PDA

View Full Version : Afryka


Lupus
06.03.2011, 18:28
Mam jakiś problem ze znalezieniem map pn Afryki, są jakieś jaja z Mapcenter a i ja się chyba starzeję. Chcę coś załadować na Garmina oprócz world i mam problem ze znalezieniem Czy może ktoś kuma czy T4A ma rozsądne mapy Sahelu, i w ogóle gdzie szukać jakiś darmowych, bo płatnych ni chuchu? Dzięki za pomoc!

rambo
06.03.2011, 19:15
Napisz dokładnie co potrzebujesz :Thumbs_Up:

Lupus
06.03.2011, 19:20
mauretania, Mali, Niger, Nigeria, Kamerun, Czad, Sudan. Ew. Maroko, Egipt, Etiopia. Dzięki, jakby co
Aha, kontakt, gdybyś mógł mi pomóc 885787034

sebol
13.03.2011, 20:42
Lupus zapytaj tu http://www.grupa18.pl/ byłem u nich i mają sporo atlasów , map i przewodników . Przyznam , że jest to najlepszy sklep z mapami jaki widziałem. Jak nie mają to zapytaj czy mogą ściągnąć

Lupus
14.03.2011, 09:46
Za pierwszym razem zabrałem sporo map, ale okazały się one nieaktualne. Tak na prawdę to podejrzewam że drogi na owych mapach wyznaczali kolonialiści, inne to chyba szlaki karawan. Okazało się że najlepsze są po prostu mapy Michelina - tam droga oznacza po prostu drogę. Gdybym kierował się dokładnymi mapami, pewnie do tąd by mnie szukali. Zależy mi właściwie na śladach wyznaczonych przez gps-owców, które kiedyś były dostępne bez problemu w necie, teraz mam z tym jakiś kłopot. Nie rozumiem tego, podejrzewam że spadła moja sprawność intelektualna. Tak że mam serdeczną prośbę, jeśli ktoś widział w necie mapki na Garmina z tamtych okolic proszę o cynk. I jeszcze jedno - może ktoś słyszał o możliwości dostania wizy tranzytowej przez Arabię S ?
I jeszcze jedno -Jakie są opcje dostania się promem z Etiopii do Jemenu? Wielkie dzięki, l
Dzięki ci Sebol za stronkę, jest zajebista, szukałem takiej firmy na Am Pd :)

rambo
14.03.2011, 10:48
Wysiadł mi mapsource i nie wiem co lepsze ale na te kraje i regiony co lupus wymieniłeś to są dość dobre mapy na gps

Misza
14.03.2011, 18:40
Arabia saud. praktycznie niedostępna dla nie-muslim turystów, chyba że masz koneksje i dostaniesz zaproszenie od firmy.

Kombinujesz w tym roku z CPD, czy liczysz że nie trzeba będzie?

Lupus
14.03.2011, 23:57
Arabia saud. praktycznie niedostępna dla nie-muslim turystów, chyba że masz koneksje i dostaniesz zaproszenie od firmy.

Kombinujesz w tym roku z CPD, czy liczysz że nie trzeba będzie?
Kombinuję bez, ew przez arabię tranzytem. Oni muszą i dają tranzyt, na 3 albo 7 dni jeśli się ma wizę po drugiej stronie. Tyle wiem, ale nie wiem gdzie to załatwić i czy nie ma haków. Info są bardzo niekonkretne. mogę też przez Jemen, Oman, ale daleko i same komplikacje graniczne, nie wiem co zastanę. Jak się nie da to cdp i pieprzony konwój, nie pasi mi to!.
Rambo, coś nie mogę znaleźć tych cholernych mapek na tamte okolice, miałem je poprzednio, ale coś się z tymi stronami podupcyło i mam problem. Zerknij na to swoim sokolim okiem ;)

sebol
26.03.2011, 11:33
a to jeszcze takie coś znalazłem http://www.worldofmaps.com/browse_category.cfm?ccd=operational_navigation_cha rts&c_id=102