PDA

View Full Version : zmiana styków w pompie + montaż płytki


sebol
10.05.2010, 20:09
Czy jest w okolicy Poznania lub Gorzowa ktoś kto wymieni mi styki w pompie i zamontuje płytkę by R2D2 . Chętnie popatrzę jak to się robi bo z mechaniki jestem noga a tak przy okazji się czegoś nauczę .

chomik
10.05.2010, 20:17
Czy jest w okolicy Poznania lub Gorzowa ktoś kto wymieni mi styki w pompie i zamontuje płytkę by R2D2 . Chętnie popatrzę jak to się robi bo z mechaniki jestem noga a tak przy okazji się czegoś nauczę .
Nic to wspólnego z mechaniką nie ma :D wystarczy lutownica, punktak, pilniczek...

podos
11.05.2010, 08:50
a jeszcze prosciej larson i nowe styki.

Gradient
11.05.2010, 20:30
Jak masz łeb na karku i trochę zdolności manualnych to sobie poradzisz, a jak nie to nawet jak ktoś ci pokaże to i tak możesz mieć trudności.
Załóż nowe styki, a na starych sobie spróbuj wymienić.Jak ci się uda to będziesz miał na zapas w drodze.

bouli
12.05.2010, 06:29
Czy jest w okolicy Poznania lub Gorzowa ktoś kto wymieni mi styki w pompie i zamontuje płytkę by R2D2 . Chętnie popatrzę jak to się robi bo z mechaniki jestem noga a tak przy okazji się czegoś nauczę .

Nie z Twoich okolic ale jak chcesz mam całą rozpiske z fotkami jak to zrobic bo juz też to przechodziłem i montowałem. Czas montażu jaki mi zajął 2 godz. trzeba cierpliwości i trochę precyzji bo płytka jest bardzo mała. po prawidłowym zamontowaniu działa bez problemu. Tu jest dokładny opis montażu od R2D2 jaki otrzymalem bo pozostałe na forum nie otwieraja się gdyby cos nie tak daj znać na PRIV prześle e-mail. Jak piosał PODOS lepiej kupić nowe w larssonie i dopiero montować płytkę. Nie oplaca się kupowac bezpiecznikow przemysłowych 1 szt. 50 zł. i przerabiac stykow. Lepiej kupić cały styk nowy. Jak bedziesz szukal wejdź na strone larssona i wpisz /zestaw naprawczy pompy paliwa/ koszt okolo 90 zł. z przesyłką chyba, że mieszkasz blisko.

Baza
12.05.2010, 07:09
zestaw naprawczy pompy paliwa/ koszt okolo 90 zł.

Poprawka teraz kosztuje 65zł.

Też szukam kogoś z okolic B-B kto by mi zmienił styki i może założył płytke w Varadero.

Cassini
12.05.2010, 09:41
No nie wiem czy się nie opłaca wymieniać styków.
Ja kupiłem przekaźnik przemysłowy jeden styk wykorzystałem zostały jeszcze 6 sztuk. Pozostałe mogę np. komuś założyć jak będzie chciał.
Po wymianie już przejechałem 3700km i jest dobrze jak patrzyłem tam ostatnio to styki lekko okopcone ale nie nadpalone - więc wytrzyma jeszcze długo nawet bez płytki R2D2.
Możecie wysłać te styki do mnie zwykłym priorytetem jak nikt się nie znajdzie.

sebol
12.05.2010, 09:47
kupiłem już zestaw naprawczy w Larsonie . W weekend rozbebeszę pompę i wezmę się za wymianę . Dzięki za instrukcję . Bouli4 dzięki za instrukcję

bouli
12.05.2010, 16:11
:ThumbsNo nie wiem czy się nie opłaca wymieniać styków.
Ja kupiłem przekaźnik przemysłowy jeden styk wykorzystałem zostały jeszcze 6 sztuk. Pozostałe mogę np. komuś założyć jak będzie chciał.
Po wymianie już przejechałem 3700km i jest dobrze jak patrzyłem tam ostatnio to styki lekko okopcone ale nie nadpalone - więc wytrzyma jeszcze długo nawet bez płytki R2D2.
Możecie wysłać te styki do mnie zwykłym priorytetem jak nikt się nie znajdzie.

Cassini jak zobaczyłem ile trzeba się narobić :dizzy:i trzeba mieć narzedzia żeby wymontować styki z przemysłowki a pózniej zaprasować :mur:to mi sie odechciało dlatego też wymienilem na nowe z plytką. Raz się uda a raz nie załozyc nowe z przemyslowki fakt, że są w niej az cztery z czego jak sie uda za pierwszym razem to reszta zostaje na zapas.:)

Poprawka teraz kosztuje 65zł.

Też szukam kogoś z okolic B-B kto by mi zmienił styki i może założył płytke w Varadero.


Tak zgadza sie ale ja placiłem jeszcze za przesylke dlatego tyle wyszło:)

puntek
12.05.2010, 21:17
powiem tak :)
wylutowanie styków w pompie to pikuś przy tym jak w RD04 trzeba rozkrajać pół motonga co by się do pompy dostać :D:haha2:

Ale
Styki wymiana - jak najbardziej - robota szybka i przyjemna, ale nie eliminuje problemu spalania styków - może nie teraz ale za jakiś czas problem się pojawi ponownie ...

Proponuję poćwiczyć bądź wysłać pompę do kogoś kto to zrobi za małe pieniądze - znam gościa co bierze za taką usługe we Wrocku 45 PLN ...
Dlatego siedziałem przy tym czas jakiś :)

bouli
12.05.2010, 23:26
jak w RD04 trzeba rozkrajać pół motonga co by się do pompy dostać :D:haha2:
No co ty Puntek ja wyciągam pompe w 10 min. bez rozbierania motonga tylko zedejmuje przewody paliwowe i kable prądowe odłącze a zrobiłem sobie na wsówki (samiec-samica) coby się kiedyś nie męczyć i zgrzałem połączenie koszulką termozgrzewalną.

Dzieju
13.05.2010, 13:14
powiem tak :)
wylutowanie styków w pompie to pikuś przy tym jak w RD04 trzeba rozkrajać pół motonga co by się do pompy dostać :D:haha2:

Ale
Styki wymiana - jak najbardziej - robota szybka i przyjemna, ale nie eliminuje problemu spalania styków - może nie teraz ale za jakiś czas problem się pojawi ponownie ...

Proponuję poćwiczyć bądź wysłać pompę do kogoś kto to zrobi za małe pieniądze - znam gościa co bierze za taką usługe we Wrocku 45 PLN ...
Dlatego siedziałem przy tym czas jakiś :)

Jak to to w 03 i 04 trzeba rozbierać pół motocykla :dizzy:......dobrze że nie wiedziałem i tylko boczek zdejmowałem żeby styki wymienić :)

Co do styków to nawet bez tłumika iskry, 20 lat mogą pobrykać.