PDA

View Full Version : Jakie opony do viadra


gerardgrodzisk
22.04.2010, 19:49
Może ktoś mi doradzi jakie oponki zapodać do viaderka coby choć troszkę było podobne do :at:
ps. 70 % czarne 30% teren (szuterki)

NUROFEN
22.04.2010, 20:32
ANAKEE II ...tak sobie myślę ;-)

Mój serdeczny kolega ujeżdża Viadro na TKC 80...ale tył chyba szybko schodzi :-D

Paweł_XRV
23.04.2010, 00:06
Najlepiej zgłoś sie do Huberta on Ci coś doradzi :)

hubert
23.04.2010, 00:21
Gerard już ze mną już rozmawiał ale nie mam pojęcia po ilu kilometrach schodzi TKC w Wiadrze... Wiem że w KTM Adv po około 5000 km ale tak na prawdę wszystko zależy pewnie od stylu jazdy.

Na Polskie szutry tak na prawdę pewnie wystarczą Anakee ... Nie wiem jak w piachu, Afryczka idzie na Anakach ale czy Varadero również ??

Kto miał w Wiadrze kiedyś TKC na rozpoczęciu sezonu chyba w Bieszczadach ??

PawelZDR
23.04.2010, 00:40
Hubert ,masz jakieś wieści co z Michelinem? Na przyszły tydzień potrzebuję Anakee na przód bo mi przegląd wychodzi a z moją nie chcę robić obory chociaz i tak pewnie pieczątkę by przybili.

hubert
23.04.2010, 01:05
Paweł, priv żeby wątku nie zaśmiecać ..

laska
23.04.2010, 10:01
Kto miał w Wiadrze kiedyś TKC na rozpoczęciu sezonu chyba w Bieszczadach
Marcel? Albo inny wariat z Łodzi (albo z Torunia) ;)
Pamiętam te zabawy pod górkę :)
pozdr,
laska

wlodar
23.04.2010, 10:16
Tak tkc w viadrze miał Marcel i jak pamietam to mówił ze schodzi "w oczach"
moim zdaniem Viadro jest troszkę za duże i za ciężkie na TKC i albo anakee albo tourance.
Te oponki na każdym suchym szuterku dadzą radę, a pioch i blotko to już inna sprawa... ale Viadrem po mega tszodzie chyba jeździć nie będziesz :)
pozdro!

Barył
23.04.2010, 11:08
... ale Viadrem po mega tszodzie chyba jeździć nie będziesz :)..............
pozdro!

Hmm a Rajd Podlaski to co ?:dizzy:

Mirek Swirek
23.04.2010, 20:11
Ha, wszystkim da rade i na kazdych oponach, pytanie jakim kosztem?
Od siebie potwierdze, po doswiadczenaich z duzym Gsem,a to ta sama liga wagi, mocy jak wyzej. Touarance i Anakee gdzie One rowniez zejda i nie ma recepty na dlugowiecznosc, ale choc bedzie jazda przednia na szutrze i na czarnym, a nie mordenga jak w przypadku tanszych wynalazkow.
Pogdybam troche, wiec... gdybym mial jednak ujerzdzac Viadro lekko hardkorowo na utwardzonych szutrach, czesciej niz przedstawiles procentowo, to wszedl bym w Tkc. Ceny porownywalne, a jazda calkiem inna. Wtedy bedzie troche podobne do :at: :D Zdrowka.

wlodar
24.04.2010, 11:23
Hmm a Rajd Podlaski to co ?:dizzy:
taaaaa można eR jedynka jeździć po pustyni czy pić wodę z kibla...
tylko pytanie po co i co ma to komu udowodnić.
Viadro nadaje się do turystyki po asfalcie i okazjonalne wjazdy w lekki teren, z naciskiem na lekki czyli delikatne szutry.
Natomiast jak ktoś chce coś udowadniać innym, a przede wszystkim sobie to juz jego sprawa.
Z obisu widzę że jeździsz KLVem, a to nieco podobnej charakterystyki moto.
Więc jeśli chcesz możesz tym jeździć nawet w MX.
Jednak jeśli mówimy poważnie to poleciłbym do Viaderka anakee, albo tourance. Zjechałem juz kilka kompletów anaków i wiem że dają radę wszędzie, a jazdę w mega błocie lepiej sobie odpuścić.
Pozdro

KIEŁBASA
24.04.2010, 14:35
Ja do swojego gsa założyłem Mitasy e07 wpakowałem dędki i jest si;) na asfalcie dobrze jadą , a w terenie bez porównania do annaków czy touranców:) no i cena 350 pln za komplet:dizzy: Ja polecam E07 naprawde fajne opony tylko rozmiary troche inne tył 140/80/17 przód 100/90/19 ale to w niczym nie przeszkadza:at: Pozdro

Mirek Swirek
25.04.2010, 03:02
Ja do swojego gsa założyłem Mitasy e07 wpakowałem dędki i jest si;) na asfalcie dobrze jadą , a w terenie bez porównania do annaków czy touranców:) no i cena 350 pln za komplet:dizzy: Ja polecam E07 naprawde fajne opony tylko rozmiary troche inne tył 140/80/17 przód 100/90/19 ale to w niczym nie przeszkadza:at: Pozdro

To jakis zart jest??!!
07 w moim mniemaniu to zemsta jest, a nie opona, pojezdzij na tym co dobre,a dostrzezesz rozniece! Mowie tu o jezdzie a nie o czolganiu sie... bo opona...
Przekonany jestem, ze opny pt. Mitas, Shinko, Haidenau sa "ok" ( jesli mozna mowic w ten sposob) do motocykli lekkich, na mysli mam enduro i na litosc, nie mylic z duzym, ciezkim, turystycznym enduro !
Teraz zas off...
Co to znaczy ze dobrze jada, czyli jak i gdzie, z jaka predkoscia?
Czy podolaja z jazda na poziomie osiagniec moto wg. zalecen producenta np?!
Swoja droga ciekaw jestem co oznacze wg. Ciebie jazda w terenie? Poprosze o opis techniki jazdy. Mam rozumiec, ze kupiles Gsa po to by bujac w terenie na 07-kach wraz z dentka?
Przepraszam za uszczypliwosc, ale naprawde nie moglem sie powstrzymac. Dzieki takim wypowiedziom az nie che mi sie osobiscie pisac na forum.
Z innej beczki zas, z kutra nie zrobi sie lodzi podwodnej.

Adagiio
25.04.2010, 09:22
To jakis zart jest??!!
07 w moim mniemaniu to zemsta jest, a nie opona, pojezdzij na tym co dobre,a dostrzezesz rozniece! Mowie tu o jezdzie a nie o czolganiu sie... bo opona...
Przekonany jestem, ze opny pt. Mitas, Shinko, Haidenau sa "ok" ( jesli mozna mowic w ten sposob) do motocykli lekkich, na mysli mam enduro i na litosc, nie mylic z duzym, ciezkim, turystycznym enduro !
Teraz zas off...
Co to znaczy ze dobrze jada, czyli jak i gdzie, z jaka predkoscia?
Czy podolaja z jazda na poziomie osiagniec moto wg. zalecen producenta np?!
Swoja droga ciekaw jestem co oznacze wg. Ciebie jazda w terenie? Poprosze o opis techniki jazdy. Mam rozumiec, ze kupiles Gsa po to by bujac w terenie na 07-kach wraz z dentka?
Przepraszam za uszczypliwosc, ale naprawde nie moglem sie powstrzymac. Dzieki takim wypowiedziom az nie che mi sie osobiscie pisac na forum.
Z innej beczki zas, z kutra nie zrobi sie lodzi podwodnej.

Według Ciebie GS-em to można tylko po szuterku z lekką lanserka ? Od czasu do czasu się powtarzam , co by klocem zapierdalać po krzokach , to trza mieć reaktor miedzy nogami , opony tylko trochę w tym pomagają . Zjeździłem sporo kompletów E09 w rozmiarze który podał Robert, jeżdżąc GS i nie zauważyłem żadnych negatywnych przypadłości odnośnie ogumienia . Czego nie mogę powiedzieć o motocyklu z pod znaku śmigiełka .
Ale co ja mogę wiedzieć o jeździe po krzokach i motocyklach .
Zdrowia

Mirek Swirek
25.04.2010, 15:03
Wedlug mnie Gsem mozna pojechac czy z lanserka czy tez bez niej wszedzie gdzie sie zechce, o ile ma sie troche pary by "ganiac klocka" na utwardzonych drogach. Im szybciej, tym lepiej, wiadomo...waga.
Kartofel zawsze pomoze w terenie, gorzej bedzie na afalcie i tu sa same negatywy, gdyz opona zaadoptowana pod luzne nawierzchnie nie ma prawa rownie dobrze spisywac sie na czarnym. Jak wiesz, sa opony ktore daja rade to pogodzic i tu oklepane, ale dobre Tkc.
Latajac Gsem mialem Touarance i Anakee jedynie w uzytku, i przy nich bym pozostal. Myslalem swego czasu o Trail Atack, bo kajtnolem sie szybciej po serpentynach przy zakupie Gsa (ktorego notabene nie kupilem), ale kleily sie pieknie na czarnym. Nie mialem ze smigielkiem przykrych wspomnien, bo nie traktowalem go jak enduro turyste, a raczej turyste z zacieciem enduro.
Nie zalozyl bym napewno 09 na Gsa, Viadro, czy do Lc8ki. Sprzety maja za duzo pary, nie jezdzi sie nimi wolno paczka, przy wiekszych predkosciach jest tylko gorzej, choc by ze wzgledu na mieszanke gumy, twarda, o komforcie nie wspomne. Szybko=szybko ida w drzazgi na asfalcie. Zjezdzilem 09 na TTr, wiec lzejszy sprzet i widzialem jak schodza na dojazdach do terenu z predkosciami ponizej paczki. W terenie mi wystarczaly w zupelnosci, bo nie jestem mistrzem crosu, jedynie zapalencem enduro.
Do 07 jesli ktos moze mi powiedziec do czego zostala stworzona, to poprosze, bo ja nie wiem.
Na czarnym glosna, twarda, na Afrze jadac nie czulem sie z nia pewnie majac ja na przodzie. Na utwardzonym ok, do momentu kiedy nie ma lekkiego piasku, o mokrym nie wspomne.
Na koniec do tematu wracajac dodam, ze zalozylem na katamarana Mt21na przod. Nawinolem dopiero kilka setek wiec jeszcze wiele o niej nie powiem. Co jedynie to, ze narazie nie mam zastrzezen, moze to byla by alternatywa dla Tkc do Viadra?
Co do wiedzy o motórach i krzokach to mam jej tylko tyle ile sam zdobylem.
Zdrowia.

Reinchardt
25.04.2010, 18:08
Na czarnym glosna, twarda, na Afrze jadac nie czulem sie z nia pewnie majac ja na przodzie.
Mirek Ty nie czułeś się pewnie bo z tyłu shinko siedziało. Suchy widział (jechał za mną) jak na praktycznie równej drodze jadąc po trawie obróciło mnie o 180, przód jechał ok a tył jak chciał, w końcu mnie tylne koło wyprzedziło i akcja skończyła się w polu i wielkim zdziwieniem, moim i suchego co się stało.... A co do asfaltu sam wiesz bo miałes to na ttr. Póki jedziesz po prostej i nie przeszkadza hałas to ok.... Na czarne to anakee, miałem na początku pirelli scorpion - też milusio - dało się zamknąć oponę na serpentynie

Mirek Swirek
25.04.2010, 19:01
Czesc Renia, ta akcje, ktora Suchy widzial z tylu, ja widizalem z przodu:D Ladnie to wygladalo,jak bys drift na Afrze uprawial. A tak powaznie to Majo tez zalozyl Shinko i teraz gdy ganialem za nim na Ukrainie widizalem jak mu "dupa" tanczy. Jestem pewien ze gdyby ktos dostal ta opone jako pierwsza i jeszcze na nieobjezdzonym sprzecie to by glebil smialo. SCORPION aktualnie mam na tyle i nie narzekam I TO TEZ JEST OPONA DO WIADERKA.

Renia swoja droga szykuj sie na Ukraine w dlugi weekend i prosze sie nie wykrecac sianem choopaku:D Szczegoly - dzwon do Suchego.

Gawron
25.04.2010, 23:21
Według Ciebie GS-em to można tylko po szuterku z lekką lanserka ? Od czasu do czasu się powtarzam , co by klocem zapierdalać po krzokach , to trza mieć reaktor miedzy nogami , opony tylko trochę w tym pomagają . Zjeździłem sporo kompletów E09 w rozmiarze który podał Robert, jeżdżąc GS i nie zauważyłem żadnych negatywnych przypadłości odnośnie ogumienia . Czego nie mogę powiedzieć o motocyklu z pod znaku śmigiełka .
Ale co ja mogę wiedzieć o jeździe po krzokach i motocyklach .
Zdrowia

Kielbasa pisal o 07.

rambo
26.04.2010, 01:41
Anakee. Resztę robi kierowca a nie opony i moto

majki
26.04.2010, 09:18
Anakee. Resztę robi kierowca a nie opony i moto
Taaa, wypycha moto z bagna. :D