PDA

View Full Version : Coś ciekawego na Litwie?


Bartas
29.12.2010, 12:45
Z nudy kombinuję to i owo. Może mi ktoś powiedzieć, czy jest coś ciekawego- poza zamkiem w Trokach- na Litwie?

Mech&Ścioła
29.12.2010, 13:02
W centralnej części kraju, między Kłajpedą a Panavezys, koło miejscowości Szawle. Może nie jest to najbardziej znane miejsce na Litwie, lecz myslę, że dosyć ciekawe.
Z wikipedii: "W miejscu tym postawiono w 1430 r. kapliczkę upamiętniającą przyjęcie przez Żmudzinów chrztu. Nad kapliczką górował wielki krzyż. Po upadku Powstania Listopadowego w 1831 r. zaczęto tam masowo przynosić i stawiać kolejne krzyże i od tego czasu przybywa ich stale."

zbyszek_africa
29.12.2010, 13:16
Południe Litwy, wzdłuż granicy z Białorusią. Piękne szutrówki, park krajobrazowy, sporo ślicznych miejscówek. Wyjazd przez Druskienniki (miescowość sanatoryjna) i przez zieloną granicę do Gib lub w kierunku Kanału Augustowskiego.
pozdr.

Patiomkin
29.12.2010, 13:31
Aquapark w Druskiennikach:)

http://www.akvapark.lt/pl/

suchy
29.12.2010, 13:34
Drzewo,gdzies na styku granic pl-lt-ru na ktorym siedzialo kilkadziesiat bocianow,niesamowity widok,poza tym cala masa szutrow:)

zibiano
29.12.2010, 14:21
dokladnie tak masa szutrów, mozna pogrzebac w lekturach szkolnych i poszukać na Niemnem "polskich" miejsc, mysle ze kilka osob jezdzilo takimi drogami to podpowie

pozdro

Dunia
29.12.2010, 14:23
Litwa-piękne zielone pola, brzydkie, szare postkomunistyczne miasteczka, czasami przedkomunistyczne wioski-te troche bardziej kolorowe, cala masa kurhanów i cmentarzy....no i bociany na wiosnę (ale nasze jakieś ładniejsze)....

lotnik
29.12.2010, 21:41
Uważaj na lokalną drogówkę, kroją strasznie

LukaSS
30.12.2010, 16:46
http://pl.wikipedia.org/wiki/Troki Troki - jest co zwiedzać :)

Dzieju
30.12.2010, 20:32
W Kłajpedzie jest delfinarium i coś w rodzaju muzeum morskiego jak dobrze pamiętam , dawno już tam byłem a w Wilnie możesz sobie wjechać na obrotową wierzę http://mapa.nocowanie.pl/litwa/wilno/zdjecia/22880831/ z której widać panoramę okolicy.
Szoku nie ma ale widoki ok.

Poncki
05.01.2011, 20:56
Wybieram się jutro rano na Litwę, więc jeśli ktoś ma jakieś sugestie lub chcecie, żeby coś sprawdzić zobaczyć itp. to właśnie jest ostatnia szansa:)

Futrzak
06.01.2011, 13:08
Więc tak 15km od szawli góra krzyż- kilka tysięcy krzyży w jednym miejscu, Wilno- starówka, Park Narodowy Mierzeii Kurońskiej, Rumszyszki- muzeum etnograficzne jezeli chcesz szczelić off to podobno niezłe są wydmy w Pervalce.

Futrzak
06.01.2011, 13:15
reszte znajdziesz w internecie wiadomości grom

wasilczuk
07.01.2011, 13:13
Na Litwie jest dużo pałaców i dworów, dworków zdewastowanych w czasach komunistycznych. W tych miejscach czuć, że tu była kolebka Polskości. Nie pamiętam miejscowości w której znajduje się majątek rodu Tyszkiewiczów. W oczach mi stoi grobowiec zasypany smieciami spomiędzy których widać metalowe trumny połamane i rozrzucone kości, piekny pałac, stawy, młyn wodny, drewniany most itd. jest tego sporo w okolicach Wilna. Są też miejsca związane z Piłsudskim- dworek nad jeziorem i miejsce jego narodzin. dla miłośników adwneczeru są linowe mosty wiszące nad rzekami- Wilia/Neris. w regionach typowo litewskich trzeba uważać. Polaków nie specjalnie lubią- można dostać w baniak.

Kastorcodex
08.01.2011, 14:07
Lektura warta polecenia.

Kawałek więcej niż Litwa:)

http://grodagroda.blogspot.com/

Cibor klv
08.01.2011, 16:13
Oprócz historycznie ważnych dla nas Polaków miejsc, jest tam w chuj kilometrów zajebistych szutrów no i piękne okoliczności przyrody.

BABA
13.01.2011, 23:45
zloty zimowe też mają dość klimatyczne :D:Thumbs_Up: i warte zobaczenia , a z tym to już u każdego różnie w zależności jak kogo skuje ... lodem :dizzy:

Antek
17.01.2011, 13:07
Muzeum Piwa:drif: we Lwowie (http://www.joemonster.org/art/16068/Muzeum_piwa_we_Lwowie)

Poncki
17.01.2011, 13:24
Muzeum Piwa we Lwowie

Gdzie Rzym, a gdzie Krym...

Antek
17.01.2011, 19:54
Aaaa:mad::bow::mur:

Coś mi się po popierdzieliło typowy objaw po weekendowy:Thumbs_Up::)

Poncki
18.01.2011, 10:08
Nie zmienia to jednak faktu, że miejsce ciekawe. Po Lwowie łaziłem kilka razy ale nigdy tam nie trafiłem. Przy najbliższej okazji ogarnę mam nadzieję:Thumbs_Up:

Poncki
02.03.2011, 14:54
Jakis czas temu byłem na Litwie.
Za dużo nie pozwiedzaliśmy, bo bylo na maxa zimno.

Ale mogę polecić:

-Zamek w Trokach. Prawdopodobnie pierwsza atrakcja po Wilnie która pojawia się w przewodnikach. Warto bo zamek jest na wyspie i ładnie zachowany. Do tego kilka pięter i sale z eksponatami. Nie przepadam za muzeami ale Troki polecam. Do tego ładna okolica. Po zamarzniętym jeziorze jeździł kolo na crosie, sporo łyżwiarzy, narciarzy itp.

-Wilno. Każdy ma internet więc znajdzie coś dla siebie. Fajne jest Stare miasto do pochodzenia po małych uliczkach, bramach itp.

-Aquapark Druskienniki. Na zimowe wycieczki jak znalazł:) Za 50 zł (w dni powszednie taniej) mamy 3h zabawy na wypasionych zjeżdżalniach, do tego baseny z falami, sztuczna rzeka itp itd. Fajna duża sauna i łaźnia. Nie ma tłoku. Za dopłatą około 20 zł kompleks 20 saun i łaźni. Bardzo polecam jako przystanek podczas zimowych wycieczek

-Grutas Park. Miejsce do którego przywieźli komunistyczne pomniki z całej Litwy. Napaliłem się na to straszliwie ale po obejrzeniu stwierdzam, że bieda na maxa. Może dlatego, że aura nie sprzyjała. Wstęp 30 zł. Idziemy przez las i oglądamy pomniki. Do tego jakieś stare maszyny i klatki z ptakami. Nie polecam... może w lecie jest fajnie.

-No i najważniejsze: Szuterki:) Pojeździliśmy troszkę małymi drogami. Wszystko zasypane, pola, lasy, piekne widoki. Miałem ogromną frajdę z jazdy osobówką. Trochę jak Colin Mcrae II :) Myślę, że w lecie drogi są idealne na Afryczkę. Konkretów nie zaproponuje ale polecam kupić mapę i zjeździć wszystko co najmniejsze. Jestem przekonany, że się spodoba.

werzaba
17.05.2011, 09:51
A czy jesteście w stanie polecić jakieś dobre i TANIE miejsce noclegowe na litwie, najlepiej w okolicach Wilna jak mniemam. Planuję mały wypadzik w czerwcu na kilka dni więc może macie jakieś sprawdzone miejsce.
Pozdrawiam