PDA

View Full Version : Materiał o motycklistach


SZKOT
04.06.2008, 13:57
bez komentarza :mur:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88721,5275251,Motocyklisci_to_same_problemy_.ht ml

puszek
04.06.2008, 14:07
...ja nawet na liczniku nie mam cyferki 300 na godzine...:confused:

hubert
04.06.2008, 14:12
Ten kolo bez kasku z petem w zębach był zajebisty ... przecież on nie jechał tylko się nogami odpychał he he :haha2:

SZKOT
04.06.2008, 14:14
posadzili przerażonego... operatora mikrofonu i powiedzieli... zasuwaj! :-D

Karol
04.06.2008, 15:27
Ja jestem ciekaw czy dożyje takiego momentu w którym ktoś nakręci pozytywny filmik o motocyklistach, od kilku lat każdej wiosny mamy "okazję" dowiadywać w telewizji jak bardzo jesteśmy niebezpieczni dla otoczenia -> żenada i tyle...

7Greg
04.06.2008, 17:46
A może zebrać na Youtube filmy o wypadkach puszek i im wysłać. Przecież to puszki sieją spustoszenie.

Pastor
05.06.2008, 09:11
A może zebrać na Youtube filmy o wypadkach puszek i im wysłać. Przecież to puszki sieją spustoszenie.

Eeee nie wyda. Przekaziory szukają wroga publicznego :vis: bo taka sensacja lepiej się sprzedaje. Nie cierpię TV, a szczególnie tych gównianych komercyjnych Srolsatów i Tefałenów... Zero rzetelności, zero uczciwości - tylko pogoń za szmalem... :Thumbs_Down:
Na pochybel cymbałom!

A kolegom Zdrowia!
:hello:

Karol
05.06.2008, 16:59
Troszkę odejdę od tematu AT mam nadzieję, że Ramires nie udusi mnie za to co za chwilę przeczytacie, próbowałem się powstrzymać od napisania tego ale jakoś mi nie wyszło. Jestem przeciwnkiem spiskowych teorii dziejów ale w tym przypadku sprawa, jest moim zdaniem prosta. To są spółki giełdowe a więc cena przedsiębiorstwa oprócz sytuacji w sektorze zależy m.in. od jego atrakcyjności. a co wpływa na atrakcyjność? -> Oglądalność!!!. i tu koło się zamyka. "Vox Poluli, Vox Populi" Panowie, ludzie chcą widzieć szaleńców na motorach to widzą w telewizorni każdej wiosny
posadzili przerażonego... operatora mikrofonu i powiedzieli... zasuwaj! :-D moim zdaniem to całkiem możliwe.
ps. w tym wątku nie oskarżam i nie oceniam nikogo wnioski niech każdy sobie sam dla siebie wyciągnie, zdrofia:)

Marcin SF
05.06.2008, 17:12
Dla mnie ten reportarz film czy cokolwiek nie pietnuje motocyklistów jako imbecyli, pokazuje również że kierowcy samochodów nas nie widza. Pietnuje natomiast dużo zachowań motocyklistów które dla mnie również sa idiotyczne i sam jestem nim przeciwny. Oczywiście żeby się sprzedał musi pokazywać skrajne przypadki. Kto będzie oglądał motocykliste jadącego 50 km/h w mieście, albo kierowce który nie zajechał komuś drogi.

Może trochę wsadzilem kij w mrowisko ale obejżałem, nie wzbudził we mnie negatywnych emocji, a wręcz potwierdził moje doświadczenia z innymi użytkownikami dróg z motocyklistami włącznie.

Karol
05.06.2008, 17:59
Ależ oczywiście zgadzam się całkowicie. Nie jesteśmy wielbłądami tylko częścią społeczeństwa i tak jak w społeczeństwie ciężko jest uświadczyć rozsądku tak i wśród motocyklistów zdarzają się zgniłe jabłka. Mnie samego irytują goście śmigający po mieście grubo ponad 100 okazując przy tym swoją nonszalancję wobec innych uczestników ruchu. Jednak takie filmiki zawsze powodują we mnie oburzenie, bo są tendencyjne i pozwalają ludziom, którzy nie mają nic wspólnego ze środowiskami motocyklowymi wyrobić sobie opinię na Nasz temat. Wpieniało mnie, kiedy jeździłem na uczelnie motocyklem a wykładowcy na początku patrzyli na mnie przez pryzmat takich właśnie sensacyjnych newsów powtarzanych, co roku, może, dlatego tak mnie to wkurza.
Zdrofia

hubert
05.06.2008, 18:33
Spoko pamiętam jak kupowałem motocykl to kumple w pracy śmieli się ze mnie i mówili że kupią mi w prezencie szkopski hełm :D A teraz okazuje że kilku z nich przebąkuje coś o kupnie pierdzipęda żeby dojeżdżać do pracy :)

Myślę że z czasem ludzie przestaną postrzegać motocyklistów jako wariatów jeżdżących na kole 200 km/h przez miasto albo jako wielkich miśków na czopkach, którzy spuszczają wp...dol każdemu na swojej drodze. Trzeba tylko trochę czasu ...

Karol
07.06.2008, 00:03
Myślę że z czasem ludzie przestaną postrzegać motocyklistów jako wariatów jeżdżących na kole 200 km/h przez miasto albo jako wielkich miśków na czopkach, którzy spuszczają wp...dol każdemu na swojej drodze. Trzeba tylko trochę czasu ...
myślę że Trafiłeś w samo sedno:), nom ale tak jak mówisz mam nadzieje że przyjdzie czas kiedy ten poziom świadomości społeczeństwa odejdzie kiedyś w niepamięć:) zdrofia

giziu
07.06.2008, 00:19
Dopóty dopóki wśród motocyklistów znajdą się własnie tacy "szybcy chłopcy" zawsze opinia o nas będzie zła - jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Dlaczego właśnie się nie pisze o ludziach, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami;) tylko o "wariatach". Sorki, możliwe że komuś się narażę, ale jestem zdania, że gościu pędzący ponad 2 paczki po mieście na jednym kole musi mieć coś pod deklem nie tak.

JareG
07.06.2008, 01:58
(..) nom ale tak jak mówisz mam nadzieje że przyjdzie czas kiedy ten poziom świadomości społeczeństwa odejdzie kiedyś w niepamięć:)
A ja sie nie ludze.. patrzac np. na zloty BMW (4oo) w moim miescie, od kilkunastu lat jest tak samo - pustoglowie, jakies dziwne poczucie smaku (estetyka), itd. Nic sie nie zmienia - a przeciez jest coraz wiecej kasy, dostep do netu.. IMO po prostu mamy coraz bardziej prostackie spoleczenstwo, ktore szuka coraz to nowych i jednoczesnie latwych doznan (w tym przypadku na moto), coraz latwiej dostepnych dla kazdego :mad::Sarcastic:
:Thumbs_Down:

Zoltan
07.06.2008, 20:12
A żeby znależć winnego tej sytuacji..
Nikt inny tylko media typu Srolsat, :D bardzo fajne określenie :D , promują modę na eXtremalne przeżycia..
A to co eXtremalne, z natury rzeczy ma się ocierać o śmierć, wyzwalać aDrenalinę, i inne takie bzdety..inaczej nie jest eXtremalne..
No i jak po oglądnięciu kilku programów Extremalnie Powerowych, mając motocykl, o którym kilka(naście) lat wcześniej nawet zawodowi ściganci nie mogli marzyć, jechać przez miasto 50, a po "drodze niezabudowanej" 90 :dizzy:

Inaczej mówiąc: "Próbuj się zabić, albo zostań mięczakiem", takie wzorce zachowań daje magiczne okienko. Jak myślicie, co utkwi w głowie świeżo upieczonego motocyklisty po obejrzeniu tego materiału ? .. na zegarze musi pojawic się 300!!

Szerokości

Dzieju
07.06.2008, 22:11
Panowie, tak było, jest i będzie, tylko nowe technologie dają większe możliwości (prędkości)
w celu pokazania " to ja jestem najlepszy-najszybszy".
Jak 30 lat temu udało się polatać WFM-ką 80-100km/h to raczej nikomu się krzywdy nie robiło.
Teraz tyle to teraz latają skutery.
A faktycznie , tendencyjność mediów jest przerażająca , siedzi tam stado baranów którzy są gotowi przekazać same bzdury żeby tylko mieć z tego kasę i to wokół niej sie wszystko kręci.
A jak by tak ktoś zmontował materiał o kierowcach samochodów osobowych, co wyprawiają na drogach ich zachowanie w stosunku do innych.
Łącznie ze zbliżeniami ich ofiar we krwi ( co by lepiej przemawiało).
Tylko kto to by dopuścił na antenę??

zagon
07.06.2008, 22:50
Polecam Sz. Czarnuchom zapoznanie się z wątkiem na ten sam temat na forum VFR-ek pt. "Nagonka na motocyklistów- Polsat śmierdzi" http://www.vfr-oc.pl/forum/viewtopic.php?t=3579 Zbieżność opinii i spostrzeżeń uderzająca. :) Media- "bramkowanie informacji" podanej w sposób przyswajalny dla "masy".