PDA

View Full Version : XVII Przystanek Woodstock! 4, 5, 6 sierpnia 2011 r.


Dubel
07.04.2011, 17:37
Witam
Festiwal po raz pierwszy zagra w czwartek, piątek i sobotę! To jest 4, 5, 6 sierpnia 2011 r. :drif::drif::drif::drif::drif:
Czy ktoś z szanownego grona forumowego planuje się tam wybrać??
Na razie wiadomo że zagrają:
Dog Eat Dog (USA)

Dog Eat Dog to amerykański zespół grający muzykę rapcore i crossover. Zespół powstał w 1990 roku w Bergen County (New Jersey). Zasłynęli grając na scenach hardkorowych w Nowym Jorku oraz New Jersey. Największym debiutem zespołu był album All Boro Kings na którym znajdują sie nieśmiertelne utwory jak: In The Dog House, No Fronts czy Who’s The King. Ostatnie płyty zespołu (Amped oraz Walk With Me) zawierają elementy muzyki reggae, funk, ska i hip hop nie zapominając oczywiście o dawnym ich stylu który został nieco udoskonalony przez lata.

W roku 1995 zespół otrzymał nagrodę MTV Music Awards - Przełomowy artysta!



Helloween (Niemcy)

Helloween to żywa legenda, wybuchowa i dynamiczna mieszanka speed, melodic, power i heavy metal. Ich utwory Future World, Dr. Stein, I Want Out to klasyki heavy metalu!

Historia formacji rozpoczęła się w 1979 roku, wraz z istnieniem grupy Gentry. W 1985 roku już jako Helloween zespół nagrał swój pierwszy album zatytułowany "Helloween", a jeszcze w tym samym roku - "Walls Of Jerycho".

Przełomowym momentem był rok 1987. To wtedy powstała pierwsza część "Keeper of the Seven Keys Part 1". Później zespół dużo pracował, wydawał kolejne albumy, aż w 1996 roku pojawiła się niezwykła, inspirowaną przepowiedniami Nostradamusa koncepcyjna płyta "The Time of the Oath". Wielu uważało, że był to powrót do tego, co w Helloween najlepsze. Powstały wtedy takie utwory jak "Power", czy też monumentalne, a zarazem tytułowe dzieło "The Time of the Oath".

W 1998 roku Helloween uraczył fanów kolejnym wydawnictwem - studyjnym albumem "Better Than Raw", który znakomicie się sprzedawał w Azji oraz Europie. Zespół, podczas trasy koncertowej promującej album, nie ominął Polski - fani mieli możliwość podziwiać Helloween, jako support Black Sabbath podczas koncertu w katowickim Spodku.

Rok 1999 to 15-lecie istnienia Helloween. Ku zdumieniu fanów jubileuszowy album zapełniony był coverami popowych piosenek zaaranżowanych na brzmienia dobrze znane miłośnikom metalu. Tak powstała płyta "Metal Jukebox", na której znalazły się utwory między innymi: Beatlesów, ABBY, Scorpions, czy też Deep Purple.

W 2010 roku Helloween ponownie zawitał na dwa koncerty do Polski tym razem promując swój najnowszy rewelacyjny album 7 Sinners.



Airbourne (Australia)

Airbourne gra tradycyjny hard rock w stylu starych zespołów jak AC/DC, Deep Purple, Mötley Crüe czy Rainbow. Grupa została założona w australijskim mieście Warrnambool.

Pierwsze dokonania zespołu zanotowano w 2004 roku po wydaniu EP „Ready to Rock”. Rok później Australijczycy podpisali konkrakt z Capitol Records, która to wytwórnia wypromowała między innymi The Rolling Stones i Motörhead. Pierwszy album studyjny zespołu pt. „Runnin’ Wild” został wydany w 2007 roku. W tym samym roku Aibourne wydało jeszcze koncertówkę „Live At the Playroom”.



W roku 2006 grupa przenosi się po raz kolejny – tym razem do Stanów. Tam rozpoczynają, razem z producentem Bobem Marlettem, pracę nad swoim pierwszym międzynarodowym albumem – Runnin’ Wild. Ukończone dzieło zostaje po raz pierwszy wydane rok później, 23 czerwca, w rodzinnym kraju zespołu. 19 lutego 2007 roku wytwórnia Capitol Records zrywa wcześniej podpisaną umowę, lecz album był nadal rozprowadzany na terenie Australii poprzez EMI. Dystrybucją na resztę świata zajęła się (i zajmuje nadal) wytwórnia Roadrunner Records.

We wrześniu 2008 magazyn MetalSucks przeprowadził wywiad z frontmanem grupy – Joelem O’Keefe. Na pytanie o częste porównanie gry zespołu do słynnego AC/DC, wokalista odpowiedział:

Człowieku, w dzisiejszych czasach kiedy pojawiasz się na scenie, jesteś z Australii i brzmisz jak my, to nie sposób uniknąć takich porównań. Nie jest ważne kim jesteś, zawsze zostaniesz porównany do kogoś innego. Jednak być przyrównanym do najlepszej kapeli rock and rollowej, która na dniach wydaje kolejny album, to komplement najlepszy z możliwych…



H-Blockx (Niemcy)

H-Blockx - niemiecki zespół założony w 1990 roku i grający crossover. Zespół jako jeden z pierwszych zaczął łączyć ostry rock z hip-hopem, stając się inspiracją dla m.in. Linkin Park. Nazwa zespołu została zapożyczona od nazwy północnoirlandzkich więzień politycznych. Niewątpliwie mocnym atutem grupy są niesamowicie energetyczne koncerty, na których nie sposób się nie bawić! Zresztą zobaczcie sami













Gentleman & The Evolution (Niemcy)

Tilmann Otto – powszechnie znany jako Gentleman, to jeden z najpopularniejszych w Polsce i Europie muzyków reggae. Mimo, że pochodzi z Niemiec – kraju, w którym wydałoby się panuje zdecydowanie „ajamajski” klimat, uznawany jest za mistrza i niedościgniony wzór wśród twórców poruszających się w stylistyce reggae.

Gentleman znakomicie dokłada do tradycyjnych jamajskich bitów brzmienia dancehallu, hip-hopu czy R&B oraz inteligentne i wartościowe teksty, w których z zaangażowaniem porusza ważne kwestie społeczne. Przez lata obecności na rynku muzycznym miał okazję współpracować z wieloma znakomitymi artystami, a jego albumy i utwory na dobre zapisały się już w kanonie współczesnego reggae.



Na najbliższe polskie spotkanie z mistrzem gatunku, a tym samym jeden z głośniejszych koncertów tegorocznego lata, zapraszają organizatorzy 17. Przystanku Woodstock oraz wrocławska agencja Lion Stage Management, dzięki którym 6 sierpnia Gentleman ponownie zaprezentuje się w naszym kraju. Jego występy zawsze zbierają tłumy publiczności, a artystę podziwiają nie tylko fani reggae, ale po prostu miłośnicy dobrej muzyki. Przez krytyków doceniany jest stały progres jego twórczości. Gentleman nieustannie dodaje do swojej muzyki kolejne elementy, brzmienia i tematy – pozostaje wielce otwarty na wszystko co nowe i intrygujące. Proces ten można więc śmiało nazwać permanentną artystyczną ewolucją.







Donots (Niemcy)

Donots – są z Niemiec grają kalifornijską odmianę punk rocka. Mają na swoim koncie liczne koncerty w Niemczech i całej Europie m.in. z Bloodhound Gang. Koncertowali również na wspólnej trasie z The Offspring i Green Day. Dzięki temu Donots staje się prawdziwą gwiazdą niemieckiego punk rocka i występuje na licznych festiwalach (Rock Am Ring, Bizarre, Southside). Zespół uznawany jest za jedną z najlepszych koncertowych kapel w swoim kraju! Możecie to sprawdzić TU!









Plateau "Projekt Grechuta" (Polska)

Przyzwyczailiśmy się już do ciekawych projektów, które można zobaczyć na dużej scenie Przystanku Woodstock. W tym roku nie będzie inaczej! Chcemy porwać Was w przepiękną krainę polskiej piosenki i przypomnieć jej najważniejsze melodie. Z pomocą przychodzi nam zespół PLATEAU, który zaprezentuje nam (i Wam) PROJEKT GRECHUTA.



Będą to zupełnie fantastyczne i niespodziewane aranżacje niezapomnianych utworów Marka Grechuty, wyprodukowane przez Wojciecha Waglewskiego. Obok klasyków: „Dni, których nie znamy”, „Wiosna, ach to Ty”, „Korowód”, czy „Będziesz moją panią”, w projekcie znalazły się inne, równie szlachetne i piękne kompozycje, stanowiące przekrój twórczości artysty.

Na płycie zespołu występuje wielu gości, którzy mierzą się z repertuarem Grechuty. Którzy z nich wystąpią na Przystanku Woodstock? Poinformujemy Was o tym niebawem.

Zespół PLATEAU ma na koncie trzy płyty, jest finalistą Festiwalu Top Trendy 2008 w Sopocie. Znani z przebojów „Nic nie pachnie jak Ty” (duet z Renatą Przemyk, który dotarł do pierwszego miejsca Listy Przebojów Trójki), „Igorek” czy „Najbardziej”.

Riverside (Polska)

Riverside to zespół zjawiskowy, wierny artystycznej wizji i osiągający wielkie sukcesy w kraju i zagranicą. Zadebiutowali w 2001 roku niezwykle dojrzałą muzyką z pogranicza rocka i metalu progresywnego („Out Of Myself”). Zespół szybko zdobył popularność, czego następstwem była propozycja kontraktu od największej wytwórni promującej ten gatunek muzyki, niemieckiej Inside Out. Pierwszym owocem tej współpracy był album „Second Life Syndrome” wydany w październiku 2005 roku, który zapewnił zespołowi szacunek fanów, których ilość rosła z każdym dniem.

Potwierdzeniem klasy zespołu było zaproszenie od bezapelacyjnie najważniejszego zespołu w tej stylistyce – Dream Theater – na europejska trasę koncertową, w ramach której Riverside zagrali również w katowickim Spodku.

Pasmo sukcesów kontynuował trzeci album „Rapid Eye Movement” i poprzedzający go singiel „02 Panic Room”, który osiągnął status złotej płyty. Wynik ten powtórzył również czwarty krążek „Anno Domini High Definition”, który po premierze w czerwcu 2009 roku zdobył szczyt zestawienia sprzedaży OLIS i również pokrył się złotem.





Zebrahead (USA)

Zebrahead to zespół grający punk rock z domieszką rapcore'u i funku, pochodzący z Orange County w Kalifornii, założony w 1996 roku. Zebrahead słynie z bardzo żywiołowych koncertów oraz wielu coverów popowych artystów, które w nowych aranżacjach świetnie sprawdzają się na żywo. Artyści cieszą się ogromną popularnością w Japonii, gdzie kilkakrotnie występowali jako gwiazdy dużych festiwali. Zespół miał okazję być w Polsce, gdzie zagrał wraz z Simple Plan 10 listopada 2008 roku w warszawskiej Stodole.






Kumka Olik (Polska)

Kumka Olik to zespół rockowy, założony w Mogilnie, w 2007 roku, przez Mateusza i Kubę Holaków. Debiutancki album Kumka Olik „Jedynka” zarejestrowany pod okiem Tomka Bonarowskiego ukazał się 13 lutego 2009 nakładem Universal Music Polska. Bardzo dobrze przyjętą przez krytykę i publiczność płytę promowały single Zaspane poniedziałki, Grzeczne dziewczynki oraz Być na nie.

Przełom 2009 oraz 2010 roku przyniósł szereg wyróżnień – m.in.„Debiut roku” Onet.pl, „Nadzieja roku” magazynu Teraz Rock oraz „Najważniejszy młody zespół” portalu Plejada.pl. „Jedynka“ nominowana była również do Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

Jesienią 2009 zespół przygotował materiał na drugą płytę długogrającą. Zarejestrowany ponownie pod okiem Tomka Bonarowskiego w lutym 2010 materiał zatytułowany „Podobno nie ma już Francji“ ukazuje się 28 maja 2010. Muzyka zespołu wyewoluowała - pojawiły się w niej ślady amerykańskiego folku i muzyki elektronicznej, a także przestrzenie i bogate harmonie. Na uwagę zasługuje znakomita produkcja i brzmienie płyty. Jej tytuł nawiązuje do piosenki „Może właśnie Sybilla“ Madame - jednego z najważniejszych zespołów lat 80 w Polskiej muzyce.

Heaven Shall Burn (Niemcy)

Heaven Shall Burn jest niemieckim zespołem grającym metalcore/melodyjny death metal. Powstał w 1996 r. Jego pierwsza nazwa to Consense, zmieniono ją po nagraniu „demówki”. Ich pierwsza płyta (nagrana pod skrzydłami Deeds of Revolutin Records) nosi nazwę „In Battle There Is No Law”. HSB to jedna z największych gwiazd metalcorowej muzyki na świecie!





Kontrust (Austria)

Kontrust – jest crossoverowym zespołem z Austrii. Powstał w 2000 roku. Do końca 2003 roku zespół wydaje dwie EP’ki, które prezentowały hardcorowe brzmienie.

W 2005 roku to zespołu dołącza Polka Agata oraz basista Gregor i zaczynają tworzyć materiał na nowy album, który ukazuje się w tym samym roku. W porównaniu do EP’ek styl grania zespołu zupełnie się zmienił. Na albumie pojawiły się piosenki w sześciu różnych językach, oprócz tego prezentował łagodniejsze brzmienie w stosunku do EP’ek. Od tego czasu zaczęli określać swoją muzykę jako tribal crossover.
W 2006 roku zespół dostaje nagrodę Austrian Newcomer Award 2006 oraz dodatkowo Audience Award. Aktualnie tworzą materiał na nowy album.

Kontrust występował na scenie między innymi z: Ill Niño, Biohazard, Molotov, Downset, Sportfreunde Stiller, Farmer Boys, Emil Bulls, Donots.





Skindred (Wielka Brytania)

Skindred - brytyjska grupa muzyczna z Newport, grająca połączenie metalu, punka, reggae, dancehallu i drum'n'bassu. Ich muzyka często bywa zwana "ragga metal". Zespół powstał w 2001 roku po rozpadzie grupy Dub War. Ich piosenka "Nobody" znalazła sie w soundtracku do gry "Need for Speed: Underground 2" i "MX vs ATV Unleashed". Jak do tej pory Skindred wydał trzy albumy - Babylon, Roots Rock Riot i Shark Bites and Dog Fights. 25 kwietnia 2011 premierę mieć będzie czwarty album Union Black gdzie gościnnie udziela się wokalista Papa Roach.

Zespół doskonale wie o Przystanku Woodstock ponieważ dogłębną relację muzycy usłyszeli właśnie z ust Jackobiego - wokalisty Papa Roach. Dogadanie ich koncertu na Naszej scenie trwało mniej niż 15 minut :)





Jahcoustix (Niemcy)
Jahcoustix (Dominik Haas) swoje dzieciństwo spędził m.in. w Meksyku, Liberii i Egipcie. Reggae zaczął się interesować w wieku 13 lat,

I informacja z ostatniej chwili, gwiazdą tegorocznego Woodstock będzie:
THE PRODIGY

Zagrają w sobotę o 22.50
Pozdro

Soltys
07.04.2011, 19:02
Niezależnie od tego kto zagra i co zagra postaram się być:rules:

Gawrys
07.04.2011, 20:45
Mam gdzieś kto zagra... Będę jak co roku!!!!

Dzieju
07.04.2011, 20:47
Cóż , mam tam być służbowo..... autobusem.

Agent
07.04.2011, 21:17
..też całkiem prawdopodobne, że będe 'służbowo'

Olek
08.04.2011, 01:28
Jeśli nie będę na wykopaliskach - to jestem :)

diverek
08.04.2011, 17:04
Ja chyba też się pojawię :) Mogę? Myślę że zgodnie z tradycją jakiś bankiecik u mnie się zorganizuje. Na ten cel zakupiłem już 5 litrów spirytu i zajmę się produkcją nalewek. Zadomowe pole namiotowe z parkingiem, oczywiście czynne i w tym roku będzie także. Dubel bełcika ci sprawić?

Pratowasik
08.04.2011, 18:14
"oooo ooo oo jedziemy na Woodstock" ale z tym czwartkiem trochę zaskoczenie. Przeca ludzie pracują do piątku. No nic trzeba zaklepać urlopik. Rezerwacja- jedno miejsce na zadomowym :)

Dubel
08.04.2011, 18:55
. Dubel bełcika ci sprawić?
No jak byś mógł to poproszę jedną wiśniówkę najtańszą jaką znajdziesz w sklepie :D
. Na ten cel zakupiłem już 5 litrów spirytu i zajmę się produkcją nalewek.Proponuję skromnie aby zakupić rodzynki i migdały zmieszać to i na jedną część mixu dać 3 części wody ognistej. Ostatnio to zrobiłem poczekałem miesiąc, spróbowałem i musiałem zrobić nowe :D
Ja już urlop mam i ziemia niech się rozstampia a ja do Kostrzyna dojadę, byle bez takich przygód jak w zeszłym roku bo chcę trochę poskakać pod sceną :D
Pozdro

KML
08.04.2011, 19:29
Ja się już wybieram któryś rok z rzędu i zawsze coś mi wypadało, może tym razem ;)

Cezary
08.04.2011, 19:35
Też się postaram być, może jakieś spotkanie i wspólny 'wjazd'?

KML
08.04.2011, 19:56
Myślę że na takie umawianie to będzie czas na tydzień przed, a teraz to i tak połowa z chętnych odpadnie .

chomik
08.04.2011, 20:03
W zeszłym roku muzycznie było beznadziejnie.... może w tym roku...:at:

Agent
08.04.2011, 21:22
Muzycznie rzeczywiście było średnio. Dodatkowo miałem kontrast po 4 dniach na Openerze. To dwa różne światy.
Do Woodstock mam sentyment, ale bez naprawdę dobrej ekipy nie będzie mi się chciało tyłka ruszyć.

diverek
08.04.2011, 21:39
...ale bez naprawdę dobrej ekipy nie będzie mi się chciało tyłka ruszyć.

Dobrą ekipę znajdziesz na miejscu. Zapewniam Cię że zeszłego roku nie narzekaliśmy na nudę. A i muzyka nam nie przeszkadzała. A bezradne miny policmajstrów jak pojawialiśmy się znikąd, w terenie zamkniętym dla ruchu na motocyklach były bezcenne:)

Agent
08.04.2011, 21:46
Rok temu zupełnie przypadkiem spotkałem dobrego kumpla na dworcu :) Połączyliśmy dwie ekipy i nie było co narzekać.
..ale gdy mijały mnie z nienacka (jak czołg) motocykle, to wiedziałem że własnie tego jeszcze mi tam brakuje ;)

Niewykluczone, że w tym roku będę tam na zabezpieczeniu, ale wtedy w poruszać się będziemy cztero kołowcami :)

janeksok
07.05.2011, 07:40
Dla mnie jest to zdecydowanie pozycja obowiązkowa. Jeśli chodzi o stronę motocyklową, to organizacja perfekcyjna. Wjazd 20 albo 25zł, nie pamiętam. W każdym razie, w tej śmiesznej cenie zawarty jest całodobowo strzeżony parking maszyn, ogrodzone pole namiotowe z naprawdę dobrymi warunkami - kawa i herbata do oporu, zimny prysznic, koryta z wodą, toi-e, a nawet jeden ciepły posiłek w ciągu każdego dnia! A od strony mniej motocyklowej, to klimat Woodstocku jest nie do opisania. W tym roku co prawda nie ma interesujących mnie zespołów, ale warto jechać nawet dla samego klimatu. A nuż trafi się coś, czego nie znam a mi się spodoba :)

MłodyUć
07.05.2011, 09:45
Ja też nie wyobrażam sobie nie pojechać na Woodstock, a mam nawet taki ambitny plan żeby pojechać offem:at:(o ile zdążę zmienić motonga). Ale zobaczymy co się z tego jeszcze urodzi. W każdym bądź razie moja obecność w tym roku obowiązkowa! Dozo!;)

Brunetka
07.05.2011, 10:14
Ja też postaram się być :D
Może nawet zrobię cytrynówę :) tylko boję się żeby Was nie zabiła jak to wczoraj uczyniła z jednych chłopem :)

Chłopaki mam nadzieję że nie zawiedziecie i będzie nas znowu dużo :)
Bo kto zje wielki gar spaggetti :haha2:

Agent
07.05.2011, 11:16
prawie mnie przekonałaś ...tym spagetti oczywiście :haha2: :D

Dubel
08.05.2011, 21:36
Ja też postaram się być :D
Może nawet zrobię cytrynówę :) tylko boję się żeby Was nie zabiła jak to wczoraj uczyniła z jednych chłopem :)

Chłopaki mam nadzieję że nie zawiedziecie i będzie nas znowu dużo :)
Bo kto zje wielki gar spaggetti :haha2:
Tym razem na spaggetti ja się nie piszę od jutra jestem na diecie :haha2:
Pozdro

Brunetka
08.06.2011, 19:06
Dubel napisz ile mam ci kupić wisienek :D :D:D

Dubel
08.06.2011, 20:45
Jedną ale najtańszą w mieście :D

fassi
09.06.2011, 23:43
ave!

tysz bede na woodstocku, wlosy juz zapuszczam i nie gole sie pod pachami. Wogole to zamierzam sie juz nie kapac ;)

Z Berlina montuje sie mocna ekipa, wiec bedzie sie dzialo.

zdrufka

Brunetka
27.06.2011, 17:20
Dubel - już się mrozi "wisienka" :D ( fajna mina koleżanek w sklepie hehe)

Dubel
27.06.2011, 17:29
:)
Tylko że z powodu zmiany pracy nie jest jeszcze pewne czy będe :/
Robie wszystko co mogę, ale prawda jest taka że za wiele nie mogę, jest duża szansa że się uda ale pewności jeszcze nie ma. Wyjdzie na dniach
Pozdro

diverek
28.06.2011, 19:52
:)
Tylko że z powodu zmiany pracy nie jest jeszcze pewne czy będe :/
Robie wszystko co mogę, ale prawda jest taka że za wiele nie mogę, jest duża szansa że się uda ale pewności jeszcze nie ma. Wyjdzie na dniach
Pozdro

Ty się nie wygłupiaj. Możemy uschnąć z pragnienia i tęsknoty do Twoich "rekopisów" :(

Dubel
28.06.2011, 19:57
Nie wygłupiam się :/
Wszystko wyjdzie na dniach choć już dziś powiało dość dużym optymizmem. "Rękopisy" moje jeszcze mocno zostały ulepszone, są i czekają :)
Pozdro

Brunetka
28.06.2011, 22:16
Ja też już zaczynam produkcję :D
Jak na razie uśmierca cytrynówa , a następna tura czeka wiśnióweczki mniam

Dubel
07.07.2011, 21:17
Będe!!!! :D

Brunetka
07.07.2011, 22:35
REWELKA !!! bo już się bałam że będę musiała sama wypić "wisieńkę" :haha2:

Artuditu
08.07.2011, 01:23
I ja będę, i Ostach będzie. Heaven Shall Burn:rules:

KML
10.07.2011, 09:31
a na Jarocin nikt z Was się nie wybiera?

diverek
13.07.2011, 18:54
Melduję że już ruszyły prace przy budowie sceny głównej.

Padło pytanie do mnie na priva jak to jest z miejscem na motocykl i namiot u mnie koło domu. Nie pytajcie o takie pierdoły. Przyjeżdżajcie. Miejsca u mnie za domem jest na kilka naście namiotów. Jeśli zabraknie zorganizuje się u mojego brata, a mieszka za miedzą. Na upartego i przy wielkich namowach mógłbym porobić trochę porządków w domu czy piwnicy i spora ekipa mogłaby nawet wpaść bez namiotów. Oczywiscie dostęp do łazienki, kuchni i innych udogodnień zapewniony. Jedyne embargo jest na moja Brunetkę. Jeden "misiak" i basta :)

Futrzak
13.07.2011, 19:12
Hajery z Śluska tyż postarajo sie przyleciec choby ino na łodwiedziny

misiak
13.07.2011, 20:32
. Jedyne embargo jest na moja Brunetkę. Jeden "misiak" i basta :)[/QUOTE]


Ale ale , Diverek ja się nie wybieram na wódstok w tym roku ;)

Belfegor
13.07.2011, 21:20
Cytrynówka.... Brunetka znowu będę śpiący....

Brunetka
13.07.2011, 21:43
Maciek, mam już dla Ciebie materac :D
w tym roku nie wiem co jeszcze będzie z % ale coś przyszykuję :D

fabrizio13
18.07.2011, 15:42
Maciek, mam już dla Ciebie materac :D
w tym roku nie wiem co jeszcze będzie z % ale coś przyszykuję :D

widzialem ze nie moge ci zostawic na kwile :mad: ze juz sie umawiasz :D normalnie to ja cie trzemam za reke zanim spisz ;)
ps. tutaj mamy 33 stopni pozdrawiam :)

NaczelnyFilozof
19.07.2011, 13:26
Na upartego i przy wielkich namowach mógłbym porobić trochę porządków w domu czy piwnicy i spora ekipa mogłaby nawet wpaść bez namiotów.

Ja potwierdzam że obok lodówki sie dobrze śpi :)

Brunetka
19.07.2011, 14:38
Naczelny !!!! superowo, tylko nie zapomnij o ciastkach dla Kiemliczy :haha2:
Więc robię już dla Ciebie rezerwację :)

Lepi
19.07.2011, 15:20
Wpadłbym chętnie. Jako rekonwalescent mogę pilnować obozowiska bo na tańce to się nie nadaję :(
A, i pić (dużo) nie będę :)

yuris76
19.07.2011, 22:17
Wpadłbym chętnie. Jako rekonwalescent mogę pilnować obozowiska bo na tańce to się nie nadaję :(
A, i pić (dużo) nie będę :)
Wpadaj będzie już dwóch do rekonwalescencji :dizzy: Brunetka będzie miała pełne pirsi... sorki RĘCE roboty:haha2:

Brunetka
19.07.2011, 23:22
Chłopaki, wpadajcie, dach zapewniony !!!
Na te dni woodstokowe będziemy mieli jedną chatkę całą wolną, więc spokojnie pomieści się nawet kilkanaście osób.

FILOZOF - napewno chcesz spać pod lodówką :D

Kto pierwszy ten lepszy - czyli kto przyjedzie pierwszy będzie spać na łóżku :haha2:miejsca ograniczone oczywiście łóżkowe :D
Kuchenka ,łazienka zapewnione - oczywiście za przysłowiowego MIŚKA :)

Więc pozwolę sobie zrobić listę osób które będą chciały nocować u nas w domu lub kto będzie chciał zarezerwować sobie pole namiotowe za domem :)
Więc proszę o wpisywanie się, żebym wiedziała ile mam szykować materacy ( pościel zabieracie swoją:D)

1.
2.
3.
4.
5.
6.


Yuris- ręce pełne roboty powiadasz :) Mogę się przebrać za pigułę, i opatrywać wasze rany po krzakach, błotach :haha2:

A może ktoś mnie opatrzy , bo w tym roku to ja już na swoim trampiszczu będę śmigać :haha2:

Wszyscy będą mile widziani !!!

mad.dog
20.07.2011, 07:51
I'm in:D


1. mad.dog
2.
3.
4.
5.
6.

Lepi
20.07.2011, 08:47
1. mad.dog
2. Lepi
3.
4.
5.
6.

diverek
20.07.2011, 10:36
...
2. Lepi
....

Swe dziewczę i Josepha zostawiasz w domu? Zabieraj całą ekipę. Miejsca jest sporo więc pomieścimy się wszyscy. Nasz dom jest zwięrzętolubny więc i z Josephem nie byłoby problemu. Pod warunkiem że nie zje mi Killera:)

Lepi
20.07.2011, 13:43
Z dziewczem pogadam, ale mniejsze problemy będą z Józkiem :)

Lepi
20.07.2011, 14:55
Diverek a może bym jakiego kota przywiózł? A drugiego dla Brunetki? I zapomniał zabrać :)
Fotki właśnie wrzuciłem.

Brunetka
20.07.2011, 15:16
Lepi - my już mamy 2 koty :D
Ale zawsze można podrzucić sąsiadom :)

stanley
21.07.2011, 09:50
1. mad.dog
2. Lepi
3.stanley - ja proszę pole za domem :)
4.
5.
6.

Brunetka
26.07.2011, 22:54
Hej chłopaki , 2 dni temu zrobiłam zdjęcia z woodstocku, uwijają się ze sceną bardzo szybko. Wstawiam więc kilka fotek, może jutro dorzucę coś nowego :D

http://img96.imageshack.us/img96/5825/42321543.jpg

http://img196.imageshack.us/img196/7651/33615882.jpg



http://img580.imageshack.us/img580/7609/31482163.jpg

http://img718.imageshack.us/img718/2185/80488010.jpg

Futrzak
27.07.2011, 14:45
Brunetka a możesz wytłumaczyc jak najlepiej dojechac do miasteczka really bo mamy plan tam nocowac

Brunetka
27.07.2011, 14:50
czyli tej wioski motocyklowej, powiedz od której strony będziesz jechać ?

Futrzak
27.07.2011, 15:01
Ogólnie wyjeżdżamy z Katowic przez Wrocław Legnicę aż do Kostrzyna ale jak poruszac się na miejscu to za bardzo nie mam pojęcia jest jakieś oznakowanie punkty orientacyjne oprócz ciągnących tłumów ludzi ???Tak mowa o wiosce motocyklowej:)

diverek
27.07.2011, 15:24
Tak mowa o wiosce motocyklowej:)

Wioska motocyklowa co roku jest w tym samym miejscu. W navigacji wpisz ulicę Milenijną. jeśli nie masz, to kieruj sie w Kostrzynie na Gorzów drogą 132. I juz poza Kostrzynem, zaraz za nieczynną stacją Shell, skręcasz w lewo. Dojeżdżasz 200 metrów do skrzyżowania z drogą po lewej. Skręcasz w nią i po prawej stronie będziesz mieć wioskę motocyklową. W przypadku objazdów robionych na czas Woodstoku kieruj się wylotu z Kostrzyna w kierunku Witnica, Gorzów i szukaj oczętami nieczynnego Shella. I jak sie już tam w tej wiosce zadomowisz to wpadnij na kielicha czegoś do Diverkowa i Brunetkowa :)

Belfegor
27.07.2011, 15:33
Futrzak jak po opisie Diverka nie trafisz to Cię podprowadzę i do wioski i do Diverka ;-)

Soltys
27.07.2011, 15:43
Ja na wioskę motocyklową trafię, ale jak trafić do Diverkowa i Brunetkowa w celach integracyjnych?:friday:

Brunetka
27.07.2011, 17:18
Sołtys - po węchu % :haha2:

diverek
27.07.2011, 18:33
Ja na wioskę motocyklową trafię, ale jak trafić do Diverkowa i Brunetkowa w celach integracyjnych?:friday:

Masz mnie na Afrimapie...

Futrzak
27.07.2011, 18:57
Dzieki za podpowiedź oczywiście wpadniemy na kielicha prawdopodobnie w 3 szt.tylko nie wiemy kiedy

Brunetka
27.07.2011, 19:23
Futrzak tylko się ogol, bo ja lubię łysych :haha2:

diverek
30.07.2011, 18:38
Melduję już oficjalnie i z pełną odpowiedzialnością :) że jedno mieszkanko jest wolne. Czyli łóżko małżeńskie, jakiś narożnik i kaaaawał podłogi jest do obsadzenia. Nie wiem tylko czy zdążymy z malowaniem, ale to nieistotny szczegół. Dodatkowo jeden pokój z kolejnym małżeńskim łożem też odstąpimy. Kilka fajnych flaszek jest przygotowywanych. Martwi mnie tylko lista obecności. Zapewniam wszystkich, niezdecydowanych że żadnej poważnej epidemii czarnej ospy u nas nie ma. Deszcze się kończą więc pakować się i drogę.

Futrzak
31.07.2011, 13:57
Brunetkaaaaaaaaaa
Ja tam na głowie futra nie mam..........:):):)

Brunetka
31.07.2011, 23:23
Futrzak - a gdzie masz:hehehe:

A tak już na poważnie, to dziś byliśmy małą ekipką na polu wodstockowym, już zaczynają zjeżdżać się ludzie. Zagęszczają pole :)

http://img215.imageshack.us/img215/1685/45190385.jpg


http://img10.imageshack.us/img10/5613/img0238ta.jpg


http://img546.imageshack.us/img546/6559/img0245r.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/2431/img0252xk.jpg


http://img14.imageshack.us/img14/2628/img0260mu.jpg

I Afri padła ...
Ogór próbuje ją naprawić długopisem, po kilku sekundach stwierdza że już pół wkładu nie ma ;)


http://img560.imageshack.us/img560/377/img0262s.jpg



Przemo zabrał się sam za naprawę, również jakimś dziwnym sprzętem :)

http://img594.imageshack.us/img594/3167/img0255yx.jpg

Mały odpoczynek

majek
01.08.2011, 10:43
wrruuummmm
Dodatkowo jeden pokój z kolejnym małżeńskim łożem też odstąpimy.

mój pokój też możecie obsadzić..
tym razem bawcie się beze mnie :devil:

Brunetka
01.08.2011, 10:52
Majucha co ty mówisz, obrażę się jak Ciebie nie będzie !!!

fabrizio13
01.08.2011, 18:01
Ja wczoraj wracałem do Gorzowa terenem :at: i pary razy bym zaliczył glebę jest bardzo dużo błota a na jednym zakręcie zapomniałem i jechałem prosto przez krzaki na otwartym polu :dizzy: mało brakowało UUFFFF :vis: w tygodniu zakładam kostka wojenną i lepszą zębatkę i soboty wracam terenem do was :D:D:D

diverek
01.08.2011, 20:14
Ja wczoraj wracałem do Gorzowa terenem :at: i pary razy bym zaliczył glebę jest bardzo dużo błota a na jednym zakręcie zapomniałem i jechałem prosto przez krzaki na otwartym polu :dizzy: mało brakowało UUFFFF :vis: w tygodniu zakładam kostka wojenną i lepszą zębatkę i soboty wracam terenem do was :D:D:D

My dopiero po Twoim odjeździe pojechaliśmy w teren. W lasach przefajnie było:D Zrobiliśmy ze 30 kilometrów offem. Zrobilibyśmy zapewne więcej, ale sporo czasu zajęło ustalenie awarii w mojej Afri. Okazało się że przyklękła pompa paliwa. Szparagowi połamię palce w dłoni, którżą grzebał w tej pompie. Jednak dzięki facetowi o nazwisku Newton, oraz kołkowi rozporowemu fi10 pojechałem dalej.

Brunetka
03.08.2011, 00:49
I znowu fotorelacja :) z woodstocku, tym razem ze sceny.
Dziś już podłączyli wszystko i sprawdzali ...


http://img37.imageshack.us/img37/4792/15222802.jpg

http://img824.imageshack.us/img824/4430/29883608.jpg


http://img814.imageshack.us/img814/3477/38343397.jpg

http://img813.imageshack.us/img813/1050/66386722.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/4011/33237160.jpg

http://img851.imageshack.us/img851/1889/62759611.jpg

jaro5000
03.08.2011, 14:11
Melduję już oficjalnie i z pełną odpowiedzialnością :) że jedno mieszkanko jest wolne. Czyli łóżko małżeńskie, jakiś narożnik i kaaaawał podłogi jest do obsadzenia. Nie wiem tylko czy zdążymy z malowaniem, ale to nieistotny szczegół. Dodatkowo jeden pokój z kolejnym małżeńskim łożem też odstąpimy. Kilka fajnych flaszek jest przygotowywanych. Martwi mnie tylko lista obecności. Zapewniam wszystkich, niezdecydowanych że żadnej poważnej epidemii czarnej ospy u nas nie ma. Deszcze się kończą więc pakować się i drogę.

Cześć, mam takie pytanie: czy macie jakieś miejsce/pomysł na zaparkowanie samochodu? Przyjeżdżam w piątek na późny, późny wieczór (ok 22) z ekipą 3-4 os. Szczerze mówiąc jedziemy bez planu, bez pomysłu na to co ze sobą już na miejscu zrobić. Mnie interesuje tylko to, aby zostawić auto w jakimś względnie bezpiecznym miejscu. Pomocy.

Pozdrawiam
Jaro

p.s.: namioty mamy więc jeśli kto rozbija się wcześniej to może zadbałby o trochę miejsca w koło?

diverek
03.08.2011, 14:21
Cześć, mam takie pytanie: czy macie jakieś miejsce/pomysł na zaparkowanie samochodu? Przyjeżdżam w piątek na późny, późny wieczór (ok 22) z ekipą 3-4 os. Szczerze mówiąc jedziemy bez planu, bez pomysłu na to co ze sobą już na miejscu zrobić. Mnie interesuje tylko to, aby zostawić auto w jakimś względnie bezpiecznym miejscu. Pomocy.

Pozdrawiam
Jaro

p.s.: namioty mamy więc jeśli kto rozbija się wcześniej to może zadbałby o trochę miejsca w koło?

Wal do nas. Co prawda nie zdążyłem posprzątać za domem ale miejsca na kilka klamotów się znajdzie. A co do spania i reszty to znajdzie się coś pod dachem.
Ja będę dopiero w piątek. Miałem poślizg na załadunku w Niemcowni. I muszę jeszcze zrzucić się pod W-wą. Potem jakiś załadunek i pędzę do Kostrzyna.

Jako że mnie nie będzie to dzwońcie do Brunetki. Tel do niej to 883 202 59jeden

Brunetka
03.08.2011, 14:54
kto chce u nas spać pod dachem, to niech zabierze karimaty bo nie wiem czy starczy mi materacy dla wszystkich, ale na pewno podłogi i %%% nie zabraknie :)

jaro5000
03.08.2011, 15:06
dzięki serdeczne za zaproszenie, nie ukrywam skorzystamy z chęcią. Będę dzwonił jak wszystko podopinam tu na miejscu :) czyli jutro

Pozdrawiam
Jaro

p.s.: w podzięce jakiś dobry śląski lokalny browarek, np Raciborskie klasczne/twierdzowe/zielone/ciemne do wyboru, do koloru (dosłownie)

Brunetka
03.08.2011, 15:09
inaczej się odwdzięczysz , Diverka jeszcze nie ma :haha2:


A to moja mała produkcja ala Malibu :D

I inna cała reszta...

http://img687.imageshack.us/img687/6449/94924964.jpg


Oczywiście "inna" zawartość butelkowa :)

jaro5000
03.08.2011, 15:40
no nic...komu w drogę... :D

stanley
03.08.2011, 22:31
siema ponownie. Brunetka albo diverek słuchajcie my (ja + ona) przyjedziemy jednak jutro (czyli w czwartek)jeśli to nie problem, będziemy koło 22-23 przy dobrych wiatrach. Jeśli jakieś wolne miejsce na podłodze będzie dostępne to chętnie skorzystamy, a jeśli nie to mamy namiociwo. Do zobaczenia

Dubel
04.08.2011, 07:27
No ja o 9 startuje :D
Do zobaczyska :D

Padre
04.08.2011, 09:05
Bawcie się dobrze i dbajcie o Ucką młodzież.
Nie próbujcie upić Sołtysa, to samobójstwo.

Pozdrawiam Padre - duchem będę z Wami.
No chyba , że mi się cos w głowie po....... i wsiądę na moto. :-)

Lepi
04.08.2011, 11:38
Wygląda na to, że wyjadę do Was jutro przed południem.
Jest przewidziane jakieś ognisko? Mógłbym przywieźć prosięce udko do zawieszenia :)

Brunetka
04.08.2011, 11:49
jasne że podłogi starczy dla kilkudziesięciu osób :)

macie mój te. to dzwonie jak by coś, ja nie będę spać napewno o 22-23 chyba o tych godzinach będę na polu, ale jak coś klucze gdzieś zostawie od domu.

Brunetka
04.08.2011, 17:55
I już są pierwsze straty w motorach :dizzy:
Młody nie dał rady dojechać do nas o własnych siłach , moto padło 11 km od celu.
Właśnie od godzin "porannych" :haha2: trwa naprawa

http://img850.imageshack.us/img850/2328/33016698.jpg


http://img59.imageshack.us/img59/4629/aaatiu.jpg

i już dalej nie pojedziesz ha ha ;)

http://img30.imageshack.us/img30/4541/28175023.jpg

Może jak posprzątam to zadziała ;)

Brunetka
04.08.2011, 21:29
Ciąg dalszy woodstokowego naprawiania SUPER MOTORU :haha2:
http://img88.imageshack.us/img88/1994/img0312hm.jpg

Młody udaje że się zna :D

http://img36.imageshack.us/img36/679/img0310nu.jpg

Kto zgadnie co się stało :)

To dostanie to co pozostało z tłoka ( niecałe 200 ml oleju CZARNUCHA )

http://img837.imageshack.us/img837/2626/img0313t.jpg

Młody zatrudnił się u nas jako sprzątaczka , odrabia praktyki :haha2:

Lepi
04.08.2011, 22:15
Wypadła zapinka sworznia?

fabrizio13
07.08.2011, 09:27
Wielkie podziękowania dla Brunetki i Diverka dla super gościnności którą nam udzielili :bow::bow: Dziękuję tez Reszta bandę za towarzysko sczegolnie Słotysa za wsparcie na placu Woodstock bez ciebie byłoby z nas dzisiaj mielonego na kotlety :haha2::haha2: Młode nie załamuj się kupisz drugi silnik i będzieś śmigał dalej :at:
GRAZIE Diverek za nowe mapy po prostu rewelka nawet w lesie :Thumbs_Up:

Futrzak
07.08.2011, 19:03
My również dziękujemy za doradztwo w obraniu trasy na piątek

jaro5000
07.08.2011, 19:18
cześć, wielkie dzięki za gościnę, Brunetka, Diverek jesteście Wspaniali. Mam cichą nadzieję, że za rok zobaczymy się w podobnych okolicznościach przyrody. Pozdrowienia dla gospodarzy oraz wszystkich z podłogi, materacy i czego popadło :D
p.s.: wydmuchałem na policji 0,0 co pan policjant skomentował tak: "no i oszukał was Carlsberg"

RAVkopytko
07.08.2011, 19:26
"no i oszukał was Carlsberg":haha2:

yuris76
07.08.2011, 21:08
p.s.: wydmuchałem na policji 0,0 co pan policjant skomentował tak: "no i oszukał was Carlsberg"

Dlatego nadal twierdzę, że Fresco jest najlepsze:dizzy:

rumpel
07.08.2011, 21:58
dobra a co sie stałoz Drzta? brak oleum?

fabrizio13
07.08.2011, 22:08
dobra a co sie stałoz Drzta? brak oleum?

Niestety tak tylko 200ml :mur:

Lepi
07.08.2011, 22:29
Dojechałem dopiero do domu. Miałem troche przygód. A śmiałem się z Młodego;)
Dzięki i pozdrawiam.

MłodyUć
07.08.2011, 23:00
Ja również już dotarłem. Jak wchodziłem do domu miałem takie wrażenie jak przy oddawaniu świadectwa, myślałem sobie: "Jeszcze w****dol i wakacje":D Pierwsze moje słowa w domu: "Ważne abyśmy zdrowi byli" . Dzięki wielkie dla Diverka, Pana Mirosława i Brunetki za dach nad głową, pastę na ryju, pomoc w transporcie i naprawie DRZty i zajebistą imprezę. Oczywiście pozdrowienia dla całej mocnej, Woodstockowej ekipy:D

PS. Coś czuję, że już nie mam życia na tym forum.:mur::mur::mur:

:haha2::haha2::haha2:

maher
08.08.2011, 06:53
Brunetka podziękuj Szwagrowi za nas który dał nam wskazówki do wycieczki było zajefajnie!!!

hejnalistka
08.08.2011, 08:27
Dlatego nadal twierdzę, że Fresco jest najlepsze:dizzy:
i pewnie przez to fresco zaginąłeś w sobotę w akcji, już nie było "Czy ktoś widział Kurę?" tylko czy ktoś widział Zbyszka? :):haha2:

Vooytas
08.08.2011, 11:39
Ja również dziękuję za super wypad.
Dzięki Oliwii, Wiernemu, Maherowi i gwieździe wyjazdu - Futrzakowi za super towarzystwo.

Przy Was nie da się mieć złego humoru, nawet KAC tak mocno nie boli. Moglibyście wyciągać ludzi z deprechy w NFZcie.

Musimy się spotkać koniecznie na podsumowaniu :zdrufko: , jest co wspominać.

RAVkopytko
08.08.2011, 17:18
już nie było "Czy ktoś widział Kurę?" tylko czy ktoś widział Zbyszka? :lol8:

maher
08.08.2011, 19:10
Podziękowania w imieniu własnym i kolegów

yuris76
08.08.2011, 19:43
dobra a co sie stałoz Drzta? brak oleum?
EEEE tam:haha2: Młody OLEJ to:haha2:

MłodyUć
08.08.2011, 19:46
EEEE tam:haha2: Młody OLEJ to:haha2:

Koledzy, k**wa... :mur:

yuris76
08.08.2011, 20:04
Widzę, że siedzisz na forum czytasz i czekasz kiedy się zacznie jazda po tobie:haha2:
ok ja już zacząłem kto to dalej pociągnie ?? ludzie z młodego naprawdę fajnie się nalewa:haha2:

Brunetka
08.08.2011, 20:04
Olej to :haha2:

Młody wpadaj do mnie, opijemy to już sami,
Cała ekipa wraz z Diverkiem wyjechała, i zostałam sama :Sarcastic:
A kilka % zostało :haha2:

Ale poszło flaszek wciągu 3 dni :haha2:

Yuris - a Ty tak się z Młodek nie nabijaj :) bo ja powiem co Ty nawyprawiałeś HERRY POTER:dizzy::haha2:



Kochani ja Wam również dziękuję za wspaniałe spotkanie, widziałam się z wami 1 raz a świetnie się bawiłam :)
A zwłaszcza z Sołtysem i Młodym :haha2:

Sołtys następnym razem musimy Młodego zmieścić całego w lodówce na lody :hehehe:

Mam nadzieję , że za rok widzimy się na 100 % , tylko musimy się postarać o większe zaplecze procentowe, bo chyba było za mało :haha2:

rumpel
08.08.2011, 20:23
nie ma co sie przejmowac futrzak w swoim kurczaku tez nie sprawdza oleum ;)

MłodyUć
08.08.2011, 20:36
Widzę, że siedzisz na forum czytasz i czekasz kiedy się zacznie jazda po tobie:haha2:
ok ja już zacząłem kto to dalej pociągnie ?? ludzie z młodego naprawdę fajnie się nalewa:haha2:

Wiesz co jest piękne, ja mogę spokojnie chodzić po Woodstocku i nie boję się że znajdę żonę...:haha2::haha2::haha2:

Brunetka
08.08.2011, 21:04
Młody dobre !!!!!:lol8:


tu przesyłam kilka fotek

tu jest jeszcze nadzieja , że będzie dobrze...

http://img843.imageshack.us/img843/6664/img0308zn.jpg




http://img36.imageshack.us/img36/679/img0310nu.jpg
to już mówi samo za siebie...


http://img148.imageshack.us/img148/2435/img0307jz.jpg


tu już byliśmy na polu...

http://img855.imageshack.us/img855/2995/img0315kc.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/687/img0319vi.jpg

http://img155.imageshack.us/img155/3462/img0317ag.jpg


Tu mały prezent od Lepiego

http://img33.imageshack.us/img33/4779/img0350yk.jpg

Lepi - składam zamówienie na nóżkę :D

http://img854.imageshack.us/img854/156/img0347if.jpg
Młodemu było już wszystsko jedno :D

http://img847.imageshack.us/img847/2152/img0376tw.jpg
Józef

http://img841.imageshack.us/img841/7947/img0371oi.jpg

http://img31.imageshack.us/img31/8275/img0365ni.jpg


http://img827.imageshack.us/img827/8859/img0367bf.jpg



http://img684.imageshack.us/img684/7493/img0364dt.jpg

Haryy Poter :haha2:



http://img691.imageshack.us/img691/4631/img0380zqf.jpg

fabrizio13
08.08.2011, 21:57
No to tutaj moje zdjęcia, na początek dojazd przez las do was (gleba była w trawie:haha2: )

https://picasaweb.google.com/105205451103307483636/Woodstock2011?authkey=Gv1sRgCKKdp9D6s9KKSw

Sorki już zrobione :D:D:D

kulka
08.08.2011, 22:19
kolego , popraw linka bo nie dziala ;)

RAVkopytko
08.08.2011, 22:50
haryy poter :haha2:

fabrizio13
08.08.2011, 23:02
kolego , popraw linka bo nie dziala ;)

Sorki już zrobione:D:D:D

mastad85
11.08.2011, 18:38
hehe:) woodstock... fajnie było... fabrizio niezłe foty:) nawet z żoną jestem:)

Soltys
16.08.2011, 04:00
Ja też dziękuje wszystkim za wspaniały Woodstock:bow:
Właśnie dotarłem po 14 dniach do domu i jak tylko się ogarnę podeśle jakieś foty.
A zapomniał bym ....

MŁODY OLEJ TO !!!

stanley
18.08.2011, 18:24
my właśnie też teraz wleźliśmy, nad morzem nam 2 dni padalo ale potem ekstra pogoda. Dziękówa za gościnę, do zobaczenia za rok. Chociaż na pole to pewnie nie dotrzemy