PDA

View Full Version : laczenie tlumnika przerdzewiale


Robertbed
16.06.2008, 13:22
Witam, zdjealem tlumnik i zauwazylem ze pod tym metalowym zaciskiem cala ta koncowka tlumnika jest przerdzewiala, sypie sie w rekach.
jak to odbudowac? z jakiego materialu? etc... dzieki

Kazmir
16.06.2008, 13:44
Uciąć ten kawałek i przyspawać nowy dorobiony fragment Materiał najlepiej taki sam jak tłumik, Jeśli tłumik marnie wygląda to lepiej poszukaj nowego albo dobrej używki

Robertbed
16.06.2008, 13:46
a z jakiego materialu jest ta czesc tlumnika? :Sarcastic:

Kazmir
16.06.2008, 18:30
W RD 07a nie wiem u mnie jest z kwasiaka

Robertbed
16.06.2008, 22:16
no dobra...gdzie takie cos dorobic,bede w Polandii w tym tygodniu to moze cos bym przykombinowal

Kazmir
17.06.2008, 00:32
Szukałbym chętnego i dobrego spawacza w warsztatach samochodowych wymieniających tłumiki

Misza
17.06.2008, 14:47
Samochodowi tłumiko-spawacze pospawają!! A jak!!! ale materiału już nie znajdą ci oni... :/ trza szukać na własna rękę

Robertbed
17.06.2008, 15:35
ktos moze sprecyzowac co to za material, mam kuzyna co u pruszynskiego pracuje wiec by mi podrzucil...chyba by cos takiego mieli :)

Misza
17.06.2008, 16:03
Kielich można dorobić z rury ze stali nierdzewnej fi wewnętrzne 50mm (tak mi sie wydaje, taki dolot zrobiłem do swojej przelotówy i działa - lecz niezbędne było użyć podstawowego narzędzia warsztatowego tzw "kopniaka od tyłu" aby wlazło). To jest wymiar pod uszczelke która można zanabyć u Hondy za koszt 35zł oraz wsadzić w ten nowy kielich aby spaliny się nie wydostawały poprzez niedokładnie spasowane połączenie :)

PS. narzędzia "kopniak od tyłu" użyłem gdyż uszczelka lekko nie wchodziła ;) toteż zrobienie tego z rury 51mm lub nawet 52mm miałoby sens (fi wewnetrzne), trzeba ten kielich lekko naciąć na długości około 1.5cm w czterech miejscach aby opaska miała co ściskać. To ściśnięcie oraz uszczelka zniwelują wymiary rurska. pozdr

PS2. rura powinna mieć grubość scianki raczej nie więcej niż 1mm - problem z zaciśnięciem tego może się pojawić

Robertbed
17.06.2008, 17:37
o taka odpowiedz mi wlasnie chodzilo, jak "chlopu na miedzy" , tak wiec dzieki wielkie i zaczynam dzialac

MaRP
19.06.2008, 10:30
Do kompletu dobra obejma, np. z jakiejś hurtowni motoryzacyjnej, bo stara może nie dać rady.

cichylublin
21.07.2008, 16:10
Wiem, że ważne są koszty. Ja stałem przed podobnym problemem. Tłumik był w kilku miejscach przerdzewiały. Myślałem początkowo, żeby to naprawić. Wymontowałem go, potrząsnąłem i brzmiał jak grzechotka z bambusa. Pojechałem z nim do "fachowców" - wielu chciało naprawiać, ale jak zaczęli zastanawiać się ile wziąć, żeby coś zarobić to szybciutko zainwestowałem 400 zł w nowego brytyjskiego Motada. Moim zdaniem to rozsądne rozwiązanie i nie doraźne, ale na kilka lat. Jeśli jesteś zainteresowany wal na priv do Podosa lub Ramireza.

dj.1
21.07.2008, 17:34
U mnie to samo jest, ale mialem szczescie bo wczoraj bylem odebrac uzywany orginal Honda z przebiegiem tylko 15.000km calkiem jak nowy bez rdzy i dalem za niego tylko 60 Euro :) czasem ma sie szczescie. Jutro go montuje.
ps. mam nadzieje ze ten motad ma ABE bo bedziesz u nas na drodze go sciagal przed policja

cichylublin
22.07.2008, 08:49
Spoko, ma homologacjęU mnie to samo jest, ale mialem szczescie bo wczoraj bylem odebrac uzywany orginal Honda z przebiegiem tylko 15.000km calkiem jak nowy bez rdzy i dalem za niego tylko 60 Euro :) czasem ma sie szczescie. Jutro go montuje.
ps. mam nadzieje ze ten motad ma ABE bo bedziesz u nas na drodze go sciagal przed policja

Robertbed
22.07.2008, 10:52
sprawa na razie wyglada tak ze nic nie szukalem w Polsce, jutro przymontuje ten star tlumnik na sztuke, bo beda jazdy probne.Pozniej zrobie tak jak koledzy radza i zakupie jakis nowy(uzywany) i bedzie tyle.Pozdr