie działa lampa stop po wciśnięciu tylnego hamulca, wciskając klamę wszystko gra. Gdzie znajduje się automat stopu od tyłu ? (bo to chyba on jest winny)

aciu
09.03.2012, 20:28
http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/21/11/76/88/2111768808

Znajdź takie coś, będzie to się znajdowało koło pompki hamulca tył. kręcąc tym pierścieniem pośrodku będziesz delikatnie naciągał mini sprężynkę od strony tego mosiężnego dydeczka. Uważaj bo jak masz to zasyfiałe to możesz połamać i wtedy trzeba 20zł wydać. Podreguluj bo może poprostu poluzowała się sprężynka a cały czujnik jest sprawny.

Każdy Czarnuch powinien choć raz w życiu Królową do naga rozebrać ;)

Daroo
09.03.2012, 20:56
Panowie a ktoś sie spotkał może z takim problemem?? Jak naciskam SToP to zaczyna mocniej swiecic podswieltenie tablicy rej. czy to normalne?? czy sie robi jakas zwara.

Zimny75
09.03.2012, 22:03
http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/21/11/76/88/2111768808

Znajdź takie coś, będzie to się znajdowało koło pompki hamulca tył. kręcąc tym pierścieniem pośrodku będziesz delikatnie naciągał mini sprężynkę od strony tego mosiężnego dydeczka. Uważaj bo jak masz to zasyfiałe to możesz połamać i wtedy trzeba 20zł wydać. Podreguluj bo może poprostu poluzowała się sprężynka a cały czujnik jest sprawny.

Każdy Czarnuch powinien choć raz w życiu Królową do naga rozebrać ;)

Jutro poszukam, dzięki. Z tym rozbieraniem to fakt, ale powoli, nie na pierwszej randce, w końcu to królowa ;)

Marcin.111
09.03.2012, 22:08
tablica jest podświetlana tymi samymi żarówkami... od dołu jest tylko przezroczysty fragment klosza...

Daroo
09.03.2012, 22:37
aha dzieki nie było tematu :)

sj413
19.08.2018, 15:27
Nawiązując do powyższego, wszystkie prądy są tzn. światła świecą oprócz stopu, który nie świeci naciskając nożny czy też ręczny hamulec, jedyne co udało mi się sprawdzić to zgodnie z wyszukaną na forum podpowiedzią tj. wypięcie dwóch czarnych kabelków z czujnika przy kierownicy i zwarcie ich co spowodowało zaświecenie stopu, a tak po za tym to może ma ktoś jakiś pomysł o co kaman ?

dawid8210
19.08.2018, 16:20
No tak jak prąd jest po zwarciu pinów od kostki, to zdemontuj tą kostkę i rozbierz. W środku będziesz miał zaśniedziałe styki. Oczyszczenie ich pomoże. A nożny to pewnie wyciągnięta sprężyna.

Skeeb
19.08.2018, 16:23
Z tego co piszesz to co najmniej czujnik przy klamce masz zepsuty. Weź go na wzór i dobierz taki w sklepie z częściami do chińskich skuterów. Tył może też być skopany, ale najpierw namierz czujnik i pociągnij za "wodzik", może to kwestia regulacji i dźwignia hamulca tylnego za mało go wyciąga.

sj413
19.08.2018, 17:27
Dzięki ! Sprawdzę zobaczymy ....

sj413
19.08.2018, 21:52
Faktycznie , jak się pociągnie mocniej ręką za wodzik od tylnego czujnika stopu to żarówka się zaświeca , a co do przedniego to nie zwróciłem uwagi ale musiał być już wcześniej uwalony .....

p@wel
17.01.2019, 21:49
Wątek trochę odgrzewany, ale w sumie po co zakładać nowy, skoro pytanie w temacie :)
Czy ktoś obyty w różnicach pomiędzy AT650/750 i TA600 jest w stanie powiedzieć, czy tylne wyłączniki światła stop i zastosowane sprężyny łączące wyłącznik z dźwignią hamulca różnią się między sobą w wymienionych motocyklach?
Zasadniczo poszukuję sprężyny do RD03, albo i całego, sprawnego wyłącznika bo dorabiane/dobierane nie robią roboty i chcę wiedzieć, czy muszę szukać konkretnie do AT650. Mój wyłącznik działa, suwak po wyczyszczeniu i przesmarowaniu swobodnie daje się poruszać ręka bez wyczuwalnych zacięć, jednak zakres jego ruchu po naciśnięciu dźwigni hamulca jest tak niewielki, że mimo regulacji, albo w ogóle nie włącza światła, albo stop swieci przez cały czas ;) Problemu upatruję w sprężynie, jednak pewnie nie od rzeczy będzie wymienić cały automat bo był męczony różnymi, samorobnymi cięgnami i odnoszę wrażenie, ze wewnętrzna sprężyna wyłącznika tez nie do końca radzi sobie z wciąganiem suwaka do obudowy.
Ile można pisać o sprężynie... ;) Będę wdzięczny za info.

_____________________________________________

Naprawdę nikt nic w temacie...? Nie ma nikt możliwości porównania? To może byłby ktoś w stanie podesłać zdjęcie czujnika ze sprężyną z któregoś z wymienionych motocykli, albo jeszcze lepiej długość sprężyny? Ja u siebie miałem kawałek wyciągniętego drutu, wiec niespecjalnie mam się do czego odnieść.
No chyba, że ktoś ma na zbyciu sprawny czujnik ze sprężyną do RD03. Wtedy odpowiedź na pytanie o różnice nie będzie już dla mnie miała większego znaczenia... ;)