PDA

View Full Version : Śródziemnomorska pętla


Wójcik
27.04.2010, 13:16
hello! plauje przejechac mniej wiecej taka trase jak ta w zalaczniku. (oczywiscie bede troche zbaczal na zwiedzanie, to jest tylko oreintacyjna trasa) na razie wyglada na to ze przebede ja samotnie ale moze ktos by sie pisal na taka wyprawe. wiadomo ze w kilka osob razniej ;-) jesli jestes zainteresowany to pisz ;-) aha termin w jakim to planuje to mniej wiecej lipiec-sierpien i przewiduje na to troche ponad miesiac, ale zawsze mozemy ponegocjowac...
:at::umowa:

7Greg
27.04.2010, 14:37
Sprawdziłeś granicę Maroko - Algieria?

Wolo
27.04.2010, 14:41
Libia wznowiła wydawanie wiz?

Wójcik
27.04.2010, 20:49
dzieki temu co napisalisie moja planowana trasa troche sie zmienila gdyz rzeczywiscie Agieria jest nie do przejechania... :-/ wiec po chwili przemyslen trasa zaczela wygladac o tak:

Wójcik
27.04.2010, 20:52
jeszcze tylko nie wiem jak bedzie z Egiptem bo podobno moga byc problemy ze swobodnym poruszaniem sie po tym kraju... z reszta krajow wyglada na to ze nie bedzie jakis strasznie duzych problemow no jeszcze Libia stwarza pewne problemy ale sa do okielznania... ;-)

sambor1965
27.04.2010, 22:04
dzieki temu co napisalisie moja planowana trasa troche sie zmienila gdyz rzeczywiscie Agieria jest nie do przejechania... :-/ wiec po chwili przemyslen trasa zaczela wygladac o tak:

Wiesz oczywiscie, ze potrzebujesz na 15 tys zl na kaucje za CDP w Egipcie...

chomik
27.04.2010, 22:13
Wiesz oczywiscie, ze potrzebujesz na 15 tys zl na kaucje za CDP w Egipcie...
+ około 200 euro opłat i liczenie się z uczestnictwem w konwojach....

JARU
27.04.2010, 22:38
Kiedyś słyszałem, że w Egipcie nie można mieć urządzenia z gps czy to obowiązuje? Też warto żeby kolega wiedział

kiub
27.04.2010, 23:09
+ około 200 euro opłat i liczenie się z uczestnictwem w konwojach....

...a w Libii obstawę 24h zorganizowaną przez ichniejsze biuro turystyczne...

zombi
27.04.2010, 23:27
tak sobie jeszcze myślę. Lipiec-sierpień może być tam trochę ciepło.

7Greg
28.04.2010, 00:00
Moderatorze szanowny. Zmień proszę tytuł i posprzątaj śmiecie.
To ważny dział tego forum,. Ktoś poświęcił sporo czasu aby tak wyglądał i jeżeli już podjąłeś się pilnowania to nie bądź tylko "zielonym ubrankiem"

A Ty kolego Wójcik, czy zanim napisales posta to zerknąłeś tu - http://africatwin.com.pl/announcement.php?f=71

albo chociaż tu - http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5542

rambo
28.04.2010, 00:44
Kiedyś słyszałem, że w Egipcie nie można mieć urządzenia z gps czy to obowiązuje? Też warto żeby kolega wiedział
już można. Ale w Serbi i Montenegro dalej nie można mieć cb-radia :Sarcastic:

Lewar
28.04.2010, 11:17
Ło matko !!! Wójciku ale mieszasz...Ten post co go usunąłem dotyczył czego innego.
Grzesiu, nie wszystko musi być tak jak TY uważasz. Wątek uważam za bardzo interesujący bo uczy przede wszystkim tego, że trzeba trochę zadać sobie trudu i zdobyć informację o krajach, do których chce się jechać.
Ale może ktoś się także przy okazji dowie, że istnieje coś takiego jak CPD i gdzie się jeździ w konwojach ( do Murmańska ? ) :)
A ty Rambo nie dokładaj do pieca...
A tak w ogóle to usadźta dupy na motory i pojeździjta trochę bo wam się w głowach miesza, co ja za 3 godziny robię i nie będzie mnie tu do 10 maja więc możeta się w tym dziale poobrażać na śmierć i ja na to nic nie poradzę bo tam gdzie jadę, czyli w pizdu, nie ma internetu.:at:

7Greg
28.04.2010, 11:28
Drogi Witku, nie neguję przecież ważności tego tematu. Tylko tytuł jest delikatnie mówiąc nic nie mówiący, a i docinki towarzystwa nie wnoszą nic interesującego.

Nic poza tym :)

Ola
28.04.2010, 20:26
Moderatorze szanowny. Zmień proszę tytuł i posprzątaj śmiecie.
To ważny dział tego forum,. Ktoś poświęcił sporo czasu aby tak wyglądał i jeżeli już podjąłeś się pilnowania to nie bądź tylko "zielonym ubrankiem"


Nie wiem co masz na celu, pisząc to co powyżej. "Zielone ubranka" tu zaglądają regularnie i zgodnie ze swoimi, jak widać nekoniecznie pokrywającymi się z Twoimi, przekonaniami "czuwają nad sytuacją". Usuwanie wszystkiego w pień nie zawsze (a raczej rzadko) jest dobrą metodą.

Tytuł zmieniłam żeby łatwiej było znaleźć temat.

BTW - do Tybetu też się podobno nie dało wjechać, jak i do Turkmenistanu wtedy kiedy tam byłam. Tak mi regularnie donoszono. A jednak się dało. Więc nie demotywujcie od razu tych, którzy się zastanawiają na swoimi wyprawami. Może akurat ktoś będzie pierwszy, komu się uda coś, co uchodzi za niemożliwe - przecież tego wykluczyć nie można. To, że powinno się poszukać różnych informacji zanim zada się pytania, to już inna kwesia.

Pozdrawiam

chomik
29.04.2010, 08:33
Myślę, że do Egiptu bez CPD też by się dało wjechać kwestia odpowiedniego smarowania władz :) Wjeżdżający z nami Angole mieli niezgodność CPD z dokumentami i vin w samochodzie i teoretycznie nie mieli CPD zajęło im to kolejne 12 godzin by wjechać i spali w namiocie na przejściu granicznym ale wjechali... Wszystko jest do przejścia, trzeba tylko wsiąść i jechać... :)

sambor1965
29.04.2010, 09:16
Nie wiem co masz na celu, pisząc to co powyżej. "Zielone ubranka" tu zaglądają regularnie i zgodnie ze swoimi, jak widać nekoniecznie pokrywającymi się z Twoimi, przekonaniami "czuwają nad sytuacją". Usuwanie wszystkiego w pień nie zawsze (a raczej rzadko) jest dobrą metodą.

Tytuł zmieniłam żeby łatwiej było znaleźć temat.

BTW - do Tybetu też się podobno nie dało wjechać, jak i do Turkmenistanu wtedy kiedy tam byłam. Tak mi regularnie donoszono. A jednak się dało. Więc nie demotywujcie od razu tych, którzy się zastanawiają na swoimi wyprawami. Może akurat ktoś będzie pierwszy, komu się uda coś, co uchodzi za niemożliwe - przecież tego wykluczyć nie można. To, że powinno się poszukać różnych informacji zanim zada się pytania, to już inna kwesia.

Pozdrawiam

Przeciez chodzi o to by bylo lepiej a nie zeby bylo gorzej, prawda? Greg mial racje, ale mogl to napisac inaczej, Rambo najwyrazniej uwaza, ze jak Greg byl moderatorem to mozna bylo po nim hasac, a jak jest wielki Lewar i troche mniejsza Ola to juz nie mozna.
Moderatorzy nie maja obowiazku czytac wszystkiego natychmiast po opublikowaniu. Moderatorzy maja swoje zycie, prace, pasje. Nie ma ich non stop przy kompie - dlatego bywa ze glupi post z glupim tytulem wisi dosc dlugo (nie dotyczy to postu kol. Wojcika). Niekoniecznie swiadczy to o tym ze moderator dupa ;)
Mysle, ze Gregowi chodzilo glownie o zmiane tytulu, tez go uwazalem za niefortunny i fajnie, ze go Ola poprawila. Pytaniem na ktore odpowiedzi udzielac nie trzeba jest to czy droga obrana przez 7Grega byla najprostsza i najlepsza do zmiany tytulu ;)