PDA

View Full Version : ustawianie składu mieszanki


rambo
09.06.2010, 11:13
Znajomy z jednego z serwisów w stolycy ustawił mi skład mieszanki za pomocą super katowego śrubokręta wykrącał je po koleji. Zaczeły wzrastać obroty. Ok jeden gaźnik zrobiony. Obroty wzrosty z 1200 na 1500. Tera drugi. Opuszczamy wolne obroty znowu na 1200 i wykręcamy drugą śrubkę od składu mieszanki. Kręcimy ąz obroty przestaną rosnąć. OK, możesz rambo jechać, zrobione. Mówię dzięki, wsiadam i jade.
I ku mojemu zdziwieniu: moto nie strzelił od wczoraj ani razu w wydech, po puszczeniu gazu w ułamnku sekundu obrotu wracają na swoje 1200 rpm, moto ma dół środek i góre obrotów(jak sam ustawiałem to albo miał góre a nie miał dołu lub odwrotnie) Nie wiem ile pali ale wydech nie jest jakość bardziej okopcony czy coś, ssanie ma znowu swoje obroty itd itd.
Po południu mówie kurde, sprawdze na ile te śruby są wykręcone. W zasadzie próbowałem już wszystkich kombinacji. Oba na 2,5, oba na 2,25, 2,75 3 3,25 i 3,5 obrotu. Wziąłem śrubokręt i wkręciłem do zera te śrubki licząc ruch co 0,25 obrotu by się nie jebnąc w obliczeniach.
Ku mojemu zdziwieniu śruba od składu mieszanki była na 4 obroty.

Babel
09.06.2010, 11:36
O to ciekawe co piszesz - ja u siebie tez sie bawiłem składem , bo miałem jeszcze fabryczne plomby na gaźnikach.
Co ciekawe jedna śruba w fabryce była wykręcona mniej więcej pół obrotu:dizzy:A druga ok 2.
Pobawię sie wg twojej sugestii - ciekawe co to da

Vooytas
09.06.2010, 13:57
Czy znacie może rozmiar oringów które są na tych śrubach regulacyjnych?
Niestety wypadły mi szczępy przy czyszczeniu gaźników. Skręciłem bez bo miałem zaraz jechać na Ukrainę, jestem dupa że nie zmierzyłem tej śruby.
Mozna taki malutki oring kupić w sklepie z uszczelnieniami?

I czy brak tych oringw może być powodem wolniejszego schodzenia z obrotów? (mam podejrzenie że dostaje się tamtędy fałszywe powietrze dlatego po odpuszczeniu gazu silnik "zawiesza" obroty w okolicach 2000 obr/min a po chwili spada do jałowych.

wieczny
09.06.2010, 14:48
Obawiam się, że to typowe objawy uszkodzenia, lub w Twoim przypadku braku tych gumek.

Babel - masz w kolektorach śruby wkręcone w otwory na sondy do badania toksyczności spalin? Fabrycznie wyregulowali gaźniki żeby spełniała normy i zaplombowali. Bo w Szwajcarii jest porządek :).

Babel
09.06.2010, 14:52
Babel - masz w kolektorach śruby wkręcone w otwory na sondy do badania toksyczności spalin? Fabrycznie wyregulowali gaźniki żeby spełniała normy i zaplombowali. Bo w Szwajcarii jest porządek :).
Chodzi o te śruby zamiast których wkręca się końcówki do wakumetrów??
Jak tak to mam - tzn miałem bo jeden jest już króciec do scota :)

wieczny
09.06.2010, 14:58
Nie, przy prawej stopie, zanim kolektory zejdą się w jeden - powinieneś mieć dwie ósemki wkręcone w rury wydechowe. 04 już nie ma. Miał ktoś zaplombowaną 04?

bartol
10.06.2010, 08:27
a powiedzcie mi Pany, czy za każdym razem ja grzebiecie przy śrubkach od składu mieszanki, to zdejmujecie bak, czy macie jakiś patent, co by tam se pokręcić na gotowo do jazdy, hę?

rambo
10.06.2010, 18:32
w siódemce luz ale w czwórce może być ciężko

Dzieju
10.06.2010, 18:43
nie ma żadnego problemu i w 03 i 04

Vooytas
10.06.2010, 19:22
się podepne, to czym tym kręcisz ?
śrubokręt kątowy ? moneta? sam bit z wkrętarki? hęę?

wieczny
10.06.2010, 20:44
Sam bit. Ewentualnie bit wsadzony w nasadkę do bitów z zestawu.

nicek27
10.06.2010, 21:16
Czyli, jak już ktoś tu powiedział, powodem, że moto nie schodzi od razu z obrotów są te oringi przy śrubkach? Czy też może być, że źle składy ustawione? Po ostatnim ustawianiu u mechanika(jedna śruba musiała być rozwiercona i zastąpiona nową) jestem w ciemnej dupie. Przejechałem się u niego, SUPER! Jade do domu, motorownia się zagrzała, na skrzyżowaniu 3000obrotów na wolnych:vis:. Czasem po strzale w tłumik wraca na 1200:Sarcastic:. Zamówiłem kolortjuny, wakometry z carbtuna i podejmuje się sam. Ponoć z colortunem jest łatwizna ustawić składy..? Bawił się tym ktoś?:confused:

Vooytas
11.06.2010, 06:43
Witam, Ja mam identyczne objawy.
Co do tych o-ringów to tylko przypuszczenie. Wydaje mi się że może tam ciągnąć lewe powietrze i podtrzymywać obroty.
zawieszenie linek ssania - wyeliminowałem (linki wypiete i zostawione same baryłki ze sprężynkami.
zawieszanie się linek od manetki gazu - wyeliminowane (sprawdzałem że kołko od przeputnic wraca bez oporów do pozycji zamkniętej
zużycie paliwa w normie.
sprawdzałem również bez air boxu (na gołych gaźnikach - efekt ten sam.

Nie potrafie tylko sobie wytłumaczyć dlaczego obroty zawieszają sie przy około 2000 a potem spadają , jakby ciągneło lewe powietrze to moze obroty by się utrzymywały dłuzej? czy silnik wypali resztki paliwa które jest jeszcze w gazniku (mimo zamkniętej przepustnicy) a potem normalnie sobie ciągnie przez dysze wolnych ???? zagadka dla mnie:confused:

rambo
11.06.2010, 08:25
Może Aircuty Ci poszły. Wkręć se te śrubki od składu do końca ile się da, nie za mocno z wyczuciem. I potem wykręć na np 3,5 obrotu oba.

Babel
11.06.2010, 08:58
Może Aircuty Ci poszły. Wkręć se te śrubki od składu do końca ile się da, nie za mocno z wyczuciem. I potem wykręć na np 3,5 obrotu oba.
Rambo wczoraj próbowałem twojego sposobu - cieżko troche wyczuc ten moment gdzie obroty przestają rosnąć - ale faktycznie u mnie jest to w okolicach 3,5 obrotu.
Nie skończyłem wczoraj bo mnie oderwał od tego mały dizaster w robocie :(.
Dziś zobaczę jeszcze raz.

Vooytas
11.06.2010, 09:13
Robiłem przegląd połączony z czyszczeniem, membany całe, air caty czy cuty czy jak sie to nazywa całe, jedyna nieścisłość to brak tych o-ringów malutkich (wypadły mi jakieś szczępy)

rambo
11.06.2010, 09:19
No u mnie na 3.5 jak dam to mi spadają obroty. Choć na 4 jak mam teraz jak jest ciepła to już gorzej zapala. Może dać na 3,75..? :D

nicek27
11.06.2010, 13:34
No nic, ja lece sprawdze ten sposób na wykręcanie śrub, a później lukne jak to się ma z colortune, bo akurat doszedł mi dzisiaj. U Ciebie Vooytas też po zagrzaniu silnika, czy od razu po odpaleniu?

Vooytas
11.06.2010, 14:24
Dokładnie po nagrzaniu jak jest jeszce chłodny to jest dobrze.

Nie mam poza tym zawieszaniem obrotów żadnych innych niepokojących objawów.
Spróbuje kupić takie oringi ale nie wiem jaki to jest rozmiar, moze uda sie kupic kilka par i cos dobrac
Powodzenia!

Dzieju
11.06.2010, 18:23
się podepne, to czym tym kręcisz ?
śrubokręt kątowy ? moneta? sam bit z wkrętarki? hęę?
jak Wieczny wspomniał samym bitem

nicek27
11.06.2010, 18:34
Ja już się z tym uporałem. :bow: Same ciekawostki jak to u mnie. Miałem śruby od składu coś o 3 obroty za mało wykręcone. Gdy je wykręcałem, obroty wcale mi nie wzrastały:Sarcastic:, no to colortune. Ustawiłem jak pisało na stronie, jazda próbna. Reakcja na gaz super,nie szarpie, nie strzela, ale wolne obroty dalej wysokie. Myślę spróbuje obniżyć. Wykręcam śrubę NIBY od wolnych, a tu mi obroty wzrastaja.. mówie co d k..? Pomyliłem się i kręciłem śrubą od synchro.. Ustawiłem na poprzedni stan, śrubą już od obrotów zjechałem na 1250, przegazówka, obrotki pięknie schodzą do odpowiedniego poziomu. Więc u mnie po problemie. Sam nie wiem jak to zrobiłem.:haha2: To chyba od tej pomyłki ze śrubą od synchronizacji.?:dizzy:

Jaro-Ino
11.06.2010, 23:39
Jako, że posiadam TA 600 i mam wielką ochotę wyregulować gaźniki sam miałbym prośbę do tych, którzy regulowali skład mieszanki sposobem na wykręcanie śrub, aż przestaną rosnąć obroty o dwie rzeczy:
- pierwsza to wykręcenie świec, zrobienie zdjęcia i pokazanie, że ta regulacja daje efekty i świece są koloru kawa z mlekiem,
- druga to dokładny opis krok po kroku jak to wykonać, czy synchro musi być zrobione przed czy po tej regulacji,

Z góry dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam

nicek27
12.06.2010, 00:12
2. Synchro zawsze robi się po ustaleniu składu.:Thumbs_Up: Nie masz tego ustawionego to synchronizacja dużo nie pomoże.

Simonello
18.06.2010, 21:50
Rambos,
Ile Ci teraz pije afri na wykręconych o 4 obroty? Znacznie więcej?

banditos
18.06.2010, 22:31
Nicek27 jaki dokladnie musi byc ten colortune?
Na 12 mm czy 14? A moze jeszcze inszy, szpesjalny?

Vooytas
19.06.2010, 20:28
Rambos,
Ile Ci teraz pije afri na wykręconych o 4 obroty? Znacznie więcej?

Jeżeli dobrze kminie to skład mieszanki regulowany tymi śrubami/dyszami odpowiedzialny jest za wolne obroty więc znaleść różnicę w spalaniu będzie trudno.....

nicek27
19.06.2010, 20:38
Colortune to będzie 12mm o ile się nie myle. Najlepiej się opłaca kupić cały komplet 10,12,14 z anglii.83funty plus 1funt wysyłka. Póki co jeszcze to trochę dla mnie nietypowe ustawianie, bo tego manuala niezbyt mogę opanować. Ustawiłem tylko wstępnie co i jak, po przejechaniu kilkudziesięciu km wykręciłem świece, skorygowałem lekko po ich kolorach i jest gut. Napisałem na FM prośbę, żeby ktoś napisał kilka słów co i jak ma wyglądać. Są jakieś 3 testy itd. Nie wiem już sam. ;)
(http://www.carbtune.com/)

Simonello
19.06.2010, 22:50
Jeżeli dobrze kminie to skład mieszanki regulowany tymi śrubami/dyszami odpowiedzialny jest za wolne obroty więc znalezienie różnicy w spalaniu będzie trudne.....

Nie tylko wolne obroty. Generalnie regulacja mieszanki tymi pilot screw ma wpływ na pracę silnika w całym zakresie obrotów, chociaż fakt faktem w miarę wzrostu obrotów coraz mniej. Dlatego ciekawi mnie, czy były jakieś różnice w spalaniu?

nicek27
20.06.2010, 00:45
Zawsze jeśli jest coś nie tak ze składem to pali więcej paliwa, a jeśli nie spali więcej paliwa, to spali więcej "silnika". Zależy w którą stronę jest przestawione.

rambo
21.06.2010, 01:52
Pali w huj ale zapierdala az milo :p
260km na baku po mieście.

Babel
01.07.2010, 22:57
No dobra od początku - w tym roku zużycie nie spadło mi poniżej 7 l /100.
W zeszłym sezonie przy moim lataniu spalała ok 6 - co uważałem że jest OK.
Początkowo zwaliłem to na zimę ale ostatnio jest coraz gorzej.
Najpierw fitr powietrza - papier wymiana i moja gąbka pranie- bez różnicy.
W pewnym momencie zaczęły mi ciec zaworki - więc myślałem że mam przyczynę - wymiana zaworków i mycie gaźników u Dandiego - przy okazji Dandi podniósł poziom paliwa bo był za niski na sugerowany w instrukcji.
Złożyłem i nic lepiej - no myślę sobie skład mieszanki - regulacja wg instrukcji Ramboszczaka i przy okazji synchro gaźników - śruby wykręcone ok 3 - 3.5 obrotu
No i dziś 150 km na 10 l - szlag.
Jeszcze opuszczę pijusowi iglice - jak to nie pomoże to chyba poszukam gaźniorów od Trampka - choc te moje Dandi oglądał i stwierdził że są OK.
Wykręciłem świeczki - i tak wyglądają - macie jeszcze jakieś sugestie ??- jeździ jak wściekła, zawory wyregulowane i silnik oleum nie pobiera:

wieczny
02.07.2010, 00:19
Krućce ssące.

banditos
02.07.2010, 00:40
Moze byc. U mnie w zephyrze jak popekaly gumki to lykal 12l na 100km.

Vooytas
02.07.2010, 06:30
Może mało prawdopodobne ale czy przyczyna nie leży w liczniku? zaczął nabijać wooolniej kilometry?
Miałem tak z 1 samochodem, licznik z biegiem czasu zaczął kręcić się z oporami. Ja szukałem przyczyny dlaczego mi zaczyna więcej palić a okazało się że kilometr na liczniku to w rzeczywistości 1,4km.

Babel
02.07.2010, 08:17
Krućce ssące.
Ale nie objawiałoby sie to jakoś dziwną pracą silnika - niby je oglądałem i na oko wyglądały OK - ale na oko to ;)


Może mało prawdopodobne ale czy przyczyna nie leży w liczniku? zaczął nabijać wooolniej kilometry?
Miałem tak z 1 samochodem, licznik z biegiem czasu zaczął kręcić się z oporami. Ja szukałem przyczyny dlaczego mi zaczyna więcej palić a okazało się że kilometr na liczniku to w rzeczywistości 1,4km.
A sprawdzę tym bardziej że coś ostatnio zaczęła drgać wskazówka prędkościomierza.

podos
02.07.2010, 12:23
Stawiam na linki ssania. Nie zauwazysz niczego. Chyyba ze wjedziesz na 2000m. wtedy przestaje jechac.

wieczny
02.07.2010, 12:37
O linkach ssania pomyślałem od razu, ale świece jakieś takie jasne. Wymieniłem krućce u siebie na Tourmax'y z Larssonowic i litr w dół mi spalanie spadło.

A też na oko stare wyglądały zdrowo. Nowe to jakoś tak pół baku paliwa kosztują.

Babel
02.07.2010, 12:52
Stawiam na linki ssania. Nie zauwazysz niczego. Chyyba ze wjedziesz na 2000m. wtedy przestaje jechac.
Sprawdzałem - chodzą spoko
O linkach ssania pomyślałem od razu, ale świece jakieś takie jasne. Wymieniłem krućce u siebie na Tourmax'y z Larssonowic i litr w dół mi spalanie spadło.

A też na oko stare wyglądały zdrowo. Nowe to jakoś tak pół baku paliwa kosztują.
Ile to kosztowało ?? - masz numer czesci ??

wieczny
02.07.2010, 12:58
O, z tego co widzę Larsson nie ma tych szpejów do 03. Poszukaj u nich w częściach do TA.

Ja nie pamiętam ile to mnie kosztowało bo ja mam wszystko wszędzie o połowę taniej.

Teraz na nowych gaźnikach to ja mam inny problem - za mało pali, mimo że dysze większe dostała ;).

bouli
03.11.2010, 08:46
Nie, przy prawej stopie, zanim kolektory zejdą się w jeden - powinieneś mieć dwie ósemki wkręcone w rury wydechowe. 04 już nie ma. Miał ktoś zaplombowaną 04?

Gdzie w RD04 znajdują sie śrubki do podłaczenia wakumetrów żeby je sprawdzic czy ni sa poluzowane bo po regulacji i czyszczeniu gaxników, wymianie swiec i filtra pow. nadal czasami strzela. :dizzy:

szparag
03.11.2010, 10:28
Na głowicach. Od tylnego cylindra po lewej, od przedniego po prawej stronie, zaraz przy króćcach ssących.

Sprawdź na ile masz wykręcone składy mieszanki, oraz zobacz czy masz tulejki na śrubkach od obejm, jeśli masz to zdemontuj, powinno być lepiej, doszczelni króćce.
Niestety nasze Afryczki po prostu się starzeją i tego typu przypadłości będą coraz częstsze, Pierwsze umierają elementy gumowe :) .
Koszt króćców jest śmieszny u mnie to 49 zł czyli jakieś pół baku paliwa :)

bouli
03.11.2010, 12:20
Na głowicach. Od tylnego cylindra po lewej, od przedniego po prawej stronie, zaraz przy króćcach ssących.

Sprawdź na ile masz wykręcone składy mieszanki, oraz zobacz czy masz tulejki na śrubkach od obejm, jeśli masz to zdemontuj, powinno być lepiej, doszczelni króćce.
Niestety nasze Afryczki po prostu się starzeją i tego typu przypadłości będą coraz częstsze, Pierwsze umierają elementy gumowe :) .
Koszt króćców jest śmieszny u mnie to 49 zł czyli jakieś pół baku paliwa :)

Dzięki szparag za info. :)

Rychu72
25.01.2011, 20:45
2. Synchro zawsze robi się po ustaleniu składu.:Thumbs_Up: Nie masz tego ustawionego to synchronizacja dużo nie pomoże.

Właśnie studiuje instrukcje do Colortune i piszą, że najpierw trza zrobić synchro, a potem kręcić śrubami od mieszanki.

Ktoś napisał, że śruby od mieszanki mają wpływ na zużycie paliwa tylko przy wolnych obrotach, jednak dzięki nim możemy uzyskać różne barwy przy spalaniu w czasie otwarcia przepustnicy. To znaczy, że mają wpływ na zużycie paliwa również przy jeździe.

Poprawcie mnie jak się mylę.

nicek27
25.01.2011, 21:14
Ktoś napisał, że śruby od mieszanki mają wpływ na zużycie paliwa tylko przy wolnych obrotach, jednak dzięki nim możemy uzyskać różne barwy przy spalaniu w czasie otwarcia przepustnicy. To znaczy, że mają wpływ na zużycie paliwa również przy jeździe.

Poprawcie mnie jak się mylę.

Nie mylisz się. Śruby składy mają znaczenie w całym zakresie obrotów. Im większe obroty tym mają mniej dogadania, ale mają.
Co do synchro ja zawsze robie po ustawieniu składów. Chociaż, jeśli tam piszą żeby przed, to pewnie ma jakieś znaczenie.

Kobra
01.05.2011, 17:22
Albo zle szukałem albo jestem :oldman:i slepy.Szukam na forum foty gdzie znajduja sie śrubki do regulacji składu mieszanki, mam zamiar sam ustawić mieszankę a jak nic z tego nie wyjdzie to poszukam fachowca i z uniżoną głową przyznam sie o rozregulowaniu.

nicek27
01.05.2011, 20:00
Albo zle szukałem albo jestem :oldman:i slepy.Szukam na forum foty gdzie znajduja sie śrubki do regulacji składu mieszanki, mam zamiar sam ustawić mieszankę a jak nic z tego nie wyjdzie to poszukam fachowca i z uniżoną głową przyznam sie o rozregulowaniu.

Nie wiesz gdzie są śruby składu, a chcesz je ustawiać? Nie chce nikogo obrazić, ale nie widzi mi się to...:Sarcastic:

Dzieju
02.05.2011, 07:55
Nie no spokojnie , o to gdzie jest koło bo chcą dętkę znienić jeszcze nie pytają.

Kobra
02.05.2011, 12:17
Dziwny ten sarkazm-znaczy się lepiej coś spierdzielić niż sie pytac.Leniwy nie jestem, starałem sie znaleść sam ale nie znalazłem.:(A może nowy temat miałem założyć-tylko poco?Dwa miesiące mam AT i wszystko muszę wiedzieć? Panowie no bez jaj, wydawało mi sie że warto skorzystać z wiedzy forumowiczów.Wiele rzeczy sam zrobiłem min-wymiana płynów ustrojowych,klocków hamulcowych,przejrzałem instalacje pod kątem miejsc newralgicznych.A teraz pora na poważniejszy krok.Ale jestem pewien, że dowiem sie gdzie są te cholerne śrubki i odważe sie na regulacje :)

Mecia
02.05.2011, 13:15
A więc , jak zajrzysz pod zbiornik zobaczysz dwa gażniki połączopne ze sobą. Śruby od składu są w obu gaznikach w tym samym miejscu czyli praktycznie w najniższym punkcie gażnika pod komorami pływaków. Mosiężne śrubki na śrubokręt krzyzakowy skierowane do dołu. Sam skład mieszanki można zmienić, ale nie podchodzi się do ustawienia składów bez wakuometrów (rozsynchronizujesz gażniki). Dodam, ze każda ze śrubek jest po innej stronie motocykla ;) Było o tym.

rambo
02.05.2011, 13:56
Ja bym to oddał do seriwisu. To jest minuta roboty jak ktoś się zna na tym dobrze. A jak ktoś sie nie zna to tylko popierdzieli znając życie :Thumbs_Up:

Mecia
02.05.2011, 14:20
Popierdzielić to tam się za dużo nie da. Można samemu próbować, a jak się coś spieprzy to wtedy serwis poprawi.Tylko skąd wiedzieć czy się dobrze wszystko ustawiło nie mając zegarów i wiedzy podstawowej ? ;)

sloneczny
26.05.2011, 12:36
Jaki jest przybliżony koszt synchronizacji gaźników i ustawienia składu mieszanki w serwisie ?

nicek27
26.05.2011, 17:40
Jaki jest przybliżony koszt synchronizacji gaźników i ustawienia składu mieszanki w serwisie ?

W Krk Moto Top - 300zł. czyszczenie w ultradźwiękach i cała regulacja - poziomy paliwa, składy, synchro i inne duperele. Tj. kompletny serwis gaziorów.

rambo
26.05.2011, 17:56
W wawie do 250zł pełny serwis gaźników

sloneczny
26.05.2011, 19:25
To chyba tragedii nie ma, jutro dowiem się ile u mnie kosztuje taki serwis/regulacja.

Przy odpuszczeniu gazu czasem strzeli w tłumik, wydaje mi się że regulacja gaźników coś pomoże. Bo chyba od tego trzeba zacząć, prawda ?

Misza
26.05.2011, 19:38
OD czasu do czasu pierdyknąć z wydech se może :)

Zobacz świece jaki mają kolor. Przy okazji ustaw luzy zaworowe w środku zakresu i jeśli naprawdę często wali w wydech to wykręć pół obrotu śruby pilot.

Wyeliminuj nieszczelności układu wydechowego.

Oszczędzone parę stówek ełro i satysfakcja. Bardzo mało można spierniczyć... a jak spierniczysz to się nauczysz co spierniczyłeś i już drugi raz zrobisz dobrze :)

sloneczny
26.05.2011, 20:06
wykręć pół obrotu śruby pilot.




Która to ?

Misza
26.05.2011, 20:21
Takie mosiężne śrubki łeb około 5mm od spodu gaźnika.

rubin
29.04.2012, 12:50
OD czasu do czasu pierdyknąć z wydech se może :)

Zobacz świece jaki mają kolor. Przy okazji ustaw luzy zaworowe w środku zakresu i jeśli naprawdę często wali w wydech to wykręć pół obrotu śruby pilot.

Wyeliminuj nieszczelności układu wydechowego.

Oszczędzone parę stówek ełro i satysfakcja. Bardzo mało można spierniczyć... a jak spierniczysz to się nauczysz co spierniczyłeś i już drugi raz zrobisz dobrze :)

U mnie po regulacji gaźników strzela za każdym razem jak puszcze gaz (im wyższe obroty tym głośniej).
Jak kto za mną jedzie to mówi, że ogień wtedy z rury idzie?
Czyżby za bogaty skład mieszanki??


Pali tyle co przed regulacją.
Wymienione króćce i nowe świece

Jaro-Ino
29.04.2012, 13:42
Wczoraj też po regulacjach zaczęła mi Tenera strzelać jak oszalała. Załatałem dziure, przez którą lewe powietrze ssała :) Dziś będa testy. Jeśli Tobie ogień się pojawia to raczej za bogato. Jak odkręcisz na wysokich obrotach do końca to czarna chmura leci z wydechu?

rubin
29.04.2012, 16:53
Czarna chmura nie leci-przy wkreceniu na obroty.Poza tym strzela TYLKO jak GAZ ZAMKNIĘTY.Przy normalnej jezdzie nie.

Kisiel
29.04.2012, 21:45
Heja

Sprawdź szczelność układu wydechowego. W szczególności kolektorów przy głowicach. Takie strzelanie to często objawy nieszczelnego wydechu.

rambo
30.04.2012, 02:24
Kisiel dobrze mówi, tez bym zaczął od tego :Thumbs_Up: :)

tomkow
30.04.2012, 09:06
Też muszę wszystko posprawdzać - tłumik chyba dobrze przylepiłem, ale dalej rąbie jak z KM-u. Ale jeszcze takie spostrzeżenie - wzbogacanie mieszanki wolnych obrotów jakby nic nie daje (mniej więcej do 3,5 obr dojechałem), ale za to na ssaniu jest względny spokój z odpałami...

rubin
30.04.2012, 11:54
Jeszcze luz zaworowy sprawdze,co prawda ustawialem jakies 15kkm temu,z 2lata bedzie,moze to fehler?
Lewego powietrza raczej nie bierze...

Genek
01.05.2014, 21:23
Odgrzrewam kotleta. Zbliża sie termin serwisu afry, wczesniej Szparag czarował, ale teraz do Wawy daleko. Chce zmienic swiece, filtr, zrobic zawory i synchro. Czy trzeba rozbierac gazniki skoro moto pali jak marzenie ?

mishieck
01.05.2014, 21:51
Jak jest dobrze to nie ruszaj.