PDA

View Full Version : Kufry aluminiowe - czym wyłożyć?


LukaSS
14.07.2010, 11:36
Witajcie!

Mam pytanie do tych, którzy posiadają kufry alu - nie malowane. Czym je obiliście od środka, aby nie brudziły rzeczy? Jakiś cienki korek, folia, pianka wygłuszajaca...?
Wiem, że torby można zakupić/uszyć, ale nie o to mi w pytaniu chodzi.

Dziękuję za odpowiedzi.
:)

Marfor
14.07.2010, 11:54
Ja mam kuferki , które zanabyłem razem z Africzką od poprzedniego właściciela. Owe kuferki były także przez niego wykonane. W środku wyścielone pianką 3 - bądź 5mm i wszystko ładnie oklejone dla zabezpieczenia srebrną taśmą wzmocnioną.
Podoba mi się to i służy mi dobrze :)

Lepi
14.07.2010, 12:04
Ja miałem kiedyś wyklejone korkiem. Chyba takim podkładowym pod panele. Nie wiem bo już tak kupiłem. Polecam jednak bo korek jest trwały, dobrze izoluje termicznie, akustycznie, jest trudno palny i takie tam :)
Grubość była ze dwa milimetry.

Jarek
14.07.2010, 12:50
przy poprzedniej Afri miałem alusy i wykombinowałem nawet taki materiał skóropodobny do wyklejenia.(klej butapren)- jednak nie zdążyłem tego zrobić (cały czas korzystałem z worków foliowych)- a afryczka zostałą sprzedana...w obecnej mam Gobi H&B, więc mi ta derma niepotrzebna...mogę Ci odstąpić za free...jeśli chcesz...

chomik
14.07.2010, 12:53
Torba z biedronki jak trzeba to w ciagu chwili cała zawartość kufrów jest wypakowana...

chinol
14.07.2010, 14:56
kupiłem w sklepie z folia reklamową, folie podłogową przezroczystą (nakleja ją się na podłogi) mam to już kilka lat , nic się nie odkleja, jest samo przylepna szybko i sprawnie -po problemie. ma fakturę drobnej skórki pomarańczy.

LukaSS
14.07.2010, 16:19
Pięknie, dziękuję za pomysły. W weekend idę do sklepu i kupuję jeden z zaproponowanych przez Was materiałów :)

misiak
14.07.2010, 20:46
butaprenem to bym sobie nie smrodził w kufrach :)

Gawrys
14.07.2010, 20:56
Piwem przyjacielu...!!!!!!! Wyłóż je piwem:beer::beer::beer........

puntek
14.07.2010, 21:37
ja zastosowałem piankę od paneli podłogowych przyklajaną do ściań taśmą dwustronną .... jeden kawałek wokół
a na dole wkleiłem starą karimatę :)

tomekc
14.07.2010, 23:16
Ja miałem kiedyś wyklejone korkiem. Chyba takim podkładowym pod panele. Nie wiem bo już tak kupiłem. Polecam jednak bo korek jest trwały, dobrze izoluje termicznie, akustycznie, jest trudno palny i takie tam :)
Grubość była ze dwa milimetry.

Super pomysl! Da sie to kupic w kazdym duzym markecie budowlanym, wlasnie jako podlad pod podlogi typu panelowego. Grubosc 2-3 mm w zupelnosci starcza, sa i grubsze 5,7 10mm ale szkoda przestrzeni kufra marnowac, jako material korek jest bardzo lekki i daje dobra izolacje termiczna