PDA

View Full Version : Jak przerzucić motocykl do Syrii/Jordanii


Marian
04.05.2010, 15:39
Witam
Plan mam taki:
W październiku lub listopadzie wsiadam do samolotu i lecę do Damaszku / Ammanu. Tam rozpakowuję spakowaną wcześniej i wysłaną pociągiem / statkiem / samolotem / tirem Afryczkę i zaoszczędzony w ten sposób czas przeznaczam na dostojne, niespieszne zwiedzanie Arabii Saudyjskiej, zamiast przebijać się kilka dni na południowy wschód "katowicką" :) .
Rozochocony szperaniem dwa dni w internecie (wklepywałem hasła "transport", "spedycja", "motocykl" i "fracht" we wszelkich konfiguracjach i z wyników zrobiłem piękną tabelkę excela) usiadłem dziś rano na telefonie. I co? I dupa blada. Absolutnie WSZYSTKIE firmy, z którymi rozmawiałem, nie podejmą się transportu motocykla w te rejony. Rozmowa kończy się po kilku minutach. Co gorsza, nawet Turcja jest już dla nich dużym problemem.
W forumowej wyszukiwarce też nic nie znalazłem.
Naprawdę nie wiem co robić - coś przegapiłem? Ćwiczył już ktoś ten temat? Może jest inny sposób?
Plan B zakłada odbiór sprzętu w Turcji (maksymalnie blisko granicy syryjskiej).
Pzdr
M

Izi
04.05.2010, 18:30
Kolego musisz się zgłosić do mnie, w celu ustalenia szczegółów i kto wie może się dogadamy, a jak nie to powiem Ci do kogo się zgłosić lub kto tego może się podjąć szczegóły na priv

brenek
04.05.2010, 19:27
może się dogadamy, a jak nie to powiem Ci do kogo się zgłosić lub kto tego może się podjąć szczegóły na priv

Wal tutaj, też się z chęcią dowiemy.

Kruszyna
04.05.2010, 23:04
Brenek ma rację!
Temat interesujący. Dawaj info. Może inne kraje też wchodzą w rachubę?
Pozdro.

Izi
05.05.2010, 08:25
Daję info.

Inne kraje też wchodzą w rachubę.

laska
05.05.2010, 08:48
Taaa, Izi wszędzie pojedzie.....:hehehe:

kyller
05.05.2010, 16:11
Witam
Plan mam taki:
/.../zaoszczędzony w ten sposób czas przeznaczam na dostojne, niespieszne zwiedzanie Arabii Saudyjskiej, /..../
M
czyżby czyżyk ?
czyzby sie cos zmieniło w temacie wiz do saudi arabia ?
bo turystyczne (tez od niedawna tylko dla grup z dokłądnym programem)
jest jescze biznesowa, rodzinna i religijna
AFAIK dostaniesz wize tranzytowa na okreslony czas z dokładnie wyznaczoną trasa przejazdu przez pustynie

Olek
05.05.2010, 16:54
Sugeruję Syrię Liban i Jordanię, są rewelacyjne i dużo świetnych rzeczy do obejrzenia i zjedzenia tam jest, motorem jeszcze nie byłem tylko stopem ;P
Z Aleppo w Syrii dojechałem stopem do PL w 5 dni, motorem myślę spoko w 4 się dojedzie, a 3 takie intensywne..
Jakie są koszta przerzucenia tam motóru Izi?

Marian
05.05.2010, 21:03
czyżby czyżyk ?
czyzby sie cos zmieniło w temacie wiz do saudi arabia ?
bo turystyczne (tez od niedawna tylko dla grup z dokłądnym programem)
jest jescze biznesowa, rodzinna i religijna

Nic się nie zmieniło. Liczę na wizę turystyczną i sądząc po wstępnej rozmowie z ambasadą mam pewne szanse powodzenia.
AFAIK dostaniesz wize tranzytowa na okreslony czas z dokładnie wyznaczoną trasa przejazdu przez pustynie

To plan awaryjny - w takim wypadku pozostanie mi odwiedzenie Kuwejtu i być może Kataru. Będę się martwił i planował gdy mi odmówią wizy turystycznej.

Pzdr
M

Olek
26.05.2010, 23:37
Kuwejt ogólnie nuda, chociaż fajnie można po pustyni pośmigać. Dalej polecam Syria/Liban/Jordania :)

Marian
30.06.2010, 02:51
Kuwejt ogólnie nuda, chociaż fajnie można po pustyni pośmigać.

Gdzie spałeś?