PDA

View Full Version : Nowy producent kufrów


MarekM
04.01.2011, 14:33
Alkar-Moto (http://www.alkar-moto.pl/)

Zamówiłem centralny, co prawda do KTM'a. Wykonanie pierwsza klasa :D

http://www.alkar-moto.pl/images/stories/ZDJECIA/lc804.jpg

andrzej-dtr
04.01.2011, 16:01
Nieźle wyglądają, a jak cenowo to wygląda?

wojtekk
04.01.2011, 16:23
Nieźle wyglądają, a jak cenowo to wygląda?

http://allegro.pl/kufry-aluminiowe-alu-adv-i1373465860.html

MarekM
04.01.2011, 18:08
Do KTM 990 ADV ceny kształtują się następująco:

1. Kufer centralny + płyta (zamki, itd.) - 1050 PLN
2. Kpl. kufrów bocznych (2 x 40 litrów) + stelaż - 2100 PLN.

Kufry, płyta i stalaże są malowane proszkowo. Wykonanie profi+ :)

MłodyUć
04.01.2011, 19:29
A to wykonanie jest kolegi z forum Varadero - JAQA. Ludziska bardzo sobie chwalą te kuferki, jakość pierwsza klasa, a i cena myślę, że jest dobra. :Thumbs_Up: Nowa w cale nie jest ta firma tylko za słabo szukałeś ;)

Strona internetowa Varadero: http://www.hondavaradero.pl/phpBB2/index.php

MarekM
04.01.2011, 21:17
A to wykonanie jest kolegi z forum Varadero - JAQA. Ludziska bardzo sobie chwalą te kuferki, jakość pierwsza klasa, a i cena myślę, że jest dobra. :Thumbs_Up: Nowa w cale nie jest ta firma tylko za słabo szukałeś ;) ....
Najważniejsze, że znalazłem, bo jakość jest rzeczywiście pierwsza klasa. Na wiosnę zamawiam boczne kufry. :)

deftones
05.01.2011, 00:26
Spotkałem się z opinią, że czarne kufry to zły pomysł z uwagi na to, że zawartość się gotuje. Prawda li to? Podczas jazdy pewnie nie ma problemu, ale na postoju w 30 st?

MłodyUć
05.01.2011, 00:52
Każdy kufer, który będzie stał na słońcu w 30st nagrzeje sie, a co za tym idzie jego zawartość. Nie sądzę, żeby kufer czarny zdecydowanie bardziej się nagrzał, nieważne na jaki kolor jest pomalowany, jest wykonany z blachy, a ten materiał się nagrzewa się tak samo... Chyba...:D

Olek
05.01.2011, 01:09
Czarny szybciej :)

andrzej 76
05.01.2011, 01:13
czarny - pewnie że się nagrzewa. alu czy plastik.
ale umówmy się. ilu z nas jeździ z białymi kuframi...?

Dzieju
05.01.2011, 07:42
To może lustrzanką jeszcze pomazać , jeszcze mniej się nagrzeje....hehe

LukaSS
05.01.2011, 09:31
Ładne te kuferki, pod warunkiem, że się nie wyszlifuje na asfalcie/kamieniach. Niestety zdarta farba po takim szlifie wygląda obleśnie i rzuca się w oczy :/

MarekM
05.01.2011, 19:49
Kufry alu, niemalowane i nieoksydowane, czyli większość, cholernie brudzą.

Nie wykluczone, że czarne się nieco szybciej zagrzeją, ale każdy blaszak będzie w końcu gorący, więc nie ma to aż tak dużego znaczenia. Po drugie co ma się tam gotować - śpiwory, namiot czy gacie. Mrożonek do Afryki chyba nikt nie wozi. :Sarcastic:

Kiedy kupowałem pierwsze kufry alu, tzn. Zegi, na rynku nie było wyboru. Dzisiaj jest i o to chodzi. :Thumbs_Up:

Bonjour
05.01.2011, 21:39
Postanowiłem przeprowadzić eksperyment naukowy lub bardziej pseudo naukowy bo naukowcem nie jestem :vis:.
Jako że stoi u mnie na półce komplet kufrów czarnych i komplet naturalnych alu, w takim samym typie i wymiarze postanowiłem co następuje:

Zapierdzielę najpierw termometr laboratoryjny w szklankę wody ( ma imitować browar) ;) następnie całość zaaplikuję do środka kufra koloru alu i biedę oświetlał halogenem 500 W z odległości 100cm przez okres 1h. Następnie całą operację powtórzę dla kufra malowanego proszkowo w kolorze czarnym. Następnie porównam wyniki i zapodam na forum. Szkoda że nie mam jeszcze anodowanego.
Ps. kufry boczne robione z 1,5 mm blachy to straszna kiła.

RAVkopytko
05.01.2011, 21:42
kufry boczne robione z 1,5 mm blachy to straszna kiła. zgadzam się,wrzuć kiełbase zamiast szklanki wody:drif:

MarekM
05.01.2011, 22:23
Mam wrażenie, że test będzie mało obiektywny, ale może się mylę. :D

MarekM
05.01.2011, 23:37
Postanowiłem przeprowadzić eksperyment naukowy lub bardziej pseudo naukowy...

Mam wrażenie, że test będzie mało obiektywny, ale może się mylę. :D


...Ps. kufry boczne robione z 1,5 mm blachy to straszna kiła.
Dlatego te kufry są z blachy 2 mm :Thumbs_Up:

http://img169.imageshack.us/img169/5410/bmw2g.jpg

Bonjour
06.01.2011, 00:13
Ty się lepiej przyznaj ile dostałeś rabatu za reklamę. :)

MarekM
06.01.2011, 00:50
Milion PLN w gotówce i wagon panienek lekkich obyczajów - na wyłączność. :dizzy:

... i reprymendę od Tomka Holana (ale to nie to forum) :D

deftones
06.01.2011, 01:06
Bonjour czekam z niecierpliwością na wyniki.

simi81
06.01.2011, 09:36
Ładne te kuferki, pod warunkiem, że się nie wyszlifuje na asfalcie/kamieniach. Niestety zdarta farba po takim szlifie wygląda obleśnie i rzuca się w oczy :/

Lansiarze , BLIZNY ZDOBIĄ WOJOWNIKA !!!!:D

Futrzak
06.01.2011, 10:37
Panowie kufry jak kufry trzeba przyznać że ładne cena niestety atrakcyjnością nie powala a czy jest sens przepłać za estetyke i robic reklame Holanowi to osobny temat bardziej zainteresowani wiedza jak jest z tym kolesiem

deny1237
06.01.2011, 11:34
No wlasnie ja tez nie chce robic nikomu antyreklamy ani tez reklamy ale firma Ho.......a..........n kufry kupuje a przynajmniej kupowała w Czechach w firmie Big Husky a u nas w polsce tylko sprzedawali. Ja osobiście kupowałem włsanie u Romana w Czechach , cena dużo lepsza a przedewszystkim Roman jest konkretny gość jak sie umawia na konkretny dzień i konkretna godziny to jest i wszystko zgodne z umową.

MarekM
12.01.2011, 19:45
Panowie kufry jak kufry trzeba przyznać że ładne cena niestety atrakcyjnością nie powala a czy jest sens przepłać za estetyke i robic reklame Holanowi to osobny temat bardziej zainteresowani wiedza jak jest z tym kolesiem

No wlasnie ja tez nie chce robic nikomu antyreklamy ani tez reklamy ale firma Ho.......a..........n kufry kupuje a przynajmniej kupowała w Czechach w firmie Big Husky a u nas w polsce tylko sprzedawali. Ja osobiście kupowałem włsanie u Romana w Czechach , cena dużo lepsza a przedewszystkim Roman jest konkretny gość jak sie umawia na konkretny dzień i konkretna godziny to jest i wszystko zgodne z umową.
Kufer kupiłem w firmie Alkar-Moto. Nie chodzi o reklamę, a o informację. Taki jest, między innymi, sens forum. IMHO rzecz jasna.

Holan dostaje szału zawsze kiedy ktokolwiek pochwali się na Advrider.pl nowymi kuframi jeżeli nie są to te jego "skrzynki na listy" Nomada czy jak im tam. :D

07 A-gent
15.01.2011, 12:19
Lansiarze , BLIZNY ZDOBIĄ WOJOWNIKA !!!!:D
to może warto pomyśleć o "postarzonych" fabrycznie, zbyt będzie na 100% :haha2::haha2:

Bartas
15.01.2011, 15:43
Hehe ja tez kuferki na adv zareklamowałem kumpla :) Też dostanę reprymendę? :D