PDA

View Full Version : Priorytet


Pawel_z_Jasla
26.07.2010, 23:08
Po kilku rozmowach telefonicznych uważam, że priorytetem jest zorganizowanie kasy na pokrycie wszelkich kosztów związanych ze sprowadzeniem Iziego do Polski. Wiem jak to zimno brzmi ale wszyscy znamy też życie i jego ekonomiczny brak zrozumienia dla jakichkolwiek tragedii. Proponuję aby Nasz skarbnik Mateo /nie mam z nim niestety kontaktu/ lub jakakolwiek inna osoba dysponująca mozliwościami i kontaktem z rodziną czy Samborem możliwie jak najszybciej zorganizowała jakieś "subkonto" i rozpoczęła zbiórkę kasy. Każdy dzień zwłoki to najprawdopodobniej dodatkowe koszty a kwota jaką trzeba będzie wyłożyć może przekroczyć możliwości finansowe rodziny. Przepraszam, że tak na zimno i bez ogródek ale życie jest brutalne więc czasem trzeba być skurw...
<!-- / message -->
Ps.
Zaznaczam, że pomysł jest wspólny i wyszedł od przynajmniej kilku osób z którymi rozmawiałem przez ostatnią godzinę więc mam nadzieję, że znajdzie Wasze zrozumienie.

graphia
26.07.2010, 23:12
proponuję (tych którzy się zgodzą) na przekazanie kasy która już wpłacili na kompresory
...na przesunięcie tej kasy na bardziej potrzebne w tej chwili wydatki.....

Zoltan
26.07.2010, 23:15
Moim zdaniem nie ma w ogóle o czym dyskutować. My jako Społecznośc Afrykańska, niemała przecież, powinniśmy uznać za punkt honoru pokrycie kosztów sprowadzenia Iziego do kraju. Jeżeli tego nie zrobimy, to nie jesteśmy warci funta kłaków

graphia
26.07.2010, 23:18
numer konta poprosimy i wszelkie związane z tym przyziemne informacje poprosimy.....

wieczny
26.07.2010, 23:23
Zimne spojrzenie jest tu potrzebne Pawle. Tak jak wspomniałem - pomoc z naszej strony to sprawa bezdyskusyjna. Trzeba działać. Spotkamy się niebawem wszyscy, wtedy będzie czas na wspominanie.

wasilczuk
26.07.2010, 23:28
racja braty. kołujcie konto i lecimy

Pawel_z_Jasla
26.07.2010, 23:29
Jest pierwszy odzew - forum Trampka nawiązało kontakt, chłopaki zadeklorowali z ich strony kwotę około 3-4 tyś zł., którą mają na koncie forumowym i są w stanie w każdej chwili wyłożyć więc proszę o szybkie ruchy w sprawie "subkonta".
Jeśli Mateo jest nieobecny to proponuję aby tematem zajął się ktoś mający kontakt z rodziną Roberta lub bezpośrednio z Samborem, który jest jak rozumiem na miejscu i będzie pewnie logistycznie starał się wszystko ogarnąć.

graphia
26.07.2010, 23:31
jakiego rzędu może to być kwota?

felkowski
26.07.2010, 23:33
Mam uruchomione oddzielne konto na forumowe koszulki. Jeśli może się przydać, służę.

afrykanin
26.07.2010, 23:34
....najlepiej chyba będzie wpłacać na konto forum , z dopiskiem Izi ....?

banditos
26.07.2010, 23:35
A wiadomo co z Samborem?
Ma ktos jakies dokladniejsze informacje?

Pany nie ma na co czekac, jest tu jakis moderator co sprawe ogarnie?

wasilczuk
26.07.2010, 23:37
jeżeli jest to aż tak pilna sprawa to wywalmy wszystko co mamy na forumowym koncie. jak coś zostanie to przecież nikt nie ukradnie i do nas wróci a jak trzeba będzie na jakieś sprawy forumowe to na spokojnie nazbieramy. takie moje zdanie

mario33
26.07.2010, 23:37
Prośba o konto i zgodę na zrepostowanie tego info na advrider. Zresztą teraz w tej sytuacji nieważne, z jakiego kto forum... Po prostu prosze o info o numerze konta.

Zoltan
26.07.2010, 23:39
jeżeli jest to aż tak pilna sprawa to wywalmy wszystko co mamy na forumowym koncie. jak coś zostanie to przecież nikt nie ukradnie i do nas wróci a jak trzeba będzie na jakieś sprawy forumowe to na spokojnie nazbieramy. takie moje zdanie


Też o tym myślałem i jestem za. A jak coś zostanie- przyda się rodzinie.. bo to nie koniec wydatków

jorge
26.07.2010, 23:39
jeżeli jest to aż tak pilna sprawa to wywalmy wszystko co mamy na forumowym koncie. jak coś zostanie to przecież nikt nie ukradnie i do nas wróci a jak trzeba będzie na jakieś sprawy forumowe to na spokojnie nazbieramy. takie moje zdanie

Popieram ...

Pawel_z_Jasla
26.07.2010, 23:41
Ile to nie ma większego znaczenia choć pewnie raczej bardzo dużo niż dużo. Felek jeśli do jutra nikt bezpośrednio związany z tematem się nie wychyli to nie ma co czekać - dajesz konto my wpłacamy a potem będziemy się martwić jak i komu to przekazać. Z naszej kasy forumowej też mam nadzieję, że spora część będzie do wykorzystania /jest tego coś kole 10.000 zł./.

lena
26.07.2010, 23:42
Podos zdeklarował się,że pogada z Mateo o konkretach - dajcie im czas do jutra.

jorge
26.07.2010, 23:43
Jeśli będzie kłopot z transportem lotniczym - dajcie znać, poszukam busa.

Pawel_z_Jasla
26.07.2010, 23:44
OK - czekamy cierpliwie i z nadzieją na konkrety !!

banditos
26.07.2010, 23:47
Nie jestem pewien czy zwyklym busem jestes w stanie zabrac wiecej niz moto.

jorge
26.07.2010, 23:52
Jestem skłonny obdzwonić cały kraj jak będzie potrzeba. Chciałbym aby mojej żonie też ktoś pomógł, jakby mi się coś stało. Czekam na informację co jest potrzebne.

King Of Snake
26.07.2010, 23:54
pozwolicie, ze wtrącę słówko...
nie ma możliwości przewozu Iziego w sposób inny niż zgodny z ichnim i naszym sanepidem - czytaj konieczna hermetyczna trumna, najczęściej z blachy... jeżeli macie kogoś znajomego, kto ma zakład pogrzebowy to najlepiej u takiej osoby zasięgnąć info jak obniżyć koszta sprowadzenia do kraju...
dla przykładu, koszt sprowadzenia "kogoś bliskiego" z Niemiec wyniósł 18tys. zł - później się okazało, że można było dużo taniej - postaram się jutro coś więcej w temacie dowiedzieć...

Beddie
27.07.2010, 00:05
Jeśli dogra się sprawa z kontem do wpłat, może by rozesłać krótką notkę do wszystkich użytkowników forum z numerem tego konta i informacją, że jest zbiórka kasy?

rambo
27.07.2010, 00:17
W sumie dobry pomysł Beddie. :Thumbs_Up:

Żyć mi się odechciewa..
:mur::mur::mur:

wasilczuk
27.07.2010, 00:23
tak sobie myślę, że Izi często jeździł w dzicz i może się na taki wypadek ubezpieczył. niech ktoś to ogarnie, coś się dowie i poda konkrety. jeżeli kasy forumowej byłoby za mało to możemy zrobić dodatkową zbiórkę do określonego terminu. rozumiem że w grę wchodzi tylko transport lotniczy. busem to jest tydzień jazdy.
mamy swoje środki, jest konkretna kwota od transalpów ale izi był na wielu innych forach gdzie są też inni afromani zarejestrowani. można jeszcze tą drogą poinformować o zbiórce.

greton
27.07.2010, 00:32
ja pierdziu, ludziska róbmy coś, szkoda czasu na czekanie do jakigoś "jutra"
dawać konto, zwalamy kasę, bo czas to pieniądz

Adagiio
27.07.2010, 07:29
Trzeba szybko działać , to minimum co możemy zrobić .

podos
27.07.2010, 08:47
Jestem po rozmowie z Martą i Mateo, Sambor niedostępny. Nie mam watpliwosci ze zarządzanie bedzie koordynowane z miejsca wypadku - i wszystkie zlecenia ktore nam zostaną przekazane od Sambora zostaną zrealizowane przez na nas tutaj. Proszę sledzić wątek, moze trzeba bedzie pomóc.

- Kasa.
Niepotwierdzoną wiadomoscią jest to, ze byli ubezpieczeni, jezeli bedzie potrzebna kasa to zadeklarowaliśmy, ze ją zdobędziemy - i tak będzie. Mateo zadeklarował oczywiscie wspolpracę, ale jest w górach dwa tygodnie wiec byłby kłopot z dostepem do konta.
Kasę bedzie mozna przelewać na konto Felkowskiego ale to w osobnym wątku i dopiero jak powiemy, że trzeba.

bądzmy w kontakcie.

felkowski
27.07.2010, 10:32
Tu już jest oficjalna informacja z numerem
http://www.africatwin.com.pl/showthread.php?p=125434#post125434

jorge
27.07.2010, 10:56
Panowie - mocno przyziemnie:

Jakby co znalazłem coś takiego:

http://www.gloria.wroc.pl/pl/o_firmie

http://www.bongo.com.pl/pl/DOKUMENTY/Transport-ciala-z-zagranicy-do-Polski

Przepraszam jeśli to za wcześnie, ale myślę, że to będzie trwało, a w linku nr 2 są kwity do wypełnienia.