PDA

View Full Version : POMOCY !!! cieknące hamulce


chomik
09.07.2010, 16:32
Po rozebraniu hamulców i złożeniu okazało się, że jeden cieknie, nie pozostało więc nic innego jak zamówić nowe gumki. Po założeniu nowego, zastosowaniu smaru, znów jest mokro :( kur... wa co zrobić dalej ? HELP bo wyjechać chciałem....

Artuditu
09.07.2010, 17:51
skąd cieknie?
Jeśli spod tłoczków to możliwe że masz je do wymiany(wżery). Wtedy wymiana samych uszczelek może niewiele dać.
Jeśli w okolicach przewodu: podkładki dałeś?
Nie ma innych miejsc z których może być wyciek.

samul
09.07.2010, 21:20
gumka sie mogla podwinac, calkiem ciezko jest poprawnie wlozyc na miejsce tloczek :(

Dzieju
09.07.2010, 21:28
gumka sie mogla podwinac, calkiem ciezko jest poprawnie wlozyc na miejsce tloczek :(
a powiedz jak to się robi żeby było ciężko...bo widzisz mi jakoś ciągle lekko wchodzi tłoczek,
praktycznie pod siłą grawitacji wpada o ile oczywiście nic nie zostało mechanicznie popsute.

wieczny
10.07.2010, 09:29
Może zacząć wchodzić lekko po skosie i wtedy wchodzi ciężko.


Wyciek ciężko mi zdiagnozować bo nigdy nie miałem problemów z zaciskami. Myślę, że jedyne co mądrgeo moge doradzić to faktycznie sprawdzić czy uszczelka się podwinęła. Bo jestem pewien, że skoro rozkładałeś i składałeś to wiesz, że nie ma wżerów, zaschniętego błota, które kaleczy uszczelki i nie wyciągałeś tłoczków kluczem francuskim kalecząc ich ścianki.

samul
10.07.2010, 11:24
a powiedz jak to się robi żeby było ciężko...bo widzisz mi jakoś ciągle lekko wchodzi tłoczek,
praktycznie pod siłą grawitacji wpada o ile oczywiście nic nie zostało mechanicznie popsute.

:dizzy: Hmmm. Nie jest dobrze. Pocieszam sie, ze moze to kwestia rozmiaru... tloczka ;) :p

Dzieju
10.07.2010, 13:05
:dizzy: Hmmm. Nie jest dobrze. Pocieszam sie, ze moze to kwestia rozmiaru... tloczka ;) :p
Tłok ok. tylko może czasem cylinder już ponadwymiarowy ( do remontu):haha2: się trafić może ;)

daniel_87
10.07.2010, 13:43
A poważnie to jak piszą poprzednicy
1. wżery na tłoczkach
2. nacięta uszczelka przy siłowym upychaniu tłoczka na sucho
3. Jakis brudek pomiedzy powierzchnią uszczelki i korusu zacisku.
w okolicy tloczka nie ma wiecej mozliwosci wydostawania się płynu.
4 niedokrecony wystarczająco mocno przewód hamulcowy.
5 niedokręcony odpowietrznik bądz skorodowana powierzchnia stożka na odpowietrzniku lub wżer na powierzchni stożka w zacisku.

Artuditu
10.07.2010, 15:26
Ha. O odpowietrzniku zapomniałem.

chomik
11.07.2010, 22:53
Dzieju pomógł telefonicznie :) założyłem źle gumki, poprawiłem i wsio w porządku :) Tłoczki po nasmarowaniu smarem wchodzą jednym palcem....