PDA

View Full Version : Pompa hamulcowa kaput.


newrom
12.06.2008, 21:32
Ehh, poszedłem sobie zmienić płyn hamulcowy. Odkręciłem dekielek, założyłem rułke na odpowietrznik i zacząłem pompować. Najpierw wszystko wygladało w miarę dobrze. Ale jak nacisnąłem szybciej klamkę to z pompy wylatywało powietrze. Mnie to wygląda na padnięty tłoczek/uszczelki, gdyż ponieważ hamulce nie miały tendencji do 'rośnięcia'.
Sprawdziłem na stronie larssona i kiedyś mieli komplet naprawczy (poniżej 50zł), ale to było dawno i nie prawda.
Na chwilę obecną zostaje mi
1. zamówić genuine chąda part za 50erło(IMHO najlepszy pomysł ale przed weekendem już raczej nie dostanę).
2. szukać zamiennika w innych sklepach (gdzie?).
3. kupić używaną pompę (nie podoba mi sie bo może wyzionąć ducha za miesiąc)
4. kupić pompe uniwersalną na alledrogo (http://moto.allegro.pl/item370784852_uniwersalna_pompa_hamulcowa.html) - pozostaje pytanie o trwałość.


Jakieś pomysły ? :-)

Pozdr
newrom

chomik
12.06.2008, 21:37
Ehh, poszedłem sobie zmienić płyn hamulcowy. Odkręciłem dekielek, założyłem rułke na odpowietrznik i zacząłem pompować. Najpierw wszystko wygladało w miarę dobrze. Ale jak nacisnąłem szybciej klamkę to z pompy wylatywało powietrze. Mnie to wygląda na padnięty tłoczek/uszczelki, gdyż ponieważ hamulce nie miały tendencji do 'rośnięcia'.


Może nie jest tak źle z Chinskim pompowaliśmy 30 minut, strzykawkami od dołu itd...... może musisz jeszcze powalczyć....

newrom
12.06.2008, 22:19
Ale z czym mam walczyć ? Pompy nie miałem okazji zapowietrzyć, po prostu w pewnym momencie mocniej nacisnąłem klamke i poszły bąbelki. Później powtarzało się to zawsze przy gwałtownym naciśnięciu klamki. Generalnie to 97kkm jest niezłym wynikiem jak na życie pompy, szkoda tylko że jej zdechnięcie odkryłem w czwartek wieczór :-)


Pozdr
newrom

chomik
12.06.2008, 22:26
Ale z czym mam walczyć ? Pompy nie miałem okazji zapowietrzyć, po prostu w pewnym momencie mocniej nacisnąłem klamke i poszły bąbelki. Później powtarzało się to zawsze przy gwałtownym naciśnięciu klamki.
No tak, z opisu wydawało mi sie, że to przy odpowietrzaniu się dzieje... no to kiszka..

rambo
13.06.2008, 00:35
pompa tak ot nie pada sobie. walcz niewierny

newrom
18.06.2008, 19:00
Kolejny raport z pola walki. Dostałem dziś zestaw naprawczy, nie pasuje :mur:
Nr części się zgadza z modelem/rocznikiem/VINem ale nie zgadza się średnica (stary tłoczek jest węższy).
Ale ja nie o tym chciałem, na pompie z jednej strony (poniżej zbiorniczka - na cylinderku) mam napis "11 nissin" a z drugiej 9831. Mógłby ktoś sprawdzić co ma u siebie ?

Pozdr
newrom kolekcjoner zbędnych części ;)

podos
18.06.2008, 21:18
moze to znaczyc ze pompa byla od znacznie starszego moto i to jeszcze nie byla afryka... albo 03, trampolina? Sprawdze ci zaraz to.

ferdek
20.09.2008, 19:01
Nie wiedziałem gdzie napisać to podepnę się pod ten wątek.
Moje pytanie być może jest śmieszne, ale świeżak jestem (od razu zaznaczam, że szukałem na forum ale nie znalazłem).
Którędy może uciekać płyn hamulcowy?? Dziś wracając od Felka zauważyłem w wizjerku, że mam płynu do połowy (równo przy kresce). Zatrzymałem się żeby zobaczyć, czy gdzieś nie ucieka, ale ani przy zbiorniczku ni na końcach przewodów nie zauważyłem niczego podejrzanego (było mokro więc mogłem przeoczyć).
Dziwi mnie natomiast co innego: jak motocykl jest w pionie, to płynu jest do połowy wizjerka, jak stoi na bocznej stopce to jest prawie pełno a jak go przechylę na prawą stronę to nie widać go prawie wcale. To jest normalne?
Aha, nie zauważyłem żadnej zmiany jeśli chodzi o hamowanie.
Poradźcie mi co robić. Z góry dzięki

Misza
20.09.2008, 19:10
Nie kręciłeś ostatnio kierownicą w mocowaniach lub samym mocowaniem klamki/pompy? Sprawdź miejsce gdzie sztywny przewód łączy się z giętkim :)

wieczny
20.09.2008, 19:35
Jeśli ubyło płynu to znaczy, że ubyło Ci trochę klocków. Sprawdź ich stan.

PS: w błocie klocki znikają zaaaaajebiście szybko :)

Kazmir
20.09.2008, 21:26
Ferdek to normalne. Przy skręcaniu kierą czy pochylaniu sprzętu (przechyla się również zbiorniczek płynu) będą takie przekłamania jak opisałeś Spoko!!!

Kto jeszcze był u Felka? miałem jechać, ale kumpel wyciągnął mnie na Zalew Zegrzyński co by popływać takim pływadełkiem

http://www.trend27.pl/

ferdek
21.09.2008, 10:12
Dzięki chłopaki za odpowiedzi :webers:
U Felka ja jako jedyny reprezentowałem forum africa twin, niestety chyba z marnym skutkiem hie hie ale to się okaże jak Felek wróci, może mam jednak przedostatnie miejsce ;)
A byłem z doskoku, po prostu w piątek dowiedziałem się, że jednak weekend mam wolny to wsiadłem na motór i pojechałem zaliczyć traskę Felka, było fajnie :)

podos
22.09.2008, 10:53
na czym stoisz z ta pompą newrom. Poradziles czy nie jezdzisz?

newrom
23.09.2008, 09:28
Hamulce som dla mientczakuf, jeżdżę bez ;)

Po wyczyszczeniu całości i ponownym złożeniu pompka zaczęła działać. Znaczy mam zestaw naprawczy genuine honda do sprzedania choćby za stówkę ;>
A następnym razem wymienię pompę na jakąś ze sporta.

Pozdr
newrom