PDA

View Full Version : Czy używacie jakiegoś dodatku do benzyny który może nie szkodząc zmniejszyć spalanie oleju?


Vooytas
01.06.2010, 19:29
WItam. Mam pytanko czy jest możliwe że jakiś dodatek do PALIWA nie oleju zmniejszy apetyt silnika na olej bez jakiś skutków ubocznych?
Koledzy namówili mnie na wypad w krzoki na Ukrainę, niestety nie wykonałem jeszcze remontu silnika (ze względu na braki w budżecie) więc w dalszym ciągu strasznie pali mi olej.
Zastanawiam się czy mogę zastosować jakiś preparat który ograniczy spalanie oleju?
Nie chce (bo nie mam zaufania) do preparatów do oleju typu moto doctor itp.
Czy możecie coś poradzić czy lepiej odpuscić temat i lać olej, jechac jako ostatni i nie odwracać się za siebie :D

Misza
01.06.2010, 20:08
W skrajnym wypadku to może być tak dużo nagaru po oleju który osadzi się na zaworach, że ci powypala je... :/. Zależy jak długo już jeździsz w ten sposób... Jeździłem afrą która paliła ze 1.5litra na tysiac około 3tys czy 4 tys km i jakoś działała, ale z kolei w mojej Sevenfifty która spalała podobne ilości oleju zawory były do wyrzucenia :/ Ile ci pali tego oleju?

rambo
01.06.2010, 20:36
Do benzyny nie ale nawet jak do zakatowanego trampka dolewałem hipolu 90w140 to i tak palił swoje od 5000 rpm.

Vooytas
01.06.2010, 21:11
trudno mi określić ile, w zależności od "stylu " jazdy, jak jade jednostajnie w granicach 100 to nie ma tragedii.
Jak zaczynam pałowac w terenie to widze poprostu niebieski śmierdzący dym:(
Tak samo jeżeli jade szybciej na prostej.

Kazmir
01.06.2010, 21:54
Kiedyś był zagęszczacz do oleju STP Pomagało i nieszkodliwe

Vooytas
02.06.2010, 05:29
Ciekawe czy ma wpływ na prace sprzęgła?

Cibor klv
02.06.2010, 22:09
Ja swojej Afrze RD 03 zalałem Militec.. bez dolewki jak dotąd zrobiłem jakieś 5 tys km.. fakt, że wlewając oleum trochą przelało mi się, ale tak czy siak dolewać nie trza... chociaż przed wlaniem Militecu też raczej nie brała. Do auta zalałem Ceramizer i dolewek jak na razie nie robię , a na gazie Lanos wcześniej wciągał olej. Można kupić ceramizer do motocykli, nie wpływa na pracę sprzęgła no ale kosztuje chyba 70 zł. Ale ponoć wystarcza na 50 tys km. Ja bym spróbował.

wieczny
03.06.2010, 00:23
A ja próbowałem i gówno dało prawdę mówiąc. Nie ma to jak wymiana uszczelniaczy. Z uszczelkami pod głowicę wyjdzie 350pln (+ewentualne przesyłki) i będziesz Pan zadowolony.

Vooytas
03.06.2010, 00:54
Niestety czas mam do dzisiaj rana :)
Po powrocie remont pewny, narazie zmieniłem wydech na seryjny (może ciut obniży spalanie oleju) i zabieram z 4 litry minerala, może objade jakies 2000.
Strasznie mi kosz sprzęgłowy nap.... mam nadzieje ze wytrzyma

Vooytas
08.06.2010, 00:49
Witam ponownie.
Africa jak zwykle nie zawiodła, spaliła koło 3 litrów oleju na dystansie 1600 - 1700km (juz nie będę jej męczył dalej zabieram sie za remont).
Kosz jak hałasował tak hałasuje ale działa.
Straty z wyjazdu:
Kierunkowskaz - szt 2
klamka z hamulca - szt 1 (dobrze ze mam zawsze zapas na gmolach :)
1/3 bieżnika w mitasie c02

Warto było.:Thumbs_Up: