PDA

View Full Version : tani kufer...


SewO
14.06.2008, 17:47
Hej!

Hm szukalem na allegro i...przy okazji znalazlem cos takiego:

http://allegro.pl/item376049381_kufer_wzor_givi_monokey_na_dwa_kaski _50l_odpinany.html

o ile mnie pamiec nie myli - widzialem chyba kufer AWINA u kogos na zdjeciu
ze zlotu Afryk - hmm moze ktos wie co jest zagrozeniem tego pomyslu ?

Zaskakujaco niska cena w stosunku do firmowych /140pln/

ps: ma to sensa czy GIVI i tylko GIVI ?:)

ramires
14.06.2008, 17:57
pytanie jak wytrzymały jest materiał z jakiego jest wykonany.
bo cena jest naprawdę kusząca.

z drugiej strony 140zl to nie majątek i zawsze można kupic jak faktycznie się rozwali kolejny ;) chociaż to potem wyjdzie na to, ze kupisz tanio to kupisz dwa razy

daniel_87
14.06.2008, 18:58
eee te awiny to super tandeta, a monolock peka i sie wypina lepiej kupic za 400 porzadny givi i miec pewnośc niz inwestowac 2 razy w tandete

PLN
14.06.2008, 19:05
Pewnie jest tak wytrzymały jak szlifierki po 49.99,lepiej dołożyć i kupić coś porządnego.

EGON
14.06.2008, 20:06
Pewnie jest tak wytrzymały jak szlifierki po 49.99,lepiej dołożyć i kupić coś porządnego.

te szlifierki są zajedwabiste :D:D:D Marcinek ma już taką 6stą :D cały czas w cenie za 1 szt., tzn... robi, robi, robi... sie spierdzieli i leci po nową do sklepu :D to działa :hello:

barthez
14.06.2008, 20:15
Pewnie jest tak wytrzymały jak szlifierki po 49.99,

Halo!
chciałem powiedzieć że kupiłem wyrzynarke za 35zł i zmontowałem wypasiony kibel na budowę! I nadal działa!:rules:
I nie zamierzam inwestować w jakiegoś boscha, czy makitę, bo używam raz na milion lat i nie byłoby tragedią nawet jakby padła po pół roku użytkowania.
zdrów

SewO
14.06.2008, 20:45
dobra dobra - bo zacznie sie dyskusja wyzszosci swiat bożego narodzenia nad wielkanoca itd ;-)

DANIEL -
Hmm porzadny GIVI za 400 - co miales na mysli ? np e450N ? (on tez na monolocku - a pisales ze sie psuja ?)

szwedzkikucharz
14.06.2008, 21:58
Koszt samego kufra to jedno. 140 zł rzeczywiście nie majątek. Jednak wizja urywającego się kufra w czasie jazdy i możliwe spustoszenia poczynione przy tej okazji dość mocno oddziaływują na moją (być może przewrażliwioną) wyobraźnię. Brrrrrr na samą myśl

daniel_87
14.06.2008, 22:22
SEWO, chodzilo mi o to ze te tandety np awina maja pseudo monolock i poprostu klips pęka, ja mam shada na monolocku i jest 1 klasa. Głownie miałem na ysli to ze lepiej zainwestowac w givi za 400 niz kupowac po kilkarazy za 150

motormaniak
14.06.2008, 22:48
Mogłeś widzieć mój na zdjęciu... Można kupić z płytą z blachy lub z plastiku. Możesz też wykorzystać płytę givi jeśli masz. Sam kufer jest z plastiku dosyć elastycznego i bagażnika do niego nie przykręcisz na góre. Pozatym działa poprawnie.

Pablo
14.06.2008, 23:21
SewO, nie słyszałem raczej od nikogo dobrego zdania o Awinie.
Ja do swojego TA założyłem kuferek Louisa, 34 litry chyba. Koszt około 160 PLN z podstawą. Wykonanie przyzwoite, integralny kask mieści mi się spokojnie.:)

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info.php?cPath=343_354_339&products_id=1187

A na dalsze wypady i tak go dla pewności przywiązuję :oldman::haha2:

hubert
14.06.2008, 23:42
Halo!
chciałem powiedzieć że kupiłem wyrzynarke za 35zł i zmontowałem wypasiony kibel na budowę! I nadal działa!:rules:
I nie zamierzam inwestować w jakiegoś boscha, czy makitę, bo używam raz na milion lat i nie byłoby tragedią nawet jakby padła po pół roku użytkowania.
zdrów

No ale gdyby Ci padła w trakcie montowania tego wypasionego kibla to byś się trochę pewnie wk..wił :)

majo
15.06.2008, 00:17
Ja mam taki, nie polecam, po jezdzie w terenie zamek trzasnął, plyty pod kufer porazka, p tak czy inaczej po jakim czasie bedziesz musial na stale dokrecic, tak przynajmniej bylo w moim przypadku.

JareG
15.06.2008, 05:47
No ale gdyby Ci padła w trakcie montowania tego wypasionego kibla to byś się trochę pewnie wk..wił :)
To zapewne zalezy czy pod koniec, czy w trakcie montazu.. :D

A wracajac do meritum, to ja mam na stanie cos o nazwie 'nonfango', i mimo tego ze zadna to wielka marka to wytrzymalo juz kilka gleb (ostatnia dosc ladnie zeszlifowala mi bok tego wynalazku :D), i 6kkm (a ile u poprzednikow tego nie wiem..), i nadal sie trzyma kupy. Plyta jest przykrecona na 4 sruby.

podos
16.06.2008, 10:44
hmm, Mariusz_Sosnowiec zgubil taki kufer z zawartoscią. GIVI tanie nie jest ale problemow ZERO. oczywiscie wylacznie z plyta GIVI. (ew. Kappa). Kryskowi uwaliło oba mocowania z płyty, i cala rumunie sie modlil zeby nie zgubic, a ja zeby w to nie wjechac...

JareG
16.06.2008, 11:15
hmm, Mariusz_Sosnowiec zgubil taki kufer z zawartoscią. GIVI tanie nie jest ale problemow ZERO.
Jak ktos ma pecha.. koledze w GIVI rozsypal sie zamek, i nie mozna bylo kufra zamknac. No, ale po demontazu zbednych szpargalow/zapadkow z tegoz zamka, zlozeniu calosci do kupy (:mur:), zamek zadzialal (na kazdy kluczyk co prawda ale dzialal) i pojechalimy dalej.. :D