PDA

View Full Version : Stonehenge [Czerwiec 2010]


myku
17.06.2010, 21:35
Wybieram sie jutro do pn Walii.Chce wreszcie bratanka zobaczyc i pokazac mu jak wyglada motocykl bez rdzy :)Chce zahaczyc o Stonehenge.Jest tam ktos w okolicy,zeby napic sie kawy i zjesc jakies ciacho.Bede tam jutro popoludniu.Jak cos to sms-ujcie 004917624231751
ps.niestety nie krolewna,bo nie mam czasu na pierdoly,jak deptul z bajraszem.Jade t-rex-em

banditos
17.06.2010, 21:43
A no jezdem... jezdem....
To ja tam sieje postrach wsrod dziewic i kur na wioskach, jakem Banditos ze Pniew;)

Jeno mosci Myku w ten weekend wybieram sie na Babci Loli (czytaj; mojej pieknej Afri),
na wyscigi 1/4 mili.
Co by pokazac synom albionu jak Polska Jazda jezdzi.

Polecam odwiedzic Silverstone, dyc Moto GP odbywac sie beda.
Kto wii moze i my kupa swawolna sie tam wypuscim...

Zdrowia

Ps. wstep do Stonehange koszci ok 20 fenigow angielskich od lba!

myku
17.06.2010, 23:46
odp poszla na priv

Uriel
17.06.2010, 23:51
Myku, jestem bardzo zainteresowany porządnymi fotami ze Stonehenge. Jeśli masz czym i byłbyś taki miły to zrobiłbyś dużo fotek z różnych kątów, okolicę, itd? Jest spora szansa, że będziemy w grze robili Stonehenge i takie niestandardowo pocztówkowe fotosy dokumentujące okolicę i układ głazów byłyby bardzo przydatne :-)

myku
18.06.2010, 00:06
mam D80.postaram sie odwalic dobra robote.:Thumbs_Up:
ps.bajrasza i deptula nie bedzie ze mna wiec sa szanse na cos konkretnego:D

luzMarija
18.06.2010, 01:19
Jest jeszcze jeden krąg w okolicy, można go nawet dotknać, z najbardziej "nawiedzonym" pubem na calusieńkiej wyspie. Zadzwonie jutro do kumpla, dowiem się gdzie.
Ciekawe są też te konie i fallusy na zboczach gór, też okolica.
W piątek odpadam, motong w proszku u Tadka naprawiacza, w mondaj chętnie jeśli już będe miał Vke między girami, albo zapraszam na wieś do siebie.

myku
18.06.2010, 01:22
odp poszla na priv
wlasnie skonczylem pakowanie.pobudka o 5.00...

banditos
18.06.2010, 07:57
Te konie na zboczach sa w okolicy Dover i Hythe jesli dobrze pamietam...
Co do fallusa to nic nie wiem;(

Jeno kumie Myku fotki ladne i relacyjum po powrocie szykuj na forum!
Polamania szprych...

tomekc
18.06.2010, 11:18
Ja w niedziele czaje sie na okolice breacon park walijskiego oraz devils bridge. Moze bedziesz gdzies w poblizu?

bajrasz
18.06.2010, 12:13
mam D80.postaram sie odwalic dobra robote.:Thumbs_Up:
ps.bajrasza i deptula nie bedzie ze mna wiec sa szanse na cos konkretnego:D

A w ryj chcesz?:)

myku
22.06.2010, 11:00
O 1.00 w nocy wrocilem.Jakies foty,statystyki i opinie o Lc8 wsadze jak tylko znajde troche czasu.Bylo super:Thumbs_Up:

czosnek
22.06.2010, 11:41
Fajna sprawa. Jest klimat, zwłaszcza, gdy nie ma ludzi w pobliżu.

W oczekiwaniu na Twoje zdjęcia pozwolę sobie wrzucić jedno znalezione w necie w ramach podgrzania atmosfery ;)

12702

Ps. Ostatnio miałem okazję zobaczyć rodzime kamienne kręgi w Węsiorach i przyznać trzeba, że też robią wrażenie.

banditos
22.06.2010, 14:29
Tylko ze ciezko trafic zeby ludu nie bylo...

myku
23.06.2010, 00:50
Dlaczego pojechalem i co mnie sklnilo do tego szalenstwa nie bede opisywal.Bo i po co.Wspomne tylko ze od pomyslu do pakowania minelo 12 godz.Od pakowania do wyjazdu kolejne 4.Motocykl-KTM Lc8 990S.W sumie nie mialem wielkiego wyboru:D.Mialem jechac do Polnocnej Walii i jakby nie patrzec Stonehenge lezal na mojej trasie.A dokladnie mowiac,zostal polozony:p.Cos na jego temat.Kazdy wie co to jest,nie kazdy czemu ma sluzyc,a juz zupelnie niekazdy,jak zostal zbudowany.Od dawna mialem chec go zobaczyc,ale przeciez nikt nie jezdzi na urlopy do GB.A o Walii to wiedzialem tylko tyle,ze tam mieszka moj brat i jego syn,ktory wlasnie byl powodem tej spontanicznej decyzji.Stonehenge polozony jest bardzo niespektakularnie w widelkach dwoch drog.Mozna go obejrzec nie wysiadajac ze samochodu i nawet nie zwalniajac.Inaczej to sobie wyobrazalem i bylem ostro zaskoczony.Niestety bylem tam o 19.11 a teren zamykany jest o 19.00.Otwierany o 9.00.Nie pozostalo mi nic innego,bo przeciez nie czekanie do rana,jak pstrykanie fotek zza ogrodzenia.W sumie i tak wiecej bym nie zobaczyl,gdyz teren wokol kregu jest trawiasty z niewielka iloscia sciezek,gdzie wolno spacerowac.Plusem wszystkiego bylo to,ze nie bylo wokol niego zadnych gapiow i turystow.Bylo dokladnie tak jak na fotce czosnka.Do tego zaczelo powoli mrzyc i wszystko bylo PERFEKT!Posiedzialem tam moze 1-2 godziny,podladowalem braki moralne,porobilem foty i ruszylem dalej.O reszcie trasy nie bede pisal,gdyz i tak nikogo by to nie zainteresowalo.Powiem tylko-jedzcie do Walii.Jest zajefajna.W sumie trasa od Stonehenge do Polnocnej Walii zrobilem baaardzo bocznymi drogami.Tez fajnie:Thumbs_Up:.Slyszy sie tylko o Szkocji,a naprawde reszta krolestwa jest rownie ciekawa.
Nie wolno mi zapomniec o banditos3 i luzMaryji,ktorzy byli moimi dobrymi duchami i wiedzac,ze w razie czegos moglbym na nich liczyc,dodawala mi otuchy.Na szcsescie 990-tka szla jak burza.
Caly wyjazd zajal mi 4 dni,z czego dwa siedzialem,a dwa jechalem.Zrobilem 2542km.Moto spalalo 5,5l/100km,no moze jeden odcnek miedzy tankowaniami spalil 6l.Na mojej trasie byly Niemcy,Holandia,Belgia,Francja,Anglia iWalia.Powrot byl przez Walie,Anglie,Francje,Belgie,Luxemburg i Niemcy.W trasie bardzo pozytywnie sprawdzil sie deflektor od Kuby-rewelka:Thumbs_Up:.70% trasy to autostrada,wiec tylek bolal.Lc8 jest jednak wysmienity do pokonywania duzych dystancow(powrot 1320km)na raz.Zurzycie oleju-zero.4 smarowania lancucha,poza tym nic.No moze czulem jak moje dwie plaby podskakuja mi w ustach,marzac o Fjr 1300.Ale coz,nie mozna miec wszystkiego,no moze jesli jest sie bajraszem,ktory wlasnie mnie meczy swoimi telefonami,a ich temet jest naprawde inspirujacy.Ale o tym kiedy indziej:).Spedzilem 4 fantastyczne dni,podladowalem akumulatory przed Islandia,wreszcie zobaczylem bratanka no i troche sie opalilem.:rolleyes:-:cool:
ps.foty sa i juz wkrotce je powklejam

luzMarija
23.06.2010, 21:26
Ważne że się udało. Nastepom razom poponuje już na dłużej, tak żeby dać się zatruć alkoholem.

myku
23.06.2010, 23:25
Jak mus to mus:vis::D
nalezaloby jeszcze wspomniec o jednym i bardzo waznym minusie-swiatla w Lc8.Znowu mialem okazje i "przyjemnosc" dwie godziny po omacku jechac:vis::mur::eek:.Na moje nieszczescie w zupelnej ciemnicy.Nawet swiatla drogowe nie zalatwiaja sprawy.Dlatego jak najszybciej skorzystam z przerobki Leszka z advrider.pl.

myku
26.06.2010, 21:47
Ale jezeli juz narzekam,to musze byc fair i tez cos pochwalic.Chodzi o zawieszenie.Wszesniej jezdzilem na SPORT,a przynajmniej tak mi sie wydawalo,gdyz wszystko nie bylo ze soba spasowane.Jednak przed tym wyjazdem,wiedzac ze mam przed soba palowanie po autobanach i motorlejach,wzialem ksiazke w reke i zajalem sie zawieszeniem.Wybralem opcje COMFORT.I fakt,punkt po punkcie wszystko popodkrecalem i ustawilem,a jest tego troche.Wynik troche mnie zdziwil.Niby jechalem KTM-em,a zawieszenie sprawialo wrazenie jakbym jechal turystykiem.Mieciutko,zadnych hopow,skokow-jak po masle.Nie myslalem wczesniej,ze pare srubek "AZ" tak moze zmienic doznania podczas jazdy.Najwazniejsze jest dobrze wszystko ze soba zestroic:Thumbs_Up::Thumbs_Up:.

jochen
27.06.2010, 00:21
Myku, a jak byłeś przy Stonehenge, to nie zajrzałeś przypadkiem obok do katedry w Salisbury? To bliziutko, a zdecydowanie warto ją obejrzeć, kawał dobrej gotyckiej roboty:Thumbs_Up:. Mnie Stonehenge trochę rozczarowało z powodów, które wymieniłeś, ale katedra mi to wynagrodziła:)

myku
27.06.2010, 00:28
Nie nie bylem tam.Ale i tak zrobilem kolo,zeby te kamyki zobaczyc.Cale moje adventure trwalo cztery dni,wiec nie bylo czasu na frykasy.Mysle,ze GB ma tyle ciekawych miejsc,ze napewno kiedys wybiore sie tam na urlop a nie na odwiedziny.

ps.google maps ma teraz ciekawa funkcje 3D.Na max zblizeniu mozna sobie Stonehenge obejrzec z kazdej perspektywy i w kazdym zblizeniu-polecam;myku...

luzMarija
27.06.2010, 01:26
Myku ma ten adres, ale wrzućcie w google map postcode SN8 1. Tam jest jeszcze jeden krąg, moim zdaniem ciekawszy, no i można go dotknąć ;) Z najbardziej nawiedzonym pubem na całej Wyspie.
Ale to tylko jedno z tysięcy ciekawych miejsc w Królestwie.

myku
27.06.2010, 09:28
Dokladnie,GB jest piekna,tylko nalezy omijac duze miasta.A tego adresu wam nie podam bo sie zaraz zwalicie i narobicie trzody:p

myku
09.09.2010, 00:24
Tak sie sklada,ze za tydzien,a dokladnie w piatek ponownie jade do Pn. Walii.Po drodze chce zawitac w Calais do fabryki " Meccano"-mam plan.Moze ktos wie o co biega.W kazdym razie w GB bede jakos w sobote rano i moze znajdzie sie ktos na trasie do Liwerpulu i napije sie ze mna kawe i zje ciacho;)

banditos
09.09.2010, 00:57
Myku jadziesz motoryna?
Ktoredy pomyka Myk?

myku
09.09.2010, 02:32
Jak zwykle-na polnoc...,Dover,M25,Potem juz na Birmingham,A moze jakos inaczej na Liverpool.Wracam chyba we wtrorek.Pisz jak cos:)Jade Raptorem,jakze by inaczej...
Ps.
wsadzilem xenony co Lc8 i chce je sprawdzic...ostatnio mialem problemy.

matjas
09.09.2010, 11:10
w 95 trzeba było czekać tydzień na wejście do kręgu na godzinę. podałem się za członka British National Heritage czy jakoś tak. nikt niczego nie sprawdzał a całość załatwiłem zwykłym listem...
byłem tam o szóstej rano i spędziłem ponad dwie h - nikt nie sądził, że przyjadę tak wcześnie. no ni byłem sam tylko ja i moja znajoma, która mnie wtedy gościła.
wrażenie jest niezapomniane. niestety era była precyfrowa i mam tylko gdzieś zdjęcia papierowe, które musiałbym zeskanować.
bez ludzi i w środku tej budowli z brzaskiem wokół to była magia, której na pewno brakuje w 'zwykłe' dni.
fascynująca jest historia, sposób budowy, jak i fakt, że przez stulecia było Stonehenge na trasie rzymskiego szlaku handlowego, który... do tej pory jest widoczny jako wydeptana droga kilka cm niżej niż okolica. najlepiej widać to po pierwszych opadach śniegu co niestety, w tym kontekście, zdarza się tam z rzadka.
potem po Stonehenge pojechaliśmy zda się na północ. głowy nie dam czy nie było to właśnie Salisbury... nie pamiętam dokładnie ale kurhanów było tam dostatek + o wiele większy kamienny krąg. na pewno było to nie dalej niż 20-30km od Stonehenge.

pozdrawiam i polecam to miejsce i Anglię w ogóle. to zdecydowanie piękny kraj na wakacje i nie tylko.

Matjas

p.s. jak już o UK to byłem również w Cornwall włączając Land's End. jak strasznie wtedy żałowałem, że nie mam tam moto... :(
ładnie jest również w South Yorkshire jak wyjedzie się poza industrial no i odwiedziłem również Kilkeel na pólnocy - kiedyś jeden z większych portów rybackich w UK. Z kolei Darlington, o czym pewnie niewielu wie, była pierwszym miejscem ever, z którego wyjechał pociąg. Ale w Darlo to ciągle leje - takie są moje doświadczenia potwierdzane przez mieszkańców. Wnioski co do jeżdżenia po UK j.w.

Zoltan
09.09.2010, 13:42
Może uda się gdzieś spotkać :) Na razie nie wiem, gdzie będę, ale kto wie..

trasę Dover - północna Walia robie dość często

Na privkę wysyłam Ci namiary- zdzwonimy się za tydzień

Podobno piękna jest droga a5 pomiędzy wexford i holyhead. Osobiście tam nie byłem, ale słyszałem co nieco od kumpli którzy się tam ciężarówką wjeb.. znaczy tamtędy jechali :)

tomekc
09.09.2010, 15:11
Mam nadzieje ze zakoncze czynnosci serwisowo/przygotowawcze w mechanicznej pomaranczy, mozna by sie gdzies spiknac. Jakie jest miejsce docelowe podrozy????? (o ile nie boisz sie ze zwalimy sie rodzinie na glowe i zrobimy tszode.............)hehehe

myku
09.09.2010, 15:16
Docelowo jade do Llandudno.Ale tam juz trzoda rodzinna wiec pozostaje tylko trasa:D.Bede sie jeszcze przed wyjazdem odzywac .Zoltan,odezwe sie

tomekc
10.09.2010, 00:23
Super miejscowka naprawde!!! Ostatnia wycieczka na devilce byla wlasnie przez rezerwat Snowdonii do Convy (zamek pewnie juz widziales). Jak poskladam po regulacji zaworow bestie do kupy do nastepnej niedzieli, pisal bym sie na rundke po rezerwacie wokolo Snowdonii.

luzMarija
15.09.2010, 00:43
Myku- pisz o której bedziesz to połapiemy się na jakimś serwisie przy m25, bo jak idziesz na północ to juź nie moim fyrtlem. Daj znać.

banditos
15.09.2010, 01:00
Jak na m25 to moze tez sie wbije na kawiure;)
Myku lecisz gora czy dolem?

myku
15.09.2010, 15:28
Z promu zjezdzam o 12.55.Ostatnio na polnocy byla spora budowa,a do tego bedzie piatek.Pojade chyba dolem.Daj znac,na ktorym servisie bedziesz i policz mniej wiecej ile bede potrzebowal czasu z Dover

banditos
15.09.2010, 20:37
Myku budowa o ktorej piszesz jest juz zakonczona - dodali 4 pas.
Grzebia jednak teraz pomiedzy zjazdem 30 a 27.

Ps. Pasuje bo do 12 w robocie tyram:)

myku
15.09.2010, 20:43
odp poszla na priv

luzMarija
15.09.2010, 21:15
To pisz gdzie i o której.
Szkoda że nie dzień prędzej, wyskoczylibyśmy na lans pod Ace Cafe.

banditos
16.09.2010, 10:53
A co w sobote nie mozna?
LuzMaryja a Tobie gdzie pasi?
Gora czy dolem?

banditos
16.09.2010, 17:59
Dopra...
Myku leci dolem.
Ja bede czekal na wlocie Claket Lane przy M25.
Pomiedzy zjazdem 5 a 6 o 14.00 czasu Greenwich.
LuzMarija bedziesz?

luzMarija
16.09.2010, 18:23
Si, ofkors.

banditos
16.09.2010, 20:06
Dasz rade odnajdnac to miejsce?
reszte dogadamy na miejscu....

luzMarija
16.09.2010, 22:41
To chyba to cudowne miejsce: http://www.motorwayservices.info/area.php?area=38
W razie nie tylko "w" dzwoń: 07921 252204

tomekc
16.09.2010, 23:33
Ja odpadam niestety, rozgrzebane moto (jak bys chcial zrobic synhro gaznikow/wtryskow - zapraszam).......bede ten temat zglebial w weekend.

luzMarija
17.09.2010, 00:22
To nie jesteś zdecydowany co masz? ;) Qźwa, gdybyś nie mieszkał na zadupiu (zadupie zaczyna się poza M25 - ja też mieszkam na zadupiu) to miałbym dwóch dobrych maystroow. A tak to doopa blada.

tomekc
17.09.2010, 17:11
Dam rady! Lozysko w glowce ramy juz zmienione, zostalo synhro i zlozenie moto w calosc

banditos
17.09.2010, 18:09
Tomek bo juz nie rozumiem...
Dasz rade czy nie?

banditos
17.09.2010, 18:15
LuzMarija tak to ten serwis!
Jutro 14;)

myku
17.09.2010, 18:36
Ale bedzie impreza:D.Brac grilla?:haha2:

banditos
17.09.2010, 19:26
Grila nie!
Ale habasu z Polska TAK!

myku
17.09.2010, 20:56
Jade z Niemiec nie z Polski.Zadnych habasow nie bedzie:p

luzMarija
17.09.2010, 23:00
Tey, to jutro czy w niedziele? Bo priv troche jest mylący.

tomekc
17.09.2010, 23:19
To pewnie macie wurst zamiast kielbachy?????????. Zrobilo sie ciemno i wygonilo mnie z garazu (jak na uk przystalo nie ma w nim pradu!!!!!!!), moto dalej rozgrzebane -czyli dupa blada. Nie sadzez e skoncze w weekend...........

banditos
18.09.2010, 00:24
LuzMarija jutro w sobotu!

myku
18.09.2010, 04:39
Wstalem,zabki umylem.Jeszcze kawusia i w droge.Do zobaczenia na grillu :D
Jak zobaczycie z jakim bagazem jade to padniecie,hehe....

luzMarija
18.09.2010, 21:18
Śmiejecie się z bumiarzy ale nawet pomarańczowi jeżdżą z support carem.
Tutaj Myku został uchwycony (i Banditos):


http://img837.imageshack.us/img837/9579/img00206201009181503.jpg

banditos
19.09.2010, 00:13
LuzMarija wstaw lepiej ta ryczaca 40-stke!

Ps. Milo bylo poznac chlopaki;)

luzMarija
19.09.2010, 00:19
Niby Królowa itede a jeden i drugi ma ciągoty do biemdablju.
Mówisz masz:

http://img690.imageshack.us/img690/9213/img00204201009181453.jpg

myku
19.09.2010, 01:08
Hejka.Ja juz na miejscu.Bigos palce lizac.Ta pani tez zreszta:D.Moze to BMW tak dodaje uroku.1300km zrobione i nie widac zmeczenia.Nie ma to jak Lc8.Panowie milo bylo was poznac.Dzieki ze przyjechaliscie.Do ponownego:kumbaya:
Ps.Banditos,polalem sie ze smiechu jak szalales na mororleju:haha2:.

banditos
19.09.2010, 01:10
Znaczy;zrobilo sie cieplutko?

myku
19.09.2010, 01:28
Jakos po 80km musialem sie ubierac.Od Birmingham mialem deszcz,ale szlo jechac.Xenony byly rewelacyjne.Chyba mozna mnie bylo widziec z kosmosu:D

myku
23.09.2010, 17:27
Pare zdjec z wyjazdu:
http://lh4.ggpht.com/_gPoCWrHGiWQ/TJth035hdxI/AAAAAAAAM6Y/J5W-e3090OM/s912/DSC_0041.JPG
Reszta tu:
http://picasaweb.google.de/nelusia21/StonehangeIPolnocnaWalia#