PDA

View Full Version : Światła STOP, Givi Maxia.


wieczny
14.10.2010, 21:11
Givi robi tylko światła STOP, czy są to również pozycyjne?

Lepi
14.10.2010, 21:20
Są pozycyjne, kierunki i podświetlane choinki na święta. Może zdążysz ;)

wieczny
14.10.2010, 21:32
Lepi. Sprawę przedstawię Ci inaczej. Po kateemiarsku.

Niech te gramy które wożę na siebie zapracują ;).

Lepi
14.10.2010, 22:07
Oj jeszcze nie myślisz po "kataemiarsku". gramy które nie pracują należy kastrować a nie wymyślać im zadania :)

wieczny
14.10.2010, 22:37
Pytam, bo ja mam pozycyjne i stop. Różnią się tylko gęstością strumienia światła padającą na daną powierzchnię.

Wygląda mnie to na chałupniczo położoną ynstalancję, dlatego chciałem wiedzieć jak jest w serii. Stop u mnie nieźle daje po oczach. Może nawet i za bardzo :-/.

7Greg
14.10.2010, 23:34
Różnią się tylko gęstością strumienia światła

Jak powszechnie wiadomo nazywa się tak widzialną część promieniowania elektromagnetycznego, czyli promieniowanie widzialne odbierane przez siatkówkę oka ludzkiego np. w określeniu światłocień. Wiele zależy od jakości bo wiele substancji barwiących płowieje nie tylko od kontaktu ze światłem widzialnym, ale i bliskim ultrafioletem pochodzącym ze Słońca. Rozszczepiając, za pomocą pryzmatu, światło emitowane przez rozgrzane ciała , można zaobserwować wzrost temperatury przesuwając termometr wzdłuż uzyskanych barw widmowych. Biorąc wiele aspektów pod uwagę można mówić o "świetle widzialnym" i "świetle niewidzialnym".

Ściśle powiązane są również pojęcia dyfrakcja, fluorescencja, fosforescencja, interferencja, luminescencja, odbicie, polaryzacja fali, prostoliniowość rozchodzenia się fal, rozpraszanie światła, rozszczepienie, sonoluminescencja, widzenie stereoskopowe, załamanie, zjawisko fotoelektryczne wewnętrzne i zewnętrzne (fotoemisja).

Zwróć uwagę również na ilość lumenów. Jak wszyscy wiemy lumen to - jednostka miary strumienia świetlnego w układzie SI. Mówiąc prościej to strumień świetlny wysłany w jednostkowy kąt bryłowy (steradian) przez izotropowe punktowe źródło światła o światłości jednej kandeli umieszczone w wierzchołku tego kąta.

Można podejść do zagadnienia od strony lux-ów. Ze szkoły wiemy, że Luks (lx) określany jest jako oświetlenie wywołane przez równomiernie rozłożony strumień świetlny o wartości równej 1 lumen (lm) padający na powierzchnię 1m2, a więc: 1 lx = 1 lm / m2.

Oczywiście nie bez korelacji pozostaje tu kandela. Jest to światłość z jaką świeci w określonym kierunku źródło emitujące promieniowanie monochromatyczne o częstotliwości 5,4·1014 Hz i wydajności energetycznej w tym kierunku równej (1/683) W/sr. Starsza definicja określała kandelę jako światłość 1/600000 m² powierzchni ciała doskonale czarnego w temperaturze krzepnięcia platyny pod ciśnieniem 1 atmosfery fizycznej.


Także, aby nie zrobiła się nam tu dyskusja akademicka, przeanalizuj odległości, jasność i natężenie słońca podczas jazdy i będziesz wiedział czy światła postojowe nie będą aby zbędne ;)

wieczny
15.10.2010, 00:32
JZYe0Xmx66M&feature=related

:dizzy:

ATomek
15.10.2010, 00:44
Nie działają odblaskowe!

gdziala
15.10.2010, 04:10
7Greg czy mógłbyś rozwinąć temat tych kandeli bo kupiłbym kilka do mojego trampka tylko nie wiem czy podpasują:D

7Greg
15.10.2010, 09:26
Nie działają odblaskowe!

Chyba wsteczne :D :haha2:

x1zDDajQKsw

ATomek
15.10.2010, 09:56
Odblaskowy Anioł, którego spotkałem w drodze do Białej, po takiej lekturze zaszyłby się w kąt i cicho zapłakał.

wieczny
15.10.2010, 09:59
Praise the Lord, I think I've seen the light :D.

samul
15.10.2010, 11:05
Zara! Zapomnieli Panowie Akademicy o drugim koncu widzialnego spektrum! Fjoletowe Świetlówki Rulez! :haha2:

No, ewentualnie moga byc niebieskie diody?