PDA

View Full Version : Wydech firmy "MIG" pytanie...


Szycha
18.05.2010, 21:54
Witam, czy tłumiki firmy Mig oferowane na allegro będą chodziły tak samo lub podobnie? Oto link:

http://www.youtube.com/watch?v=9lZmCkwIkdo

Znacie może jakąś inną firmę, która wydobywa z moto podobny dźwięk?

Pozdrawiam!

Misza
18.05.2010, 22:07
W zasadzie to im większa pucha tym bardziej basowy i łatwy w odbiorze dźwięk. Takie agresywne dźwięki to musisz szukać wydechu ze stosunkowo małą puchą, np Rombo Racing, Laser produro niehomologowany , Arrow Paris Dakar (ale ten ma większy przelot i ma dość specyficzne brzmienie :) ). Ja mam Rombo racing z przelotem 45mm i jest straszny agresor, mała, nic nie ważąca pucha, pancerna konstrukcja, 103dB mierzone w stacji obsługi.

Szycha
18.05.2010, 22:23
No właśnie chodzi mi o to aby miała tak strasznie agresywny:drif: dźwięk jak na filmiku, strasznie mi się on podoba, żaden inny. Oczywiście dzięki za rade co szukać i czym się interesować co do tej sprawy. Miałbyś jakąś możliwość nagrać dźwięk Twojego moto i wrzucić gdzieś?
Pozdrawiam.

Misza
18.05.2010, 22:42
77cElQCiAwI

lHC1rcqZ_j8

cuś takiego. Nagrywać i porównywać nie ma co, bo parametry każdego mikrofonu się różnią. Ale różnicę pomiędzy wypierdami słychać od razu w realu

Neno
19.05.2010, 10:21
Szycha : weź też pod uwagę , że filmik był kręcony w garage ;) Żeby potem zonk-a nie było po zakupie ...
Misza : pięknie gada ta puszka !!

Szycha
15.06.2010, 19:44
Podbijam wątek.

Witam. Dalej pragnę "udoskonalić" dźwięk Afryczki. Po przymierzaniu i osłuchaniu dźwięku, planuje wsadzić (oczywiście bez przeróbek się nie obejdzie) tłumik od Aprlilii RSV 1000 (a to dla tego, że moge takowy oryginalny, bardzo zadbany, który ma bardzo mało przejechane, tłumiczek zanabyć za naprawdę bardzo małą cenę), ale na nic chyba moje przymiarki, ponieważ, co prawda nie świszczy jak oryginalny i ma bardzo łagodny, nie głośny i miły w odbiorze trochę basowy dźwięk, to chyba dalej nie jest to co mnie interesuje. Pamiętam jak kumpel w całkiem fajnym motongu, jakim jest Suzuki SV 650 N, posiadał taki o to (patrz niżej) przelotowy tłumiczek, który strasznie ładnie i głośno (dosłownie) walił. Chętnie bym nabył taki tłumik, tylko właśnie problem z tym, że ani on ani ja nie wiemy co to za firma. Nie wiecie może co to za znaczek?


http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C03%5C29%5Cbikepics-1617027-full.jpg

Vooytas
16.06.2010, 21:27
Ten wydech wygląda jak przegrzany MONTI :)
naprawde podobny

pałeł
16.06.2010, 21:43
na 75 % tytanowa puszka :)

Południowiec
01.12.2010, 19:56
Skoro już jest tu trochę namieszane, to nie będę nowego nic zakładał.

Czy ktoś się spotkał z tym tlumikiem??
http://moto.allegro.pl/montii-t15b-tlumik-motocyklowy-sportowy-tlumiki-i1339163464.html

Nie wiem na ile by trzeba było się z nim molestować. fi 50 to chyba ok.
Mój ordżinal się zaczyna pruć :D

Jaro-Ino
01.12.2010, 20:07
Spotkał się. Jak dla mnie poezja dla uszu :) Bas nieprzeciętny. Ale po dłuższej jeździe głowa większa od kasku :D Nie mam niestety DB killera, a przydałby się na jakieś dalsze przeloty. W lesie straszysz zwierzyne, więc lepiej nie trafić na myśliwych ;)

Południowiec
01.12.2010, 20:24
Czyli bez większych kombinacyj wchodzi :) To dobrze :D i głos odpowiedni. db killer musi być. Głowa jest tylko jedna. A oliwy nie zaczyna wciągać po tym? Moje serducho między wymianami nie wciąga nic i nie ukrywam, że chciałbym żeby tak pozostało, jednocześnie mając węższy ciupke wydech.

Kuba
01.12.2010, 20:29
mam kumpla który lubi taki hałas i zawsze jeździ ostatni ;)

Południowiec
01.12.2010, 20:33
mam kumpla który lubi taki hałas i zawsze jeździ ostatni ;)

Wiem o co chodzi :D ale ja mam orydżinal co się już rozpada etapowo. A chcę coś węższego. No i z db killerem bo wiem co się dzieje jak go ni ma :dizzy:

Jaro-Ino
01.12.2010, 21:00
Od razu tam hałas ;p Największe wrażenie ma ten co siedzi na moto. Jak jechałem za afrą to przy 80km/h nie słyszałem nic poza wiatrem :)

Kuba
01.12.2010, 21:56
Cisza jest fajna ;) arrow dakar z DB korkiem jest do zniesienia :Thumbs_Up:

Marcin.111
02.12.2010, 22:53
Ja mam w TL1000R z przelotowymi Yoshimurami i muszę przyznać że jak dla mnie muzyka dla ucha i wszyscy znajomi potwierdzą ale turystycznie z tymi kominami bym nie pojechał a i współtowarzyszom podroży by szybko zbrzydło napewno. Przyznam że jak pierwszy raz nią jechałem to przy odejmowaniu gazu myślałem że grzmi i patrzyłem na boki z której strony burza idzie :D. Wada jest jedna policja z suszarką czeka 5 minut aż przyjadę i trzeba uważać przy wyprzedzaniu żeby ktoś do rowu nie wjechał ze strachu. Podobno raz prawie zabiłem na zawał jakąś kobietę na rowerze odwijając na jej wysokości gaz.:mur:

rArek
04.12.2010, 16:12
Cisza jest fajna ;) arrow dakar z DB korkiem jest do zniesienia :Thumbs_Up:
Z DB-killerem chodzi jak Polonez z wyprutym wydechem :mur: jeżdzę bez . Są zakresy prędkości obrotowych że super gada :rules: dziwnie tylko metalicznie "beczy" przy hamowaniu silnikiem z wysokich obrotów . Ale wygląda wg. mnie świetnie 17251

Mat
05.12.2010, 21:12
Z DB-killerem chodzi jak Polonez z wyprutym wydechem :mur: jeżdzę bez . Są zakresy prędkości obrotowych że super gada :rules: dziwnie tylko metalicznie "beczy" przy hamowaniu silnikiem z wysokich obrotów . Ale wygląda wg. mnie świetnie 17251

Podobno te Arrowy się wypalają i trzeba dobijać wełną - wtedy jakoś brzmią. Jest jakiś fachura w Wawie, który to robi. Bedę oddawał.
Zdjąłem chyba ze 2 razy db-killera i zwątpiłem. Polonez przy tym to pikuś. Pan Pikuś.

rArek
05.12.2010, 21:18
Mój miał dopiero co zmienianą watę , przynajmniej tak twierdził sprzedający :rolleyes: porozbieram ją niedługo to sprawdzę :)

ŁukaszBIA
06.12.2010, 20:00
Jeśli miałbym polecić to z czystym sercem ARROW-a. Zawsze mam ciarki jak odkręcam swoją babcię. Dodatkową zaletą jest niewielka waga, ok 1,5kg.

Bartas
11.05.2011, 14:31
A orientuje się ktoś jaka jest cena "MIGa" do AT?

Szycha
11.05.2011, 17:02
Ja kupiłem za 3 stówki używanego w całkiem niezłym stanie.