PDA

View Full Version : Hein Gericke Rally II szybkie i pilne pytanie


majo
09.12.2010, 22:14
Elo chłopaki i dziewczęta...zamierzam nabyć buty
Hein Gericke Rallye II GTX :)

ma ktoś te buty w rozmiarze 43,44 lub 45?? Nosze cywilne obuwie w rozm 43 a tabelka producenta wzbudza lekkie roztargnienie co do wybory rozmiaru.

http://www.hein-gericke.de/bekleidung/tuareg-rallye-ii-gtxr-stiefel-schwarz-15195.html (buty + rozmiarówka)

Darro
09.12.2010, 22:31
Zamów sobie o jeden numer większe. Ja noszę normalnie 44 ale jak mierzyłem w salonie to były na zbyt spasowane ( cienka skarpeta ). Sprzedawca polecił mi 45 i takie kupiłem. W praktyce to takie 44,5. BTW dobra cena na te butki.

majo
09.12.2010, 22:37
hmm ja mam 43 wacham sie miedzy 44 lub 45 (chyba lepiej aby były na 2 skarpety... ale z drugiej strony slabo sie chodzi w za dużych butach:) jak patrzę na podany rozmiar w cm to jestem skłonny kupić 45. Może ktoś mi wysłać jednego buta do przymiarki?? odeśle z alkoholowym gratisem :)

Darro
09.12.2010, 22:42
W 44 będziesz miał z 0,5 cm luzu, jedna gruba skarpeta - spokojnie. 45 możesz mieć trochę za duże...

Sołtys
10.12.2010, 00:17
Mam rozmiar 43 i te same buty, również 43. Nie kupuj większych niż 44, bo będą za duże. W moich zakładam 2-skarpety bez problemu. Każdy ma jednak inne łapy....
Bardzo dobra cena.

podos
10.12.2010, 08:17
hej, tak jak pisza chlopaki - 44 to MAX! mozesz zawsze podregulować wkładką.

Aha, to są niestety kiepskie buty. Choc cena, fakt niezła.
na pewno nie kupilbym drugi raz.

po pierwsze:

fatalny krój stopy (chyba na bardzo wyskoie podbicie) but sie nie układa, marszczy nie jest dopasowany, nie trzyma stopy przy chodzeniu.

plastikowa ochrona na wierzchu (do zmiany biegów?) odpada po sezonie

klamerki sie wycierają i otwierają same przy zmianie biegów np.

slaba ochrona stopy - paskudnie sobie nadkrecilem kostkę i kolano.

Natomiat - sa fantastycznie wodoszczelne do samej góry (wszycie jezyka z gore prawie do końca) i jesli ci sie nie wleje górą to masz sucho

Pastor
10.12.2010, 09:21
Tak jak Podos pisał - wiecznotrwałe to one nie są. Oprócz tych plastikowych nakładek to po 5 latach puściły szwy na podbiciu, ale tak to jest jak sie z Afrykami jeździ - co chwile trzeba przy nich klęknąć zeby cos naprawić i buty pękają :D
Puki sie toto nie popruło faktycznie było szczelne. A co do wygody to też dyskusyjna sprawa - musze pilnować zeby ucinać pazury, bo się kopyta słabo w nich mieszczą mimo że rozmiar niby akuratny.
Za te pieniądze to chyba jednak warto. Ale i tak mam to w dupie - jak już sie do szczętu rozlecą to będe jeździł w gumofilcach i tyle. :)

Zdrowia
:hello:

Dzieju
10.12.2010, 11:09
Proponuję podawać oprócz rozmiaru długość wewnątrz w cm i wszystko będzie wiadomo.

Franz
10.12.2010, 13:36
hmm ja mam 43 wacham sie miedzy 44 lub 45 (chyba lepiej aby były na 2 skarpety... ale z drugiej strony slabo sie chodzi w za dużych butach:) jak patrzę na podany rozmiar w cm to jestem skłonny kupić 45. Może ktoś mi wysłać jednego buta do przymiarki?? odeśle z alkoholowym gratisem :)

Noszę 43 ,te buty kupiłem 44 . Pasują i ten rozmiar kup.
Podos napisał ,że niedopasowane. Zależy od rodzaju stopy. Dla mnie są dopasowane na tyle ,ze kupiłem drugą parę na wszelki słuczaj.
To są buty turystyczne o wyglądzie enduropodobnym.
Używam do turystyki. Do enduro mam buty enduro :D
Odlatujące plastykowe nakładki przykleiłem klejem szewskim i trzyma się .

zgred
10.12.2010, 15:28
Orintuje się ktoś czy są do dostania w Dreźnie?
Na stronie HG nie ma żadnych informacji na temat sklepu w Dreźnie a tam mi najbliżej :)

Franz
10.12.2010, 16:12
Tam kupowałem dla siebie i Pastora


http://www.google.pl/maps/vt/data=LtgX-e3f8ctI3U5dJtbt7EJ1ZfRneYme,Jk_BXlqr_p1vCL79uFIq0T pJm3miQyfSn3M4en9wUrlmkuD1-18RltxBU48Jx21a79CRiBt4_oThwvg4HVub1Nh7qf6QVru5-va1Rm3HOEXNtDqPGw http://lh4.googleusercontent.com/public/Gz5UWwRMAGk505G6x4yeLfl-QH32iX3Bc09AoEp4EbYJzexKPzar2LIx4kA2GNdGmWSgz1pS3M kSGnlUIfwLJIVJqCAPUrmiOFF-S3LrgNn4
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ie=UTF8&cid=0,0,10199854323216468886&fb=1&hq=hein+gericke&hnear=Okr%C4%99g+Drezno,+Niemcy&gl=pl&daddr=Dresdner+Stra%C3%9Fe+47,+01462+Dresden+-+Cossebaude,+Niemcy&geocode=14347911813533889781,51.087140,13.639810&ei=IEUCTdyQHozLswaBtontCQ&oi=local_result&ved=0CCMQngIwAQ&z=16

Dresdner Straße 47
01462 Dresden - Cossebaude, Niemcy
0351 4521125

Pociąg: Cossebaude
Trasa dojazdu

Sołtys
10.12.2010, 16:13
Orintuje się ktoś czy są do dostania w Dreźnie?
Na stronie HG nie ma żadnych informacji na temat sklepu w Dreźnie a tam mi najbliżej :)

...zapytaj: dresden@hg-shop.com

Nawiązując do poprzedników - ja do tych butów nie mam na razie żadnych zastrzeżeń. Naturalnie nie oferują takiego bezpieczeństwa jak krosowe skorupy ale nadrabiają wygodą i nieprzemakalnością.
Co do ochraniaczy, to mają coś, czego większość tego typu butów nie posiada - ochraniacz palców stopy.
Po 20kkm w skrajnie różnych warunkach wszystko się trzyma kupy. Przy glebie asfaltowej jedna klamra dość mocno się starła - nie odpadła jednak i funkcjonuje do dzisiaj.
Dobre, turystyczne buty za rozsądne pieniądze.

sadzio
10.12.2010, 16:26
Majo
Jest szansa podłanczyć sie pod zamowienie?
Tylka dla mnie rozmiar 45.
Pozdrawiam

majo
10.12.2010, 19:29
sadzio przykro mi ale kolega robi mi przysluge kupujac buty na miejscu i wolalbym go dodatkowo nie obciążać...istnieje możliwość zakupu przez internet. Chłopaki czy możecie i wysłać po jednym bucie do przymiarki 43 i 44?? Oczywiście pokryję koszty wysyłki w obie strony+wkładka(prezent-niespodzianka) + co najważniejsze zrobicie dobry uczynek dla Czarnucha. Zainteresowanych proszę o kontakt na PW. Pilne

sadzio
10.12.2010, 19:58
majo - dzieki, za szybka odpowiedz.
Pozdrawiam.

e200g_
10.12.2010, 23:54
Elo chłopaki i dziewczęta...zamierzam nabyć buty
Hein Gericke Rallye II GTX :)

ma ktoś te buty w rozmiarze 43,44 lub 45?? Nosze cywilne obuwie w rozm 43 a tabelka producenta wzbudza lekkie roztargnienie co do wybory rozmiaru.

Też mam te buty i moje żona też takie ma. Ja rozmiar 44, ona 39. Mimo iż kupowałem w takim samym rozmiarze jak normalne obuwie, to spokojnie wystarcza miejsca na grube skarpety. Co do ich rzekomej rozpadalności się, to po 2 latach użytkowania stwierdzam, że wszystko jest na swoim miejscu, tak jak było. Nie pękły żadne klamerki, nie otwierają się przy zmianie biegów, nie odpadła nakładka z czubka buta. Spokojnie chodziłem w nich nawet po kilka kilometrów w czasie zwiedzania rozmaitych obiektów i nie mogę powiedzieć, żeby coś mi się nie dopasowywało do stopy. Wygodne, mimo , że nie jest to but do chodzenia w nim na dłuższą metę, tylko do jeżdżenia na motocyklu.

Do jazdy terenowej zdecydowanie nie polecam, buty 100% turystyczne, o wyglądzie niby enduro. 500% nieprzemakalne!!! Nie ma takiej ulewy, której by nie wytrzymały! Jeśli masz okazje kupić je w dobrej cenie, to nawet się nie zastanawiaj.

Dzieju
11.12.2010, 18:06
Co do ich rzekomej rozpadalności się, to po 2 latach użytkowania stwierdzam, że wszystko jest na swoim miejscu, tak jak było. Nie pękły żadne klamerki, nie otwierają się przy zmianie biegów, nie odpadła nakładka z czubka buta.
A jaki przebieg zrobiłeś? Jeden rocznie zrobi 15-20tyskm częściowo w ciężkich warunkach inny 5 tyskm lajtowo po asfalcie.
Jednemu wystarczą na 2 lata drugiemu na 6.
Przymierzam się też do butów i dokładniejsze informacje się przydadzą każdemu.

Lepi
11.12.2010, 18:16
A co je upodabnia do butów enduro? Brak zamka?

puszek
11.12.2010, 20:13
Moje dainesse virungi rozpadly sie po 2,5 roku...Rozchodzi się scierwo na szwach..Takie buty to chyba raczej do lansu sie nadaja....Jeśli zamierzasz sie meczyc w błocie ,piachu i na kamieniach to chyba żadne skorki tego nie przetrzymaja....

majo
11.12.2010, 20:15
Lepi jaki but każdy widzi:) Wizualnie mi osobiście się podobają:) Tak samo jak Multipla, Twingo i Impreza w wersji Bug - eye:) Sołtys dzięki wielkie za okazaną pomoc:)

Puszku do lansu przede wszystkim..a najbardziej do brodzenia po pas w wodzie:)

e200g_
11.12.2010, 20:28
A jaki przebieg zrobiłeś?

Około 20tys, z racji wykonywanej pracy mało mam czasu na jazdę. Tez uwazam, że odnośnie butów motocyklowych powinno się podawać ile były na nogach w czasie jazdy, a nie ich wiek. Buty używam na asfalcie, chyba, że sytuacja wymaga zjazdu z asfaltu. Jeżeli wychodzę pojeździć w terenie, wtedy zakładam buty do jazdy w terenie.

majo
14.12.2010, 18:06
ok dostałem buta dzieki uprzejmości Sołtysa:) dzieki brachu wielkie:) 43 jest super nawet na bardzo grubą skarpetę. Wizualnie bardzo fajny but, ochraniacz na palce również wygląda bardzo solidnie, but dobrze sie trzyma stopy, język z gore-texu (jak zresztą pisaliście) pozwala na przechodznie po dośc głebokich kałużach czy strumieniach:) Co mnie wkurza w tych butach... marszcząca sie skóra po obu stronach od kostki wzdłóżnie w kierunku palców - efekt fałdki( hukowo to wygląda i psuje caly wyglad) po 2 ochraniacz na kośc piszczelową jest "bardzo" symboliczny.

Reasumując ciekawy but do turystyki, w obecnej cenie ciężko coś znaleźć konkurencyjnego z gore-tex em.

Orientuje sie ktoś czy Oxtary Infinity (widziałem u kilku osob) też sie tak rozczłapują na boki??

PawelZDR
14.12.2010, 19:36
Tak samo, to jeden i ten sam but.

Sołtys
14.12.2010, 19:53
@Majo - niezamaco,drobiazg

...te fałdki, to chyba moja wina - chodziłem w niedopiętych butach. W jeździe to raczej nie przeszkadza. Wg niemieckich "testerów" ochraniacze - w porównaniu do innych tego typu butów - są jak najbardziej OK.

Infinity - to ta sama podeszwa ale nie ten sam but. Nie ma ochraniacza na palce, inny krój i inny układ klamer. Też niezły obów.

Może to niemieckie zestawienie będzie pomocne:

podos
15.12.2010, 13:57
Co mnie wkurza w tych butach... marszcząca sie skóra po obu stronach od kostki wzdłóżnie w kierunku palców - efekt fałdki( hukowo to wygląda i psuje caly wyglad)



Dzieki ze to nazwałeś po imieniu - dokładnie mi o to chodziło.

Henryk-Knox
18.12.2010, 10:19
to jest to zjawisko które zniecheciło do zakupu tych butów , natomiast mierzyłem sidi adventure i takiego czegos nie ma .

majo
20.12.2010, 18:28
Panycki tylko bez ciśnienia w obecnej cenie czyli do 650 pln nie znajdziecie moim zdaniem lepszych butów do turystyki. Są wygodne, mają gore tex (wiec powinny wytrzymac 3 dni w deszczu non stop:)) mają ciekawy wyglad i bardzo łatwo się je zaklada. A ta fałdka coż to na pewno nie jest powód aby tych butów nie kupic:)

zgred
17.01.2011, 21:53
Czym impregnujecie te HG laćki? Raczej pastujecie, czy może jakiś impregnat?

jun
30.10.2011, 18:29
Mam zamiar kupić sobie takie butki Hein Gericke Rallye II GTX i jestem ciekawy opini Majo jak po roku użytkowania wyglądaj buty. Czy warto je kupić.

majo
30.10.2011, 22:48
Nie ma pojęcia:) Poszedłem w innym kierunku:)

Mat
31.10.2011, 10:08
Mam zamiar kupić sobie takie butki Hein Gericke Rallye II GTX i jestem ciekawy opini Majo jak po roku użytkowania wyglądaj buty. Czy warto je kupić.

Mam Oxtary Infinity (jedna cholera, różnią się tylko klamrami).
Z perspektywy ponad 3 lat używania - polecam.
Jedyny moim zdaniem słaby punkt to klamry - w tej wersji plastikowe - 3 z 4 już wymieniłem. Poza tym - super. Fałda jest, ale wisi mi to bo w niczym nie przeszkadza. Brodzenie po wodzie (byle się nie przelało), jazda w deszczu przy 3 st.C. i takie tam zabawy. Jak zabiję te, pewnie kupię takie następne.
Aaaaa, konserwacja - w tym roku (chyba po raz pierwszy) potraktowałem je pastą w płynie (tubka z gąbką) do goretexu. Wyglądają jakby lepiej :)

jun
31.10.2011, 16:13
Dzieki Mat. Właśnie namieżyłem takie buty na ebay w roządnej cenie pewnie się skusze.

majo
31.10.2011, 22:41
http://www.hein-gericke.de/bekleidung/tuareg-rallye-ii-gtxr-stiefel-schwarz-15195.html
promocja:)

gdziala
31.10.2011, 23:43
Zostaly tylko male rozmiary :(