PDA

View Full Version : Kurtka Retvoyage Africa ? ? ?


Pirania
24.09.2010, 14:35
Panowie,
ktoś ma w posiadaniu, testował, co sądzicie?
http://www.retbike.pl/katalog/kurtki_tekstylne/retvoyage_africa_seria_limitowana

jorge
24.09.2010, 14:54
Panowie,
ktoś ma w posiadaniu, testował, co sądzicie?
http://www.retbike.pl/katalog/kurtki_tekstylne/retvoyage_africa_seria_limitowana


Hans chyba ma - i chwali.

JarekAT
24.09.2010, 15:37
nie wiem jak z kurtkami, ale nikt mnie już nie namówi, żeby coś kupić z Retbika.
Kupiłem spodnie i miałem dwa razy ubrane, bo po prostu można odpłynąć w nich przy temperaturze koło 20 st i więcej stając na światłach np. O wyzszych temperaturach nie mówiąc. Dodam, że spodnie posiadają wywietrzniki na zamek i mowa jest o sytuacji kiedy są cały czas otwarte.
Kontaktowałem się z firma Retbike w tej sprawie i odpowiedz na moje pytanie była taka, że te spodnie są do jeżdzenia a nie do stania. Zgrywusy.

Rodezjan
24.09.2010, 16:34
za 200 euro znajdziesz coś na gore.
A za np. 100 euro - 400 zł. coś takiego polecam bo kupiłem od nich czerwoną.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1118332571

szwedzkikucharz
24.09.2010, 17:18
25.03.2008r Chomik tak zagaił temat:
Pod koniec roku wybieramy się we czworo ja, Młody, Asia i Kinga oraz dwie piękności RD07 w podróż z Poznania do Cape Town.
Wyprawa rozpocznie się 30.09.2008 potrwa około 4 miesięcy :)


Pojechali w tych własnie kurteczkach, ale to prawdziwi twardziele, najtwardsi z twadrych :Thumbs_Up:

viadroman
24.09.2010, 18:41
Panowie,
ktoś ma w posiadaniu, testował, co sądzicie?
http://www.retbike.pl/katalog/kurtki_tekstylne/retvoyage_africa_seria_limitowana

Mam tylko standard czyli czarna - plusem jest możliwość odpięcia membrany i podpinki, a minusem membrana, a raczej cerata, którą ją udaje. Po roku w kurtce zepsuł się suwak, a poza tym ok. Myślę, że w jasnym kolorze będzie bdb na lato. Bez membrany przemięka moment, ale też szybko schnie. U mnie problemy zaczynają się po zapięciu membrany, czyli pocę się jak dzik na pustyni, dlatego jej unikam. Spodnie też mam i jak pisze Jarek była tragedia dopóki nie wyprułem membrany. Przy okazji dorobiłem sobie dodatkowe wywietrzniki i teraz jest git. Na deszcz pod spód zakładam spodnie trekingowe z gore paclite'a i nic mi do szczęścia w tej części ciała nie potrzeba. Spodnie mają słabe ochraniacze na kolana, które przesuwają się na boki, ale ja ich nie używam bo jeżdżę w dodatkowych. Za komplet zapłaciłem coś koło 600 zł + około 120 za przeróbkę spodni i myślę, że w tej cenie było warto. Więcej bym nie dał.

daniel_87
24.09.2010, 20:08
heh zagadaj z chomikiem, sądzę ze te kurtki są uszyte na bazie kurtek szytych dla chłopakow podzas wyporawy do afryki. On powie najlepiej co i jak.

Dzieju
24.09.2010, 20:31
Z tego co pamiętam Chomik wspominał że uszyli ję konkretnie pod nich i pod kątem wyprawy przez Afrykę.
Co nie oznacza że będą idealne do naszego np klimatu.

daniel_87
24.09.2010, 20:34
masz racje dlatego tez ze nazwa wskazuje ze jest to ciąg dlszy tegoz procederu zwany produkcją masową :)

kudlacz
24.09.2010, 21:19
Nie no rukka mega wypas, nie ma górnej granicy cenowej :]

viadroman
24.09.2010, 22:33
:haha2:cena przeróbek i inwencja twórcy jest bezcenna !

coś trzeba robić :D, spodnie (wkładki) kupione do używania zgodnie z przeznaczeniem, a że się nawinęły pod rękę na jakimś moto wyjeździe to był przypadek

jorge
25.09.2010, 01:34
Są jeszcze ciuchy z Lipna - podobno całkiem niezłe. I Modeka - ale na forum już wiele o tym.

deny1237
25.09.2010, 11:38
KOledzy ciuchy Revit to jest to polecam, kolega południoweic może cos powiedziec którego przekonałem , własnie wróciliśmy z Rosji po trzech tygodniach i wszystko z ciuchami OK sprawdzały się w bardzo różnych warunkach.

JAkoś mało znana i nie doceniana firma u nas a szkoda.

Południowiec
25.09.2010, 13:10
Prawdą jest to co Deny rzecze :oldman: Revit miażdży jak dla mnie :D Kurteczka elegancko leży, ochraniacze na miejscach, przewiew też daje radę. No i podstawa: ROZMIARÓWKA!!!! Od XSek do XXXLek w wersjach short, regular i long. Każdy powinien sobie coś znaleźć. Tak w ogóle to ani ja ani Deny tam nie pracujemy ani nie sprzedajemy :D przynajmniej ja swojego się nie pozbywam :D

Szerokości :at:

Wegrzyn
25.09.2010, 20:59
Są jeszcze ciuchy z Lipna - podobno całkiem niezłe..
No właśnie ja z żoną użytkuję polskie ;) Funty drugi rok i naprawdę jest ok. Faktem jest, że jeździmy tylko po Polsce, ale sprawdzone w ulewie, w łokropnie słoneczne dni. Myślę, że za tą kasę co oferują to jest ok.

Miklaz
25.09.2010, 21:34
Co się tyczy tematu retvoyage. Mam zwykłą czarną ret voyage i szczerze nie polecam. Jest wygodna to mogę przyznać. Ale komfortu użytkowania ni ma. Po paru miesiącach odpruły ie rzepy, i "zawleczki, mocowania, giberesy" do przyczepiana membrany. Membrana......tak jak by nie było. Membrana raisa czy reisa jak zwał tak zwał w wykonaniu retbike jest totalną porażką. Można zapocić się jak świnia. Kurtka bez membrany przemaka w góra 5 min w lekkim deszczu, z membraną 10-15 minut. Próbowałem impregnować, Impregnaty do ubrań a także te do namiotów nic nie dają w tym przypadku. Także trzeba dołożyć i kupić coś zachodniej produkcji arlen, hein gerike, itp itd. Znam parę osób które użytkują modekę i nie narzekają. RetBike tylko na nerwy działa. Tak brzmi opinia użytkownika.

Pirania
27.09.2010, 10:49
Panowie,
dzięki za dane. Dobrze temp raczej spadają to zimowy sezon obskocze w swoje starej czarnej modece które generalnie jest ok.

wojtek II
27.09.2010, 11:31
Prawdą jest to co Deny rzecze :oldman: Revit miażdży jak dla mnie :D Kurteczka elegancko leży, ochraniacze na miejscach, przewiew też daje radę. No i podstawa: ROZMIARÓWKA!!!! Od XSek do XXXLek w wersjach short, regular i long. Każdy powinien sobie coś znaleźć. Tak w ogóle to ani ja ani Deny tam nie pracujemy ani nie sprzedajemy :D przynajmniej ja swojego się nie pozbywam :D

Szerokości :at:
REVIT zdecydowanie tez polecam i zapraszam na - www.motorev.pl

Pirania
27.09.2010, 12:35
Droga...

Chyba do czasu trafienia 6tki zostane przy starym alipinistycznym gore i zbroji..,

deny1237
28.09.2010, 09:39
Pirania gdybyś faktycznie chciał kupić Revita to skontaktuj się z Beata nr telefonu 692 536 401 i u niej kupisz Revita za połowe a może nawet 1/3 ceny tego co kosztuje w sklepie.

Ja i południowiec żeśmy u niej kupowali, zresztą juz kiedys pisaliśmy o tym na forum.

Południowiec
28.09.2010, 10:33
Otóż to. Babka sprzedaje to gdzieś pod Gliwicami. Jest przemiła i ma gigantyczne zasoby :D Jej mąż ma serwis i motóry sprzedaje. Troche nie na temat, ale polecam.
http://www.webbikeworld.com/r2/rev-it/off-track-jacket-dakar-pants/
Ja mam taki zestawik, tylko, że zamiast pomarańczowego jest niebieski. Jak dla mnie git.

Powodzenia i szerokości :at:

Pirania
28.09.2010, 12:53
A zadowoleni jesteście z kurtek? W sumie jak za 1/2 czy 1/3 ceny to podejrzewam że tak..???

Południowiec
28.09.2010, 16:17
Ja jestem zadowolony. Ale nie przetestowałem jej z podpinkami więc to jest temat nie dla mnie. Deny chwalił sobie ją za to bardzo. Jedyny minus to to, że białe się masakrycznie brudzi. Ale ja nie jestem modelem z wystawy :)

Szerokości :at:

deftones
29.09.2010, 02:41
Parę miechów również zakupiłem Cayenne Pro od p. Beaty.
Lekko używana, właściwie tylko lekkie zmechacenia rękawów.
Używana w Irlandii jeszcze nie przemokła. Wentylacja super.

Polecam http://www.youtube.com/user/RevZillaTV#p/search/2/3kSbBuJc518

Protektory rzeczywiście pod wpływem ciepła dopasowują się do ciała i kurtka jest mega wygodna.

Jedyny minus, jaki narazie zauważyłem to (jak napisał również Południowiec) jasny kolor się brudzi. Moja jest zielono/biała.

A czy takie wielkie zapasy ma to nie wiem, bo przy zamówieniu kurtki prosiłem o telefon gdyby pojawiły się spodnie do kompletu i jak narazie cisza.

Jak masz jakieś pytania to pisz.