PDA

View Full Version : Podwyższenie kierownicy poraz kolejny... Oraz dodatkowy licznik?


rob
05.10.2010, 17:25
Jako że zaczynam żmudną przygodę z dostosowywaniem moto (RD03) podsię - a mam 193cm wzrostu zastanawiam się nad podwyższeniem kiery. I tu dylemat czy 35mm od Hiszpana wystarczy? Nie pogryzie się z linkami? (przewód hamulcowy w oplocie jest dłuższy niż ustawa przewiduje i powinien być ok) Niby było to opisywane na forum ale jakoś nie jednoznacznie. Do tego znalazłem jeszcze jakieś magiczne ustrojstwo z ATV i może to byłoby lepsze?
http://www.powermadd.com/products/PowerRiser475.html
Czy przeginka?

Co do licznika poprzedni właściciele moto nakręcili na liczniku rowerowym 38kkm więc się zastanawiam czy wogóle zaglądać do ślimaka czy linki. Boję się że zaatakują mnie jakieś pająki... i że to walka z wiatrakami. Licznik rowerowy niby daje radę Tripmaster jak się patrzy tyle że małe toto a ja krótkowidz jestem :) Nie chciałbym za bardzo rozbebeszać kokpitu bo toż to klasyk więc jestem w kropce... Znalazłem ACEWELL ACE-3100 i to coś funkcjami w zupełności mi wystarczy i niby byłoby git ale standardowe mocowanie na uchwyty kierownicy nie będzie się żarło ze stacyjką? (bo wypada nad?)

Pzdr.

GrzesiekM
05.10.2010, 19:11
Tu masz o podwyższeniu w AT
http://faq.africatwin.com.pl/index.php/Kierownica,_podwyzszenia,_handbary

rob
05.10.2010, 20:39
Mój błąd. Tam nie szukałem. Chyba wyrób od Hiszpana to będzie to aczkolwiek dalej jestem ciekaw opinii o tym wynalazku PowerMadd. Niższe ma 5cm i reg. pochylenia...

BLOB
05.10.2010, 21:23
Jestem twojego wzrostu mam 35-37mm wystarcza oczywiście podwyższenie. AT to nie cross że napierdzielasz cały czas na stojaka i szukasz wygody moim zdaniem max 40mm wystarcza.
Rozbieraj liczniki i linki ze slimakami co orginał to orginał i nie odda tago rowerowy cyfro blat.

Artuditu
05.10.2010, 22:12
Do Afryki Acewell jest idealny 3963.

rob
05.10.2010, 22:17
Jestem twojego wzrostu mam 35-37mm wystarcza oczywiście podwyższenie. AT to nie cross że napierdzielasz cały czas na stojaka i szukasz wygody moim zdaniem max 40mm wystarcza.
Rozbieraj liczniki i linki ze slimakami co orginał to orginał i nie odda tago rowerowy cyfro blat.

No a właśnie mam tutaj w Bydgoszczy paru waryjotów znajomych co to stwierdzają że na siedząco to nie jazda. Ino że poza jednym wyjątkiem (MOTOMYSZA ale ten to sobie żyrafę z Afri zrobił :)) to konusy ;)(no prawie) więc nijak nie mam punktu odniesienia. Znalazłem tylko to podwyższenie "hiszpańskie" 35mm - może w takim razie namiar na coś wyższego w ludzkiej cenie i dostępności? Jak nima to trudno się mówi...

Do Afryki Acewell jest idealny 3963.

No właśnie chyba nie potrzebuję takiego - nie zamierzam przerabiać kokpitu tylko go bezboleśnie uzupełnić o prędkościomierz, a nawet obrotomierz to już nadto. Za dużo się nasłuchałem i naczytałem o szwankujących "ślimakach" - nie uda mi się naprawić na amen to po drugiej wymianie nie wiele brakuje do kosztów takiego Acewell'a. Nawet na Acewell'a się nie upieram byle było z dużymi cyframi, na czujniku magnetycznym i z podświetleniem z instalacji

baloo
08.10.2010, 18:32
No a właśnie mam tutaj w Bydgoszczy paru waryjotów znajomych co to stwierdzają że na siedząco to nie jazda. Ino że poza jednym wyjątkiem (MOTOMYSZA ale ten to sobie żyrafę z Afri zrobił :)) to konusy

Ciekawe czy w niedzielę o 10:00 będziesz miał odwagę to powtórzyć ... ;)
Z tego co wiem to Seba ma zdjęte podwyższenie i leży w garażu - dzwoń do niego - pożyczy, przetestujesz.

spider2you
27.11.2012, 15:55
Odświeżam.
Czy kolega Hiszpan to robi jeszcze te podwyższenia?

Miras Sc
27.11.2012, 19:48
Pisałem do niego w tym temacie, ale jakoś odkładał produkcję tego przydatnego gadżetu w czasie.

Może się odezwie.

igi
27.11.2012, 19:50
Jak by się odezwał to ja tez się pisze na komplet.

spider2you
27.11.2012, 20:48
To ja zaniosę wzór do znajomego magika.
Jak wyceni za ile zrobi, to może jakieś forumowe zamówienie zrobimy???

Jak cena będzie dobra.
Na AlleDrogo 30 mm są za 89 peelenów.
Ja chciałbym zrobić takie jak ma BLOB czyli z regulacją także przód / tył.

rambo
27.11.2012, 21:02
W moim sklepie masz takie, nic nie trzeba tworzyc na nowo.
Używam i gorąco polecam !