PDA

View Full Version : Tripmaster-szybka


Michal
30.05.2008, 13:52
Witam
Mam strasznie porysowana i popękana szybke ( takie mikropekniecia), chyba ze starosci i warunków atmosferycznych.
Czy ktos wie gdzie mozna dorobic taka szybke, w Hondzie wystepuje tylko jako caly Tripmaster ?

JANEK
31.05.2008, 00:30
Ja dorobiłem u szklarza i potem wstawiłem na silikon, jak się postarasz to nikt nawet nie zauwarzy różnicy

Michal
31.05.2008, 21:29
Zwykla szklana ? A nie przeszkadza, ze ta oryginalna jest wygieta na koncach ?
Dorabiana nie opiera sie o ekran ?

newrom
01.06.2008, 11:53
Poliweglan dostaniesz (kupisz za kilka złotych) w agencji reklamowej (ścinki). Albo na allegro. Możesz go ksztaltować po podgrzaniu.

Pozdr
newrom

Jarek
01.06.2008, 12:15
siema, w poprzedniej afri miałem ten problem- najpierw dałem gościowi, który bawi śię plastikami- sfrezował mi starą /bez odklejania od obudowy-bo sie nie da/- prawie do powierzchni czarnej obudowy- tak, że rzeczonej już sfrezowanej szybki wystawało jakiś 2mm- czyli już po tej zgiętej powierzchni- dalej to : kupiłem kawałek plexiglasu /poliwęglan, lub metalplex też może być/- ładnie wyciąłem brzeszczotem for metal, tylko drobniutkim, dalej szlif papierem 600-800 i na koniec smarowanko zwykłym superglutem i...z tego co wiem- jeździ do dziś i widoczność jest jak w nowej ( a ludzi babrających w plastiku szukajcie w firmach serwisujących np kasy fiskalne- każda z nich ma takiego machera, który naprawia obudowy...pzdr:oldman::haha2::Thumbs_Up:

puntek
09.02.2010, 12:11
siema, w poprzedniej afri miałem ten problem- najpierw dałem gościowi, który bawi śię plastikami- sfrezował mi starą /bez odklejania od obudowy-bo sie nie da/- prawie do powierzchni czarnej obudowy- tak, że rzeczonej już sfrezowanej szybki wystawało jakiś 2mm- czyli już po tej zgiętej powierzchni- dalej to : kupiłem kawałek plexiglasu /poliwęglan, lub metalplex też może być/- ładnie wyciąłem brzeszczotem for metal, tylko drobniutkim, dalej szlif papierem 600-800 i na koniec smarowanko zwykłym superglutem i...z tego co wiem- jeździ do dziś i widoczność jest jak w nowej ( a ludzi babrających w plastiku szukajcie w firmach serwisujących np kasy fiskalne- każda z nich ma takiego machera, który naprawia obudowy...pzdr:oldman::haha2::Thumbs_Up:
jeszcze raz bo nie kminię :( pewnie stres w pracy :)

frezowanie do bólu ? czyli ścięcie calej szybki tej wystającej ?
potem naklejenie czymś dodatkowego , czy frezowanie do absolutnego minimum szybki oryginalnej po to by przykleić nowe cóś na klej ?

Mam takie coś na swoim tripie i myślałem że jesli bedę szlifował to doczyszczę , ale po bliższym przyjżeniu okazało się że sa pieprzone mikropęknięcia i wchodzą w plastik :(

RAFWRO
09.02.2010, 14:14
Jacek,
Ja to zrozumiałem tak:
Ścięcie (sfrezowanie)szybki do 0, zostaje nad czarnym plastikiem tylko "jakieś 2mm".
Jak już to zrobisz to podam Ci namiar na firmę na Robotniczej gdzi kupisz poliwęglan i potrzebnej grubości.
Pozostaje sfrezowanie tego g. tak aby powierzchnia była płaska i szczelna gdy położysz płaski poliwęglan. Bez maszynerii i drobngo frezika, się nie obędzie - no chyba, że ma ktoś jakiś patent.
R.

MaRP
09.02.2010, 17:21
Nie mam patentu, na to, o czym piszesz Rafał.
Ale szukam patentu/zamienników(?) na te pieprzone "gumki" na przyciski tripmastera. Ma ktoś?

Sławekk
09.02.2010, 19:04
Szybka zrobiona jest razem z trzpieniami , trzymające tylną obudowę .

wasilczuk
10.02.2010, 07:48
Mam sporo ścinków poliwęglanu grubości 3 mm bezbarwnego. Jak komuś trzeba to piszcie na priv jakie wymiary. Mogę wysłać.

vinc18
23.04.2010, 16:25
szybke traktyjemy papierem 1500
nastepnie papierem 2000 i na koniec pasta polerska g3.efekt kryształowy pozdroall

RAFWRO
27.04.2010, 16:31
A zrobiłeś tak, czy masz nadzieję, że taki będzie efekt?:confused:

szybke traktyjemy papierem 1500
nastepnie papierem 2000 i na koniec pasta polerska g3.efekt kryształowy pozdroall

PawelZDR
27.04.2010, 17:38
Ja robiłem może nie konkretnie szybkę Tripmastera ale rzeczy z tego samego materiału i efekt jest bardzo dobry.