PDA

View Full Version : Gaźniki RD 03 - kilka pytań


Babel
23.05.2010, 09:19
Padły mi zaworki iglicowe - już wymienione i przy okazji mistrzu Dandy wymył je dokładnie :) - dzięki .
Ale mam parę pytań - po pierwsze czy to są gaźniki od RD03 czy juz np Trampkowe??
Czy ktoś ma na zbyciu rurki do nakładane na odpowietrzenie komór pływakowych - patrz zdjęcie.11936

Druga sprawa gaźniki mają zaślepkę na śrubie składu mieszanki - wg Dandiego i Wiecznego jak gaźniki sa dziewicze z fabryki to tak jest - jak to usunąć aby nie narozrabiać
1193511937

majo
23.05.2010, 10:38
do MIrka Świrka napisz on ma moje gazniki od 03 na półce:) w swojej poprzedniej 03 zalozylem gazniory od Trampka pd10 97-99(za podpowiedzią motormaniak). I mnie sie wydaje ze to som gazniki od 03 łoryginalne:) W trampkowych śruba do regulacji ganzika jest na srubokret płąski w 03 na krzyzak..poza tym wyjście na krociec za przepustnica nieznacznie sie różni. i po prawej str gaznika trampek ma czujnik polozenia przepustnicy(czy cos takiego) i otwory na mocowania tego ustrojstwa. u ciebie tego nie ma.

wieczny
23.05.2010, 10:50
Ciekawe :). A luzy na ośkach przepustnic masz?

Te gaźniki wyglądają na podobne do 04. Mam też między innymi gaźniki od PD10 i tam śrubki od wolnych obrotów oraz od synchro są na śrubokręt płaski.

Babel
23.05.2010, 14:58
Gaźniki nówki sztuki - Dandy lookał na nie stwierdził że nigdy nie były rozbierane i czyszczone:dizzy: (22 lata :D).
Nie mają żadnych luzów - także nic nie zmieniam póki co :)
Afri dzisiaj przeciągnąłem po błocie - chodzi jak wściekła :D.
A co z tą śrubą do regulacji składu mieszanki - ściągał ktoś te zaślepki ??

rambo
23.05.2010, 18:58
Ja bym ją ściągnął, bo po tylu latach i km to pewnie nie ustawisz składu mieszanki tak jak w książce piszą ( u mnie się już nie da) Ale można ustawić skład dla konkretnego filtra powietrza na którym jeździsz i dalej wsadzić te zaślepki, bo ponoć własnie daje się je do hondowskich fałek, bo się przestawia ta śrubka od wibracji. Ale ponoć :p

Kazmir
24.05.2010, 21:43
No dobra ...dobra

Jeśli coś mogę doradzić w sprawie wiercenia. Ostrożnie i najlepiej lekką wiertarką na statywie (kolumnową) bo można bałaganu sobie narobić. Z "ręki" też da radę tylko trzeba gaźniki unieruchomić.

Cibor klv
08.09.2010, 22:49
Właśnie zakupiłem na allegro gaźniki od NTV 95 r. (150zł). Jak je dostanę zapakuje je do RD 03 ... zobaczymy co się będzie działo. Powód jest taki, że Afra strasznie strzela przy schodzeniu z obrotów, co podejrzewam jest przyczyną wyrobionych osiek przepustnic, mam nadzieję, że nowe gaźniki będą w lepszym stanie.

puntek
09.09.2010, 04:25
do 4 też pasuje :)