PDA

View Full Version : Zakaz wwozu żywności do Chorwacji od 1 czerwca!


don_Pedro
29.05.2008, 09:55
Według newsu w serwisie informacyjnym Radia Złote Przeboje (wczoraj, 28 maja, o godz. 20-tej) od 1 czerwca do Chorwacji nie będzie można wwozić praktycznie jakiejkolwiek żywności, z wyjątkiem mleka w proszku i produktów dla niemowląt. Zarekwirowana w czasie próby wwiezienia żywność będzie niszczona na koszt wwożącego. Na razie nie udało mi się tej wiadomości potwierdzić, ale raczej nie wygląda na dziennikarską kaczkę...

ramires
29.05.2008, 10:42
http://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19276&sid=12

Dejvid
29.05.2008, 23:25
Heh. Oprócz zywności dla niemowląt. Kpiny. A co z osobami, które bezwzględnie muszą mieć ze sobą jakieś jedzenie, np cukrzycy? Taka osoba, zwłaszcza prowadząca pojazd, musi mieć ze sobą jedzenie - batony, kanapki, slodki napój. Ciekawe co wtedy zrobią na takiej granicy :dizzy:

rambo
30.05.2008, 02:24
organizowałem ostatnio festiwal kultury bałkańskiej w Warszawie. Każde państwo mieszczące sie na bałkanach i mające w PL swoją ambasade dało kase i jakies swój udział w imprezach. (wino jedzonko itp) podczas wizyty w ambasadzie chorwacji, pan ambasador mówiący dobrze po polsku(nie musiałem udawac że znam sersbki a znam słabo :( ) oznajmił, że Chorwacja nie leży na bałkanach tylko w europie południowej :confused: jak zmienimy nazwe festiwalu z Balkan express na jakiś inny ale nie balkan to możemy rozmawiac dalej.

Czy ja gdzies już nie pisałem ze Chorwaci to pojeby i faszyści..?

http://www.mtsmondo.com/slike/vesti/000/475/v47562p0.jpg

to opakowanie cukru z wakacji z chorwacji.

Przychodzi Hitler do żydów i pyta.
Puścic Wam płyte?
Żydzi: jaką?
Hitler: BETONOWą !!!

:cold:

Sretan put i laku noc

chomik
30.05.2008, 08:09
Czy ja gdzies już nie pisałem ze Chorwaci to pojeby i faszyści..?


Eeee tam są różni ludzie wśród każdej narodowości, generalizujesz jak.....Hitler.....

consigliero
30.05.2008, 12:08
Niestety oficjalna polityka Chorwacji jest dla mnie trudna do przełknięcia , nie jest mi przyjemnie podróżować po tym pięknym kraju i co chwilę oglądać plakaty z Ante, a jeszcze ten cukier to mnie dobija.

PozdrawiaM

rambo
30.05.2008, 19:38
no właśnie, kraj cudny ale co rusz jakieś chocki klocki... ciekawe ile TVN wział za promocje Chorwacji na wizji ich kanałów, myśle że grubą kase

Cement
02.06.2008, 11:11
Noooo, pracuje troche z Chorwatami i wspolpraca ta nie nalezy do najlepszych... I jesli ktos twierdzi ze Chorwacja nie lezi na Balkanach to jak bym gadal, ze Tatry sa na Ukrainie.
Chyba im tam lekko odbija po tej wojnie wciaz...

No i z tym zarciem... batony wedlug mnie ni emoga zakazac... chodzi chyba glownie o sprawy typu mieso, chleb ziemniaki itd... zawsze sa jacys madrzy Polacy, Slowacy lub Czesi... ktorzy przyjada z zarciem na cale 2 tygodnie... byle tanio bylo pod namiotem. Niestety jak znam policje to beda teraz mieli pretext do kontroli :(

hubert
02.06.2008, 11:40
Ciekawe czemu ma służyć taki zakaz ? Względy sanitarne czy ekonomiczne ?

Moim zdaniem to jest strzał we własną stopę bo wielu mniej zamożnych turystów odpuści sobie wyjazdy do Chorwacji ....

borys
03.06.2008, 20:51
a u mnie pół szafy zupek chińskich i konserw czeka na wyjazd :Sarcastic:
chyba że pod kurtką przemycę a co tam.W necie czytałem że ten zakaz również dotyczy Czarnogóry:mad:

Pastor
04.06.2008, 09:12
A to przypadkiem nie dotyczy wyłącznie żarcia GMO?

:hello:

DrSpławik
04.06.2008, 09:21
Niestety nie Pastorku... BTW wjeżdżałem do Chorwacji już kilka razy na motocyklu i NIGDY nic poza paszportem nie sprawdzali. Ostatnio nawet nie zdejmowałem kasku. Czyli teraz będą grzebać w kufrach w poszukiwaniu chińskich zupek i gorących kubków? Jakoś w to nie wierzę....

hubert
04.06.2008, 09:24
Co ciekawe na stronach MSZ nie ma tak istotnej informacji ...

A na stronie pl.croatia.hr znalazłem tylko takie info: Wwóz wszelkich produktów mięsnych, mlecznych oraz innych produktów pochodzenia zwierzęcego - podlega na przejściu granicznym przeglądowi weterynaryjnemu. Wwóz wina możliwy jest tylko do 5 l na osobę.Tylko co to do cholery jest przegląd weterynaryjny ?


Ok znalazłem W celu legalnego wwozu do Chorwacji w/w produktów wwożący winien
posiadać przewidziane prawem dokumenty weterynaryjne (fitosanitarne).
Rozporządzenie ma zastosowanie także do przesyłek w/w produktów dla osób
fizycznych.

Wystarczy że dr.Madeyjski wystawi wystawi dokument weterynaryjny i będzie OK :)

Robert Movistar
24.06.2008, 12:06
Jednym z powodów tego zakazu, jest to że nasi sąsiedzi z Czech przywozili busami żarcie na kempingi i handlowali. A jak wiadomo Czechów jest tam w ch... więc zbyt był.
Jak jedziesz motocyklem, osobówką z rodziną, to nikt nie grzebie po torbach w poszukiwaniu żarcia.
Więc proszę zachować spokój i trochę zdrowego rozsądku!!

podos
24.06.2008, 12:43
Ponoc zakaz zamrozony na pol roku.