PDA

View Full Version : Regler-regulator.duze ladowanie


kuras
04.09.2010, 17:46
witam mam taki problem chodzi o ladowanie na wolnych obrotach jest chyba ok 14-14,5 ale przy 4000obr/min jest 15-15,5 a juz przy 5500obr/min jest 18V.czy to wina regulatora?:confused:
AT rd 04 PRZEBIEG ORG! 50000 km prosto od niemca aku chyba stare ale dziala poprawnie.prosze o pomoc.dzieki:bow:

Dubel
04.09.2010, 18:59
witam mam taki problem chodzi o ladowanie na wolnych obrotach jest chyba ok 14-14,5 ale przy 4000obr/min jest 15-15,5 a juz przy 5500obr/min jest 18V.czy to wina regulatora?:confused:
AT rd 04 PRZEBIEG ORG! 50000 km prosto od niemca aku chyba stare ale dziala poprawnie.prosze o pomoc.dzieki:bow:
Witam
Na sto procent jest to wina regulatora :)
Załóż nufke i będzie git.
Pozdro

kuras
05.09.2010, 01:57
Witam
Na sto procent jest to wina regulatora :)
Załóż nufke i będzie git.
Pozdro

dzieki bardzo dubel , a moze jakas podpowiedz gdzie i jaki kupic najlepiej.

RAFWRO
05.09.2010, 17:56
Przy okazji bym zerknął na styki i sam akumulator.
Pewnie masz w swojej afryce dodatkowy czarny przewód - zobaczy czy jest podłączony.
dużo było o reglerach w wątku "elektryka" Może podłącz inne aku i sprawdź napięcie, zanim wydasz na regler.

kuras
05.09.2010, 22:58
Przy okazji bym zerknął na styki i sam akumulator.
Pewnie masz w swojej afryce dodatkowy czarny przewód - zobaczy czy jest podłączony.
dużo było o reglerach w wątku "elektryka" Może podłącz inne aku i sprawdź napięcie, zanim wydasz na regler.

aku sprawdzalem i zakladalem inny od innego moto jest to samo,wszyskie podlaczenia od regulatora sa ok.tylko milem lekko zgrzane 2 przewody te przy przekazniku od rozrusznika-chyba dobrze pisze ten kolo aku,chodzi dokladnie o te 2 od bezpiecznika 30A i lekko zgrzana jedna wsowka od bezpiecznika.
co o tym myslicie.to regulator ??????

Dubel
05.09.2010, 23:03
aku sprawdzalem i zakladalem inny od innego moto jest to samo,wszyskie podlaczenia od regulatora sa ok.tylko milem lekko zgrzane 2 przewody te przy przekazniku od rozrusznika-chyba dobrze pisze ten kolo aku,chodzi dokladnie o te 2 od bezpiecznika 30A i lekko zdrzana jedna wsówka od bezpiecznika.
To dość typowe, było na forum sporo pisane o tym. Gdzie kupić?? Ja kupiłem z alledrogo ale teraz tez są forumowe.Przydało by Ci się skorzystać trochę z opcji szukaj:)(trzecia od prawej na niebieskim pasku)
Naprawdę na temat regulatorów jest tu chyba wszystko
Pozdro

kuras
06.09.2010, 00:41
To dość typowe, było na forum sporo pisane o tym. Gdzie kupić?? Ja kupiłem z alledrogo ale teraz tez są forumowe.Przydało by Ci się skorzystać trochę z opcji szukaj:)(trzecia od prawej na niebieskim pasku)
Naprawdę na temat regulatorów jest tu chyba wszystko
Pozdro

juz przestudiowalem i wlasnie niewiem czy kupic na alledrogo czy te forumowe a moze jakis od nowszego japonczyka. czy ktos moze poradzic ktory najlepszy.

kuras
06.09.2010, 00:56
Przy okazji bym zerknął na styki i sam akumulator.
Pewnie masz w swojej afryce dodatkowy czarny przewód - zobaczy czy jest podłączony.
dużo było o reglerach w wątku "elektryka" Może podłącz inne aku i sprawdź napięcie, zanim wydasz na regler.

mam 2 czerwone,2 zielone ,1 czarny one sa podpiete do okraglej kostki,aq ten 1 czarny ma byc gdzies indziej podpiety???

podos
06.09.2010, 09:45
juz przestudiowalem i wlasnie niewiem czy kupic na alledrogo czy te forumowe a moze jakis od nowszego japonczyka. czy ktos moze poradzic ktory najlepszy.

baaa żebyśmy to wiedzieli...

kotwas
06.09.2010, 15:04
czarny podepnij do plusa aku. będzie śmigać. ja na wszelki wszystko polutowałem żeby nie było problemów z zaśniedzeniem (wywaliłem oryginalne kostki). Oczywiście czyszczenie styków przy aku też nie zaszkodzi :Thumbs_Up:

Dubel
12.09.2010, 00:39
baaa żebyśmy to wiedzieli...
:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:
juz przestudiowalem i wlasnie niewiem czy kupic na alledrogo czy te forumowe a moze jakis od nowszego japonczyka. czy ktos moze poradzic ktory najlepszy.
Najlepszy jest ten którego Ty uznasz za najlepszy;)

kuras
12.09.2010, 01:17
narazie zalozylem podobno od raptora bo koles mial rozebranego .ma wejsciowe 3 zolte.wyjsciowe 1 czerwony 1 zielony. czerwony i zielony zrobilem tak zeby pasowalo w org kosti czarnego wogle niemam wyjsciowego z regulatora wiec nic nie podlanczalem.ladowanie ok.kable temp otoczenia.tylko regulator jest duzo cieplejszy niz orginal.oznaczeni regulatora to sh 683-12.jak dobrze pamietam.

http://www.motoshopitalia.com/product_info.php?cPath=464_471&products_id=5134

jak myslicie bedzie to chodzic??? czy moge sobie cos narobic niedobrego