PDA

View Full Version : Buzer-czy jest sens?


Dzymy
09.11.2010, 00:26
Witam wszystkich forumowiczów od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie czy jest sens inwestować w zbroję czy ochraniacz buzer,biorąc pod uwagę komfort jazdy i bezpieczeństwo to chyba nie jest taki zły pomysł...liczę na pomoc w podjęciu decyzji.pozdrawiam Dzymy

Poncki
09.11.2010, 00:46
Wszystko zależy od tego jak i gdzie jeździsz.

Np w tzw. ciepłych krajach nie dasz rady jeździć w zwykłej kurtce motocyklowej i zbroja jest super rozwiązaniem.

Temat już był więc poszukaj dokładnie, na bank coś znajdziesz.

jochen
09.11.2010, 09:55
Jest sens, nawet w naszym nadwiślańskim kraju w lecie bywa bardzo gorąco, a buzery są przewiewne zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo. Jazda w samej koszulce to spore, a bezsensowne ryzyko (pogadaj z Krystkiem i Kubą o ich doświadczeniu z Rumunii). Radziłbym jeździć w kurtce, albo buzerze, można też w jednym i drugim:D

Olek
09.11.2010, 11:24
Zbroja i tylko zbroja, i tak jest w lecie za gorąco w tym, a obecnie jeżdżę w zbroi pod kurtką i też uważam że jest to najlepsze rozwiązanie, mało która kurtka ma porządne ochraniacze..

Dzieju
09.11.2010, 11:42
Wprawdzie nie używam ale chciałbym wiedzieć i mam pytanko do użytkowników.
Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa jeśli coś ostrego( np końcówka gałęzi , klamka , kierownica ......) trafi między ochraniacze w siatkę.
Zdaje się ( jak dobrze pamiętam ) Felkowski doznał trafienia w siatkę i w żebro....stąd moja wątpliwość na ile daje to ochronę.
Przewiew owszem , niektóre otarcia ochroni ....a reszta?
Zbroja pod kutrką działa ale czy sama też?

majki
09.11.2010, 11:59
Felek dostał szybą w OCHRANIACZ na klacie i szyba go przecięła trochu. Strach pomyśleć co by było jakby trafiła obok...

Generalnie zbroja jest bliżej ciała i wg mnie lepiej chroni niż kurtka. Faktem jest, że przy szlifie na asfalcie może się podrzeć siatka, można się nadziać siatką na coś, ale kurtka też nie jest idealna. Gro ludzi lata w zbrojach i jakoś jeszcze nie widziałem ogromu zniszczeń po W w samej zbroi. Poza tym można wybrać bardziej obudowaną wersję w celu minimalizowania strefy nie chronionej. ;)

Jak narazie u mnie wygląda to tak:
lato, gorąc, off: zbroja + ew. koszulka enduro,
okresy chłodniejsze i dalsze wyjazdy: kurtka z protektorami,
okres obecny: zbroja plus nieprzewiewno-nieprzemakalna kurtka Scotta.
I jest git. :)

Beddie
09.11.2010, 12:53
Najechał kiedyś na mnie pan osobówką wycofując z posesji i wtrącił mnie do rowu. Jechałem w buzerze pod spodem i polarze forumowym. Przekoziołkowałem tak, że spadłem na brzuch a motocykl na mnie. Przygniotło mnie tak niefortunnie, że się nie mogłem ruszyć. Policjanci przejeżdżający akurat obok zwlekali ze mnie afrykę we dwóch.
Dzięki buzerowi nie stało mi się nic.

Patiomkin
09.11.2010, 13:30
Jest sens, jest sens, jest sens! W mieście w terenie, pod kurtką, pod koszulką. W dzień upalny i chłodny suchy i wilgotny.

Rzadko wypowiadam się tak jednoznacznie ale jeśli ktoś napisze "to zależy, czasem tak czasem nie, a może ograniczy ci ruchy, a może to a może tamto" To olej to, kupuj i zakładaj zawsze. Polecam 661 na grubej siatce i z wypełnieniami na rękach pomiędzy protektorami z tworzywa na łokciach i barkach. Równie dobrze możesz wybrać inną sprawdzoną Jedyne co istotne to świadomość, że dobre zabezpieczenie nie powinno przesuwać "granicy" bezpiecznej jazdy.

jorge
09.11.2010, 13:38
Tu masz ładnie opisane co i jak:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2240

motormaniak
09.11.2010, 13:41
Ja mam plastikowy na korpus i ramiona. Plusem jest to że myje go z błota pod prysznicem, oraz to że w upale jak odpoczywam to rozpinam na dole dwie klamry i już mam przewiew. Minusem to to że nie ma zintegrowanej osłony na łokcie. Bez buzera na offa nie jeżdze bo nadziałem się na pieniek, na własną kierownicę i dostałem kamieniem w klatę. Do jazdy szosowej buzera nie stosuję, głównie ze względu na to ze nie mam buzera na siatce tylko goły plastik.

Pastor
09.11.2010, 13:49
Jest.

Lepi
09.11.2010, 14:31
Oczywiście jest sens. Tak samo jak jest sens poduszki powietrznej w aucie. O kurcze, poduszki nie mam ale zawsze wożę jaśka ;)

RAFWRO
09.11.2010, 18:39
Ja latem zawsze śmigam w zbroi. Gdy jest chłodniej ubieram na zbroję kurtkę z której wyjąłem ochraniacze,

luzMarija
09.11.2010, 20:46
Odkąd mam zbroję wyjąłem z kurtki ochraniacze. Zbroja jest bliżej ciała jak już ktoś bystrzejszy zauważył; przy szlifie np. ochraniacze na łokciach czy przedramionach mogą się przesunąć w katanie, na siatce jednak dużo mocniej przylega do ciała.

banditos
09.11.2010, 21:28
Marianna co masz za zbroje bo tez sie czaje na cus takiego....

luzMarija
09.11.2010, 21:56
Alpinestar Bionic. W pytke wdzianko.

Dzymy
09.11.2010, 23:47
Widzę,że najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie zbroi i buzera,teraz częściej jeżdżę off-em więc padło na buzer,zbroję odstawiam na przyszły sezon.Dziękuję wszystkim za opinie oparte na doświadczeniach,na pewno skorzystam z cennych rad.Pozdrawiam Dzymy

majki
10.11.2010, 17:45
Można też kupić coś takiego: http://www.zandona.net/pol/prodotti/76-spartakus-170x6-180x7-190x8.html . Buzer z pełną ochroną, ale bez siatki. Mierzyłem coś takiego i jest całkiem sensowne, tylko się dłużej zakłada. ;)

AmberBamber
10.11.2010, 21:15
661 zajebago polecam nawet nago :lol8:

latem koszulka termoaktywna i zbroja a teraz koszulka termoaktywna+ zbroja+ kurtka z wyjętymi protektorami... i latem i zimą i zawsze (nawet po bułki do sklepu) takie homonto :

http://www.leatt-brace.com/index.php/choose-your-sport/enduro/leatt-gpx-adventure-ii

Jaro-Ino
11.11.2010, 16:07
Vexort, jaka jest cena tego homonta? Wydaje się być bardzo sensownym rozwiązaniem w jakiejkolwiek podbramkowej sytuacji. kask, rękawice, ten naszyjnik, zbroja, buty crossowe i ochraniacze na kolana. W taki zestaw chce się wyposażyć, ale chciałbym się dowiedzieć jakie spodnie do tego się nadadzą, żeby w chłodniejsze dni nie zamarznąć z nogami na podnóżkach. Jakie ochraniacze bioder stosujecie? Czy spodnie enduro/cross są ciepłe i mają takie ochraniacze?

AmberBamber
11.11.2010, 21:03
cena za leatt brace adventure to ok 700-800 zł. super sprawa choć nie miałem okazji (i całe szczęście) sprawdzić jak działa a z racji wykonywanego zawodu spotykałem się z motocyklistami których kręgosłupy nadawały się do wymiany a że "800zł=/=kręgosłup" więc wydaje mi się że warto. a jeśli chodzi jazdę w chłodniejsze dni to i tu kalesony termoaktywne+ ocieplacze na kolana+ ochraniacze+ na to wszystko spodnie M65 :) które bardzo sobie cenię ze względu na dobry materiał, pojemne kieszenie i szerokość niekrępującą ruchów i mieszczącą każde nakolanniki.

Polecam

Olek
13.11.2010, 15:18
Żaden buzer tylko zbroja, jak lecisz to na łokcie najpierw..

sapper
25.01.2013, 20:44
a powiedzcie cię mi jaka kurtka na zbroje?? dopiero wyleczyłem zgnieciony bark(mały off i niepozorna gleba...) i mam manie na punkcie bezpieczeństwa wiec interesuje mnie tylko wariant zbroja kurtka tekstylna! co polecacie?

dawid8210
25.01.2013, 21:20
Jak się ma? A no tak że zakładasz kurtkę na zbroje i latasz, o ile wlezie to pod kurtkę. Robię tak i se chwalę. Z resztą nie tylko ja :)

sapper
26.01.2013, 09:15
planuje zakup i zbroji i kurtki wiec chyba dobiorę coś większego.