PDA

View Full Version : Zamienniki tlumika, czyli nie tylko ladne brzmienie


Michasso
17.05.2008, 16:02
Pewnie poruszane to bylo nie raz, ale na nowym forum nie moge sie doszukac.. Podzielcie sie opiniami na temat tlumikow, bo z tego co przegladam, znalazlem tylko dwie interesujace oferty
http://www.sklep.motoracer.pl/honda-xrv750-africa-twin-9303-leovince-p-2895.html?osCsid=d73b93248aeabaaaeb61c17200d52d11

oraz tytanowy remus

http://cgi.ebay.de/REMUS-Auspuff-silencer-Honda-XRV-750-Africa-Twin-Titan_W0QQitemZ380022832733QQihZ025QQcategoryZ4977 3QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1 638Q2em118Q2el1247

Nie musze przypominac, ze oprocz ladnego brzmienia w zamian otrzymujemy wyraznie mniejszy komin przy o polowie mniejszej wadze.. Krolowa jak krolowa, ale czasami przydaloby sie odchudzic to i owo:drif:

wieczny
17.05.2008, 16:35
Ktośtam się zgłaszam do opisania tłumików do Afripedii... Ale na razie pusto :/.

hero
18.05.2008, 10:59
Też jestem w trakcie poszukiwań. Najbardziej by mi odpowiadał tłumik z oferty AQ https://ssl.kundenserver.de/s74270419.einsundeinsshop.de/sess/utn;jsessionid=15482fee3d0dd8f/shopdata/0030_Motor=2C+Elektrik+=26amp=3B+Abgas+=26amp=3Bsl ash=3B+Motor=2C+Electrical+System+=26amp=3B+Exhaus t/0140_Endschalld=E4mpfer+=26amp=3Bslash=3B+Muffler/product_details.shopscript?article=0030_AQ%2BSchal ld%3DE4mpfer%2BInox%2BRund%2B%3D22CARBON%2BLOOK%3D 22%2Bmit%2BEG%2BBE%3D252E%2B%3D28ZS010%3D29
lub wersja carbon look. Dla mnie te tłumiki maja o tyle zaletę że da sie je zamocować dość wysoko a ja dodatkowo bym chciał by umieszczony był stosunkowo blisko koła (w granicach rozsądku) tak bym mógł zmniejszyć przy okazji szerokość stelaży.

Michasso
21.05.2008, 18:38
Wygląda nieźle, chyba sie skuszę..Dzieki za linka

Misza
21.05.2008, 20:39
Jeśli chodzi o tłumiki... albo "coś co wygląda jak tłumik" :D to polecam tzw bajzle. Można za małe pieniądze kupić fajną pierdziawkę i za równie małe pieniądze ją przerobić pod AT.
Przykład?
tłumik alu, przelot, 50mm, 2kg masy<!!!> = 200zł (pewnie można było coś jeszcze stargować)
opaska od skutera Motobi 100mm = 30zł
przeróbka dolotu = 40zł
uszczelka kolektor-tłumik = 35zł w Hondzie

Łącznie powiedzmy 330-350zł, w tych cenach można również wychaczyć używanego produro w niekoniecznie nówka-stanie :D

Reinchardt
21.05.2008, 23:24
A tak z ciekawości - kiedys chyba jeszcze na starym forum ktoś rzekł że do królewny karbony to tak średnio bo łatwo zniszczyc. Teraz niech ktoś mnie sprostuje bo mogło mi się przyśnic... No ale faktycznie głośny wypierd to fajna sprawa

hero
21.05.2008, 23:25
Do tego jeszcze trzeba dodac cene za regulacje gaźników (chyba że mamy wakumetry własne i potrafimy to zrobić). Nieraz dochodzi jeszcze wymiana dysz.

Misza
21.05.2008, 23:32
Od forumowego speca od mechaniki Pana Iziego z Czernicy dostałem info ze do Afryki wystarcza przeszczepić jakąkolwiek puche i tyle. takoż i ja zrobiłem i działa. i sie nie psuje. słuch sie tylko psuje

A z regulacjami i wymianami dysz to chyba tylko przy wymienianiu filtra na K&N

hero
21.05.2008, 23:38
Co do carbona to własciwie dobrane materiały i struktura , powinny zapewnic wieksza wytrzymałość przy małej masie w poównaniu z aluminium czy tytanem. Ale biorac pod uwage cene to raczej wątpie by sie chciało inwestować firmie w badania wytrzymałosciowe i zlecanie specjalista wykonani czegos takiego- cos takiego to moze w
GP jest stosowane na torze gdzi ekasa ogromna w to idzie. Raczej kupuja gotowe profile od producentów o których wiadomo ile w przybliozeniu zniosą. Dotykałem tego tłumika i organoleptycznie sprawdziłem ze nie jest taki delikatny. A zreszta jak pierdolniesz to i alu czy tytan (myśle ze tez daleko mu do tytanu) sie zgniotą i ciężko to naprawic bo trza klepac , a carbona to da rade potraktować repair kitem.

hero
21.05.2008, 23:43
Ja raczej obstaje przy regulacji po wymianie wdechu , bo to ze motor działa to nie znaczy ze pomiar ci nie pokaże że cos jest lekko nie tak. Co do Kaena to tez wymagane jest przynajmniej tak u mnie było. Teraz jest ok (przed wymianą)ale po wymianie wydechu zrobie pomiary i potwierdze naukowo moją tezę pomiarami i dam znać jakie były wyniki.

wieczny
22.05.2008, 00:10
Panowie... Fakt niepodważany - weźmy takie produro - puszka ta sama do TA (600), AT (750), DR(350-800 - wow-spora rozbieżność, nieprawdaż?), XTZ(obie). Byle łącznik kolektory-tłumik był odpowiedniej dłogści i objętości... O długość (objętość) dopytujemy posiadacza leona, Arrowa Dakar Repllica, Lasera Produro, AQ, Remusa Titsranjum. Potem wystarczy kupić tłumik (montii, KM malon), który w sumie decyduje TYLKO O DŹWIĘKU i mamy głośny tłumik. Rurę łączącą dorobi nam każdy SZANUJĄCY się warsztat. Jak nie sam, to za pośrednictwem firmy np. "el-tec" z Pistowa pod Wawą.

PS: zgodnie z tym co Bozia nakazuje - tłumiki z 07 NIE SĄ zamienne z 04, ponieważ geometria wałków rozrządu i i czasy otwarcia zaworów się nieznacznie różnią, a to wpływa na osiągi silnika.


Reasumuąc - liczony na poważnie wydech raczej na rynku wtórnym nie istnieje. Można za to przebierać w dźwiękach, które proponują producenci wypuszczając tłumik przelotowy zbudowany z rury perforowanej oraz waty tłumiącej. Różnice na hamowni - z chęcią obejrzę na wykresach :]




ALE: oczywiście można wpierdzielić dobie zamiast tłumika rynnę i ona również będzie odprowadzać spaliny ;).

hero
23.05.2008, 09:18
Ja raczej nie planuje zakupu w rodzaju kupie sobie to tu a rure tam a potem to wszysko jeszcze "pan kaziu" dostosuje. Kupije caly zestaw u sprawdzonego producenta i wiem ze ma byc tak jak powinno , potem nie piepsze sie z jakimis regolacjami i nie martwie ze moze byc nie tak, wyznaje zasade że: jak mnie było stac na moto to musi mnie byc na jego utrzynanie. Jak mam ochote cos zmieniac pomino ze wszystko dzaiła a jest to tylko moja fanaberia musi mnie byc stac na to.

rambo
30.05.2008, 02:32
Ja sie podpisuje pod tym co mówi moj ziom Izi, mialem nawet tłumik na dwóch odzielnych rurach do każdego cylindra i inne tszodopodobne. bez żadnych regulacji na starcie na byle przelotówce kasowałem inne afri na każdym biegu o poł długości motocykla ( 5 biegów = 2,5 długości afri = 5metrów )

regulacje OK ale to po K&N np a nie po przelotówce. za poł darmo można miec naprawe lżejszą o 5kg AT i o wiele lepszy dół i nieskrepowane wkrecanie sie silnika do odciecia zapłonu :oldman: dziś leciałem z Niedim. on czwórką na produro, ja viadrem na seriach i szedł jak burza i musiałem nieźle krecic by zanim miejscami nadążyc. a czwórka ma 57 koni a viadro 96. choc sa tacy którzy sie upieraja ze po założeni przelotu osiągi sie nie poprawiły. to już jakas sprawa na inna rozmowe.

Wieczny: tłumiki od rd07 i rd04 nie są zamienne bo nie są przelotówkami. A o tłumikach mialem pisac ja, ale za dużo wsród czytających jest mocherowych kasków z kołka wzajemnej adoracji i dałem sobie siana i czepłem sie tramwaja :haha2:

PS: aktulanie mam carbon IXila Silenser z wkładką wyciszającą :) (demontowalną)

Kuba
08.06.2008, 17:58
a czy ktoś z was próbował obniżyć tłumik? chcę zwężyć rozstaw stelaży, szukam pomysłów i zdjęć :)

JareG
08.06.2008, 18:08
a czy ktoś z was próbował obniżyć tłumik? chcę zwężyć rozstaw stelaży, szukam pomysłów i zdjęć :)
To dobrze trafiles - na forum jest wiecej niz jeden obnizony tlumik, poszukaj fotek :D:D
O 'scisnietych' stelazach tez jest na forumie cosik..

Kuba
08.06.2008, 19:47
mam! ;)
http://archiwum.africatwin.com.pl/index.php?type=topic&forum=3&id=2190

więcej na starym forum nie ma, poszukam jeszcze w necie. Jeśli ktoś znajdzie coś przede mną proszę, o wrzucenie fotek na forum.

puszek
08.06.2008, 20:27
http://archiwum.africatwin.com.pl/index.php?type=topic&forum=1&id=2939

tutaj masz duzo danych na temat obnizenia tłumika i waskiego stelaza.:oldman:

Kuba
08.06.2008, 20:38
http://archiwum.africatwin.com.pl/index.php?type=topic&forum=1&id=2939

tutaj masz duzo danych na temat obnizenia tłumika i waskiego stelaza.:oldman:

tak, czytałem. :) dzięki.

rambo
08.06.2008, 21:32
witam, fabryczny stelarz givi ma 60cm. Po wyjebaniu tłumika na doł można zejsc do 40cm. nie trzeba kupowac jakiegos tam tłumika. mozna to zrobic na seryjnym. motor jest o 2/3 grubosci kufra weższy. lista plusów dodatnich i plusów ujemnych takiej modernizacji wykazuje wystepowanie tylko tych pierwszych :p
wygladą to tak:
http://farm4.static.flickr.com/3033/2562205218_239c88b48d_o.jpg

kudlacz
27.09.2009, 20:07
Ktokolwiek widział ktokolwiek wie, gdzie można zanabyć tłumik MIG do AT. Jakoś nie potrafię znaleźdzć (kiedyś sprzedawał to GRANDYSduo, a tera nie :( ). Chyba firma sie nie rozpadła?

zibiano
27.09.2009, 21:22
temat ciekawy AQ troszke niedostepne i drogie tylko ale wygladaja i brzmia piknie